En İyi Amazon Dizileri Listesi 2023!

En iyi Amazon dizileri ile zamanın nasıl geçtiğini fark etmeyeceksiniz… Son zamanların hitleri arasında yer alan dizi film platformları yayınladıkları yapımlarla büyük ilgi toplamaktadır. Amazon Prime da bahsi geçen platformlardan biridir. Dünya çapında izlenme rekorları kıran yapımlara ev sahipliği yapmaktadır. Dizi film tutkunlarının severek izleyeceği birbirinden kaliteli içerikler yer almaktadır.

Günün boş vakitlerini eğlenceli hale getirmek anın tadını çıkarmak gelişen teknolojiyle artık çok kolay. Amazon’a ücretli üye olarak tanınmış ve kaliteli birçok yapımı kesintisiz izleme hakkına sahip olabilirsiniz. Yayınlanan diziler yaş sınırlaması değişen dizilerden oluşmaktadır. Bu durumu da dikkate alarak en iyi Amazon dizileri listesini gözden geçirmeli ve seçim yapmalısınız.

En İyi Amazon Dizileri Arasından İlgini Çekecek Diziyi Bulmaya Ne Dersin?

Amazon Prime kullanıcılarına birbirinden farklı ve ilgi çekici yapımlar sunmaya devam etmektedir. Macera komedi bilim kurgu gerilim… O andaki ruh haliniz neye ihtiyaç duyuyorsa en iyi Amazon dizileri listesinde bulabilirsiniz. Amazon Prime Türkiye yeni nesil yayın platformları arasına dikkat çekici bir giriş yapmıştır. Özellikle orijinal dizileri kullanıcıları tarafından çok sevilmiştir.

Akşamları günün yorgunluğunu atmak için film veya dizi seyretmek ilk başvurulan yöntemdir. Yaşanılan stresten uzaklaşmayı sağlayıp başka diyarlara ve yaşamlara götüren birbirinden eşsiz diziler vardır. Dizi tutkunlarına özel en iyi Amazon dizileri listesi sizlerle…

1 – En İyi Amazon Dizileri; Bosch

en-iyi-amazon-dizileri

Amazon stüdyolarında yapılmış polisiye bir dizidir. Amerikan yapımı dizi 7 sezondan oluşmaktadır. 2014’te ilk bölümüyle ekranlara gelen dizi cinayet masası dedektifi Harry Bosch üzerinde yoğunlaşmaktadır. 10 yaşındaki kızın kundaklama sırasında ölümü üzerine dedektif katili yakalamak için risk alacaktır. Bosch en iyi Amazon dizileri arasında polisiye tutkunlarına nokta atış yapacaktır.

2 – The Office

Ofis konulu dizilere esprili bakış açısı katan bir dizidir. 9 sezondur aday olduğu ödülleri silip süpüren dizi hiçbir zaman popülerliğini kaybetmemektedir. Dizi geneli kurgusal bir kağıt şirketinde geçmektedir. Bir grup insan yönetimindeki kötü muameleden münasebetsiz davranışlara kadar ilginç konuları ele almaktadır. En iyi Amazon dizileri hangisi derseniz The Office’dir.

Amazon Prime Türkiye dizi listesi içerisinde yer alan eğlenceli yapım gülmek isteyen dizi tutkunlarına tavsiyedir. İzledikleri geniş dizi arşivlerine kaliteli yapımları katmak isteyenler The Office dizisine de şans vermelidir. İzleyenlerin övgüyle bahsettiği en iyi Amazon dizileri seçeneklerini ücretli üyelik ile Amazon Prime platformundan izleyebilirsiniz.

3 – Fleabag

En iyi Amazon Prime dizileri arasında en güçlü koza sahip olan Fleabag dizisi İngiliz televizyonlarına aittir. İlk sezonda beklenilen etkiyi bulamamakla birlikte 2. sezonda izleyenleri ekrana kilitlemiştir. Yaptığı zekice espriler ve hayatın içinden tespitleriyle kendini bağlayan bir yapımdır.

en-iyi-amazon-dizileri

Londra’da geçen dizi tek başına yaşayan kadının hayatın içinden konularla yaşadığı çıkmazları ve travmalarını anlatmaktadır. En iyi Amazon dizileri arasında yer alan dizi izleyenleri kısa sürede etkisi altına almaktadır. En büyük etkisi zaman zaman izleyiciyle başkarakterin göz göze geldiği hissidir. Dizi 2 sezon olup ortalama 27 dakika sürmektedir.

4 – Dom

Brezilya yapımı olan dizi 10 Mayıs 2021’de başlayıp 4 Haziran’da sezonu kapatmıştır. Toplam 8 bölümden oluşan suç ve dram türünde Amazon Prime Video dizisidir. Gençlik yıllarında kokainle tanışan gencin bir suç çetesine lider olma hikayesi anlatılmaktadır. Amazon 18 diziler kategorisine aittir. Olumsuz davranışlar nedeniyle 18 yaş altının izlemesine uygun değildir.

5 – Nine Perfect Strangers (Dokuz Kusursuz Yabancı)

Dokuz kusursuz yabancı dizisi bir sağlık merkezinde yolları kesişen 9 yabancıyı konu almaktadır. Gözlerden uzak bu sağlık merkezine gelme amaçları 10 gün süren bir tedaviye katılmaktır. Zihinlerini ve bedenlerini arındırmak için geldikleri bu yerde beklemedik durumlarla karşılaşırlar. En iyi Amazon dizileri arasında yer alan yapımın başrol tahtı Nicole Kidman’a aittir.

6 – El Cid

en-iyi-amazon-dizileri

El Cid efsanesinin konu aldığı dizi gerçek olaylardan uyarlanarak yapılmıştır. Orta çağda İspanyol topraklarında hüküm süren El Cid hayatı izleyenlere aktarılmaktadır. Değişen hayatıyla birlikte bölünen krallığın güç savaşlarına tanık olmaktadır. En iyi Amazon dizileri içerisinde Endülüs rüzgarları estiren yapım bir askerin ülkeye meydan okumasını konu almaktadır.

7 – Invincible (Yenilmez)

Animasyon olarak en iyi Amazon dizileri listesine adını yazdıran yapım 2021’de ilk bölümüyle ekranlara gelmiştir. Mark Grayson dünyanın en güçlü süper kahramanının oğludur. Ana karakter olan Mark sıradan yaşantısına 17 yaşına girmesiyle veda eder. Artık babası gibi süper güçlere sahiptir.

Amazon Prime yeni dizileri olarak bilinen dizinin 2. ve 3. sezon onayları alınmıştır. Övgüler toplayan animasyon dizisi en az 2 sezon daha sevenleriyle buluşacaktır. Amazon Prime Video geniş dizi arşiviyle sizlerle…

8 – The Terminal List (İnfaz Listesi)

2022 yapımlı dizi ilgiyle izlenen ilk sezonun ardından 2. sezon onayını da almıştır. En iyi Amazon dizileri arasında dikkat çeken dizi gerilim aksiyon kategorisine aittir. Binbaşı James ekibinin öldürülmesinin ardında gizemli güçler olduğunu anlar. İntikam alma yolunda yeni kanıtlarla karşılaşır. Yaklaşık 20 yıllık askeri deneyimi ile işin peşini bırakmamaya kararlıdır.

9 – Carnival Row (Karnaval Sokağı)

en-iyi-amazon-dizileri
En İyi Amazon Dizileri

Dram fantastik polisiye konularını barındıran dizi 2019 yılından bu yana ilgiyle izlenen yapımlar arasındadır. Karnaval sokağında bir seri katil vardır. Hükümet bu katilin öldürdüğü alt sınıf vatandaşların durumuna göz yummaktadır.

Birçok savaşa şahit olan Rycroft bu cinayetleri durdurmak ve barışı korumak için çabalayan bir karakterdir. En iyi Amazon dizileri kategorisine ait Carnival Row dizisi içerisinde ilginç olayların ardı arkası kesilmeyecektir.

10 – Mr. Robot

En iyi Amazon Prime dizileri Ekşi Sözlük sitesinde değerlendirme altına alınan konular arasındadır. İlk bölümünden itibaren oldukça beğenilen dizi 4 sezon olarak ekranlara gelmiştir. Mr. Robot hackerların akla sığmayan dünyasını anlatan bir dizidir. ABD yapımı olup psikoloji gerilim türüne sahiptir. Milyonları ekrana kilitlemiş en iyi Amazon dizileri arasındadır.

11 – Reacher

en-iyi-amazon-dizileri

Polisiye gerilim aksiyon tutkunlarına Amazon Prime dizi listesi seçenekleri Reacher dizisini tanıtmaktadır. Emekli askeri polis subayı Reacher işlemediği cinayetten tutuklanır. Bunun üzerine kendini tehlikeli işler yapan polisler, karanlık iş adamları ve sahtekar siyasetçiler arasında bulur. Artık Jack ölümcül bir komplonun içindedir. En iyi Amazon dizileri listesinde olan Reacher romandan uyarlanmıştır.

12 – The Expanse

En iyi Amazon Prime filmleri izlerken Amazon Prime Video dizilerini de es geçmek olmaz. Özellikle seneler sonrasına dair yapılan dizilerden biri olan The Expanse sizleri dünya ötesine götürecek. En iyi Amazon dizileri arasında 6 sezon yayınlanan ve konusu ile ilgiyle izlenen yapımlardan biridir.

Dedektif Miller zengin aile kızını bulmak için uzay aracı kaptanı ile işbirliği yapar. Tarihin en büyük komplolarına şahit olacaktır. Miller olayları araştırdıkça siz de olay döngüsünün içerisinde kendinizi bulmaya hazır olun!

İlginizi Çekebilir: Netflix Dizi Önerileri

YouTube video

Yoruma kapalı.