En İyi Zayıflama Yöntemi

Hızlı kilo verme ile bir haftada 2 beden incelme gibi bir çok reklam ve yazılar bulunmaktadır. Belki bu yazıları defalarca okuyup denediniz, uyguladınız fakat hala bir değişiklik göremediyseniz. Tavsiyelerimize göz gezdirerek kısa sürece en iyi zayıflama yöntemleri ile kilolarınızdan kurtulabilirsiniz.

– Yemek yerken yerde oturursanız sol ayağınızı katlayıp sağ ayağınızı karnınıza çekerek oturup yemeğinizi yediğiniz de su ile doldurulmuş balon şeklindeki midenizin çıkış kısmını kapatarak yenilen gıdanın tam sindirilmeden bağırsaklara kaçmasını önleyeceğini ve mide dolunca da doygunluk hissini daha çok hissederek çok fazla yemek yemeden masadan kalkacaksınız.

– Yemek yerken yemeğin ortasında su içmeniz içilen suyun yenilen gıdaların sindirilmesinde gerekli vitaminlerin emilmesine katkı da bulunmaktadır. Midede doygunluk hissi verir ve az yemenize neden olur. Oturarak ve az 3 yudumla içtiğiniz su, dil ve ağız bölgesinde daha fazla duraksadığından tükürük bezleri için gerekli olan suyun emilimini arttıracak ve anti bakteriyel ve antioksidan etkiye sahip tükürüğün salgılanmasını sağlayacaktır.

– Suyu bolca içmelisiniz. Gün içerisinde minimum yarım litre su içilmesi kalori yakımı ortalama yüzde 30 arttırmaktadır. Diyetisyenlerin çoğu zaman söyledikleri gibi besinlerin sindirimi sırasında sıcak su tüketiminin aksine soğuk su tüketiminin daha fazla kalori yaktığına dikkatleri çekmektedirler. Soğuk su aynı zamanda mide ve beyin açlığı ile başa çıkarak tokluk hissine de neden olmaktadır.

– Uyurken sağ yana dönerek yattığınız da sol da olan kalbiniz daha rahat çalışacaktır. Kesintisiz uyunan uzun gece uykularınız da damarlar da vazodilatasyona neden olan uyku ortalarında kalkıp el yüz yıkamak uykunuzu tam olarak alamayacağınızdan gün içerisinde daha fazla acıkmanıza neden olacaktır. 8 saat uyuyarak uykunuzu alın.

– Banyo yaptıktan sonra ayaklarınıza soğuk su dökmeniz kan dolaşımını hızlandırdığından sıcak sudan dolayı genleşmiş olan damarlarınız içerisinde bulunan kanın aktivasyonunu artıracak ve bu durumda tansiyon düşüklüğünü önleyecek ve vücudunuzu daha iyi hissedeceksiniz.

– Spor yaparak kaslarınızı arttırabilir ve bu sayede daha fazla metabolizmanızı çalıştırır ve daha çok yağ yakabilirsiniz.

– D vitamini güneşle harekete geçen bir vitamindir. D vitamini eksikliği bir çok kişi tarafından yaşanılmaktadır. Yapılan araştırmalar da İskandinav ülkelerinde D vitamini eksikliklerini Akdeniz’e göre daha az görüldüğünü öne sürmüşlerdir. D vitamini kas ve kemik metabolizması için gerekli olarak yereli D vitaminine sahip olmayanların kasları hiç bir zaman gelişmeyecektir.

– Son olarak probiyotikler obezitenin ilişkisini kapsamaktadır. Henüz net bir sonuçlara ulaşılmasa da araştırmalar devam etmektedir. Bağırsak bakterileri metabolizmayı etkilerken, bağırsak florasını da iyileştirerek daha fazla kalori yakmanıza yardımcı olmaktadır. Haplardan çok diyete süt, yoğurt ve kefiri ekleyebilirsiniz. Ayrıca sarımsak, soğan, turşu ve muz gibi yulaf içeren probiyotiklerle bağırsak duvarına tutunmasına yardımcı olurlar.

Yoruma kapalı.