En Güzel En Yeni İğne Oyası Modelleri | En Kolay İğne Oyası Modelleri İçin 10 Farklı Fikir!

En Güzel En Yeni İğne Oyası Modelleri Nelerdir?

En güzel en yeni iğne oyası modelleri yapılışları ve tasarımlarıyla gösterişli olmaya devam ediyor. Canlı parlak renklerin yanında soft renklerinde işlendiği iğne oyalarını yapmaya başlayarak, güzel görüntüler elde edilebilir. Yazımızda her döneme damga vuran en güzel en yeni iğne oyası modelleri ve motiflerini sizler için derledik. İşte severek yapacağınız birbirinden şık iğne oyaları.

İğne oyası kullanmayı veya yapmayı tercih eden birçok kadın vardır. Bu marifetli ellere sahip kadınlar, farklı tasarımlarda bulunan en güzel en yeni iğne oyası modelleri her zaman merak etmiştir. Özellikle çeyizleri için iğne oyalarını tercih etmek isteyen gelin adayları, süslü ve şık modelleri daha çok tercih etmektedir. Sizde birçok modelin yer aldığı iğne oyalarını tercih ederek örnek çıkarabilirsiniz.

Zarif mi Zarif Tasarımlarıyla Trendlere Girmiş En Güzel En Yeni İğne Oyası Modelleri

En Güzel En Yeni İğne Oyası Modelleri
En Güzel En Yeni İğne Oyası Modelleri

Detaylarına hayran bırakan ve harika bir görünüm sunan en güzel en yeni iğne oyası modelleri ile farklılık elde edilebilir. 2023 yılına bomba gibi düşen çok sayıda iğne oyası modeli vardır. Seyrek ve sık olarak işlenen en güzel en yeni iğne oyası modelleri her kadının çeyizinde mutlaka olması gereken ürünlerdir.

Tamamen istediğiniz renkleri tercih ederek örebileceğiniz yazma kenarı en güzel en yeni iğne oyası modelleri, zorluk ve kolaylık derecesine göre seçilebilir. Genellikle kolay olarak çıtı pıtı iğne oyası modelleri tercih edilmektedir. Bu modeller daha minimal ve zarif olmaktadır.

Tek bir rengi tercih ederek yapabileceğiniz iğne oyalarının olduğu gibi, farklı renklerle de uyumlu tasarımlara imza atabilirsiniz. En güzel en yeni iğne oyası modelleri ve örneklerini sizin için listeledik. Yapmaktan zevk alacağınız iğne oyalarını hep birlikte inceleyelim!

1 – Renkli İpliklerle İşlenen Yeni İğne Oyası Modelleri

Özellikle genç kızların tercih ettiği renkli ipliklerle işlenen en güzel en yeni iğne oyası modelleri arasında çok sayıda çeşit vardır. Sade ve gösterişli renkli iğne oyası örnekleri yapılmaya başlanarak kısa sürede bitirilebilir.

İster iğne oyalarını havlu, tülbent ve yazma kenarlarından işleyebilir ister ayrı olarak hazırlayıp daha sonra birleştirebilirsiniz. Renkli yazmalara işlenen iğne oyaları genellikle uyumlu renklerden seçilir. Siz de çiçek, yaprak, maydanoz, üçgen motifli en güzel en yeni iğne oyası modelleri ile istediğiniz renklerdeki iplikleri işleyebilir ve güzel motifler yapabilirsiniz.

2 – Zamansız Tasarımlarıyla Düz İğne Oyası Modelleri

En Güzel En Yeni İğne Oyası Modelleri

Bazı iğne oyaları yıllar geçse de asla eskimeyecek tasarımlara sahiptir. İğne oyalarından az çok anlayan insanlar bilir ki eski oyaların yerini hiçbir şey tutmamaktadır. Günümüze kadar gelip kaybolmayan en güzel en yeni iğne oyası modelleri arasından zamansız motifleri tercih ederek farklılık yaratabilirsiniz.

Çiçekli, boncuklu ve kurdeleli en güzel en yeni iğne oyası modelleri zamansız tasarımlarda karşınıza çıkıyor. Birbirinden farklı ve güzel iğne oyalarını en güzel halleri ile inceleyerek hızlı bir şekilde yapabilirsiniz.

Zamana meydan okuyan iğne oyaları detayları ile görenleri kendilerine hayran bırakıyor. Siz de bu oyaları detaylı bir şekilde inceleyerek, yapımını öğrenebilir ve yaptığınız iğne oyası ile gözleri üzerinize çekebilirsiniz.

3 – Gösterişli ve Çok Satan En Pahalı İğne Oyaları

Gösterişli iğne oyaları genellikle kadınlar arasında rekabet uyandırmaktadır. Tasarımıyla göz dolduran oyalara herkes sahip olmak istemektedir. Birçok kadın tarafından tercih edilen şahane oya modelleri bulunur. Genellikle bu oyalar arasında en fazla tercih edilen İstanbul lalesi olarak bilinen iğne oyasıdır.

Çeyiz için alınan gösterişli oyalardan biri olan İstanbul lalesi; yeşil, sarı, bordo, kırmızı, beyaz gibi birçok renk kullanılarak işlenmektedir. En güzel en yeni iğne oyası modelleri içinde çeyizlerde yer alan pullu iğne oyası modelleri de gösterişli tarzlarıyla kadınların severek kullandığı oyalardandır. Pullu iğne oyalarını sadece yazma kenarlarında değil havlu kenarlarında da kullanabilirsiniz.

4 – Yapımıyla Zaman Alan Ağır Zor İğne Oyası Modelleri

En Güzel En Yeni İğne Oyası Modelleri

İğne oyaları çeyizlerin süsü ve eski bir adettir. Sadece iğne ve iplik kullanarak oturaklı ve ağır iğne oyaları yapabilirsiniz. Zamanla öğrenilen bir süsleme sanatı olan iğne oyası, hanımlar tarafından kolay bir şekilde öğrenilebilmektedir.

Sık iğne kullanılarak yapılan ağır iğne oyası modelleri boncuk, çiçek ve pul kullanılarak yapılmaktadır. Her modelin kendine özgü bir zorluğu vardır. Eli yatkın olan kişiler ağır olan modelleri kısa sürede çıkarabilir. Yeni başlayan kişilerin ağır modellere ilk olarak başlamaması gerekir. Çünkü bu işlemeler daha zor olacak ve kafa karışıklığı yaratacaktır.

Eğer yeni başlayan kişiler arasındaysanız, iğne oyası yapmaya kolay olan modellerden başlamanız daha doğru olacaktır. Kolay modeller çıtı pıtı ve tek renkten oluşan motiflerden oluşmaktadır. Ağır ve en güzel en yeni iğne oyası modelleri  arasında ise birçok motifin işlendiği tasarımlar yer almaktadır.

5 – 2023’e Damga Vuracak Süper İğne Oyası Modelleri

2023 yılında öne çıkan en güzel en yeni iğne oyası modelleri canlı ve renkli ipliklerden oluşmaktadır. İnternetin yaygınlaşması ile motifleri ulaşmak artık kolay bir hal almıştır. İğne oyaları farklı kullanım alanlarında tercih edilmeye başlamıştır.

Büyük küçük motiflerden oluşan oyalar yazma, yemeni, havlu, tülbent, namaz örtüsü ve masa örtüsü gibi alanlarda kullanılmaktadır. Özellikle çeyizler için tercih edilen iğne oyaları arasında popüler motifler yer alır.

Genellikle çiçek figürlerinin işlendiği modeller yoğun bir ilgi görürken, yaprak desenlerine de iğne oyalarında sıkça karşılaşılmaktadır. Küçük sepetlerin, üçgenlerin, hatta kuşların işlendiği motifler, yapılan tasarımlarda dikkat çekici olmaya devam etmektedir.

6 – Hızlı İlerleyen En Güzel İğne Oyası Modelleri

En Güzel En Yeni İğne Oyası Modelleri

Yeni başlayanlar için kolay iğne oyası örnekleri hızlı ilerleyen modellerden oluşmaktadır. İki farklı renk kullanılarak yapılan kolay modeller arasında sıralı motifler yer alır. En güzel en yeni iğne oyası modelleri kolay tasarımlara sahiptir.

Öğrenmeye açık olan biriyseniz sıralı modelleri tercih ederek zaman zaman araya koyduğunuz motiflerle şık iğne oyaları yapabilirsiniz. Aynı zamanda farklılık yaratabilmek için iki zıt rengi kullanarak kendi imzalarınızı oyalara atabilirsiniz. Yazma ile uyumlu olan tek bir rengi de kullanarak yazmanın etrafını dönen basit bir oyayla sade bir tasarım tercih edebilirsiniz.

7 – Gelinlik Kızlar İçin En Güzel İğne Oyası Modelleri Boncuklu

İğne oyaları, sadece renkli iplerle değil renkli boncuklarla da sıra dışı görünüm kazanmaktadır. Birbirinden farklı renklerde tercih edilen boncuklu iğne oyaları gelinlik kızların çeyizlerinde olması gereken en güzel en yeni iğne oyası modelleri arasındadır.

Boncuklarla işlenen en güzel en yeni iğne oyası modelleri arasında kolay ve ağır birçok iğne oyası bulunmaktadır. Sıralı oyaların arasına yerleştirilen renkli boncuklar, oldukça kolay bir tasarıma sahiptir. Büyük oyalarla işlenen motiflerin aralarına yerleştirilen boncuklar ağır bir hava katmaktadır.

Tek bir motiften oluşan iğne oyalarında genellikle beyaz renkli boncuklar tercih edilmektedir. Siz de kendi zevkinize göre boncuk seçerek istediğiniz oyayı işleyebilirsiniz.

8 – Mevlit Tülbentleri İçin Popüler Olan En Güzel En Yeni İğne Oyası Modelleri

Mevlit örtüleri el emeği olarak üretilmektedir. Oldukça gösterişli olan iğne oyaları ile mevlitlerde daha güzel görünebilmek mümkündür. Yeni iğne oyası örnekleri tülbent kenarlarını işlenerek daha şık bir görünüm elde edilebilir. Her bir mevlit örtüsünde özenli bir işçilik öne çıkmaktadır. Sizde kenarları oyalanmış en güzel en yeni iğne oyası modelleri ile şıklığınıza daha fazla detay katabilirsiniz.

En güzel en yeni iğne oyası modelleri içinde mevlit örtüleri için gipür, nakış, boncuk işlemeler tercih edilir. Genellikle beyaz ve pembe renklerde tercih edilen en güzel en yeni iğne oyası modelleri, zarif ve şık bir görüntü sağlar.

9 – Son Trend Çıtı Pıtı İğne Oyası Modelleri

Artık birçok modele kolay bir şekilde ulaşmak ve motif çıkarmak pratik bir hal almıştır. En güzel en yeni iğne oyası modelleri 2023 yılına girilmesi ile daha farklı şekilde karşımıza çıkmaktadır. Eskiden daha ağır olan modellere yönelim fazla olsa da günümüzde çıtı pıtı ve minimal boyutlardaki oyalar çok fazla görülmeye başlanmıştır.

Ufak motiflerle işlenen iğne oyası modeli kolay olması ile dikkat çekmektedir. Günümüzde kadınlar hayal güçlerini kullanarak, en güzel en yeni iğne oyası modelleri ve tasarımları kendilerine özgü bir şekilde çeşitlendirebilirler.

Boncuklar, renkli ipler, nakışlar kullanılarak çeyiz sandıklarının olmazsa olmazın çıtı pıtı iğne oyaları yapılabilir. En güzel en yeni iğne oyası modelleri içinden kendi tarzınıza uygun olan çıtı pıtı oyaları seçerek, hem kızınıza hem de kendinize ömür boyu hatıra kalacak işlemeler yapabilirsiniz.

10 – Ayşe’nin İğne Oyası Modelleri

En Güzel En Yeni İğne Oyası Modelleri

Günümüz trendleri arasında yer alan Ayşe’nin iğne oyaları kanalı, her kadının merakla takip ettiği kanallar arasındadır. Sevilen ve tavsiye edilen iğne oyalarına yer verilen kanalda, pratik bir şekilde iğne oyaların yapımı gösterilir. Ayşe’nin iğne oyaları, yeni modelleri sizlerle paylaşılarak daha önce görülmemiş oyaları göstermektedir.

Kanalda en güzel en yeni iğne oyası modelleri arasında popüler olan birçok boyaya rastlamak mümkündür. Özellikle dut oyası, sonsuzluk iğne oyası, üçgen motifli oyalar, ikiz çiçek oyaları, maydanoz ve çiçek oyaları en çok rağbet gören modellerdir.

 

YouTube video

Yoruma kapalı.