En Kolay Diyet Listesi Nasıl Yapılır ?

İnsanlar hayatları boyunca aldıkları fazla kiloları vermek için kolay diyet listesi arayışına girerler.

Özellikle de uzun zamandır formda değilseniz uygulaması kolay bir diyet programı sizi daha mutlu edecektir. Kolay diyet listesi 15 yaş ile başlayıp daha ileri yaşlara doğru eklemeler yapılarak gelişebilir.

kolay-diyet-listesi_en-kolay-diyet-listesi-nasil-yapilir (15)

Her yaştan kilo problemi çeken ve sağlıklı bir vücuda sahip olmak isteyen insanlar için kilo verdiren diyet listeleri mevcuttur. Örneğin kolay diyet listesi 40 yaş belli bir yaştan sonra uygulanması gereken faydalı bir programdır. Biz de bu yazımızda sizler için kolay olabileceğini düşündüğümüz sağlıklı diyet listesi programlarını derledik.

Kolay Diyet Listesi Nedir ?

kolay-diyet-listesi_en-kolay-diyet-listesi-nasil-yapilir (6)
En Kolay Diyet Listesi Nasıl Yapılır ?

Kolay diyet listesi 18 yaş itibariyle uygulanmaya başlanan ve hayatın belli dönemlerinde devam eden bir programdır. Buna göre almış olduğunuz fazla ve sağlıksız kiloları vermeniz hedeflenmektedir. Kolay diyet listesi sayesinde daha fit bir vücuda sahip olabildiğiniz gibi sağlınıza da kavuşabilirsiniz.

kolay-diyet-listesi_en-kolay-diyet-listesi-nasil-yapilir (8)

Haftalık diyet programı çerçevesinde sunulan bu listenin en önemli kısmı da uygulamasının kolay olmasıdır. Bu sayede diyetten soğutmadan kilo vermek hedeflenmektedir. Pek çok ünlü isim de kolayca uygulanabilen diyet programları sayesinde kilo vermeyi başarmıştır.

Kolay Diyet Listesi Nasıl Uygulanır ?

kolay-diyet-listesi_en-kolay-diyet-listesi-nasil-yapilir (9)

Standart kolay diyet listesi, şok diyet diye tabir edilen listelere oranla daha sağlıklı ve etkilidir. Normalde pek çok diyet programı içerisinde zorlayıcı kurallar yer almaktadır. Bu diyet programlarının temel amacı kişilerin sahip oldukları fazla kiloları kısa sürede vermelerini sağlamaktır. Fakat bu tip diyet programlarının kalıcı olması ne yazık ki pek mümkün değildir.

kolay-diyet-listesi_en-kolay-diyet-listesi-nasil-yapilir (4)

Tüm bunlar göz önüne alındığında kolay diyet listesi programının uygulanması daha faydalı bir opsiyon olarak kabul edilir. Kolay diyet listesi 30 yaş ve diğer yaş grupları için de ideal bir programdır. Bu programın uygulanmasında en önemli adım ise sağlıklı bir şekilde zayıflamaya yönelik program oluşturmadan geçer.

kolay-diyet-listesi_en-kolay-diyet-listesi-nasil-yapilir (7)

Diyet programınız boyunca sağlıklı beslenmeye özen göstermeli ve mümkün olduğunda organik besinler tüketmelisiniz. Bu madde kiloya göre diyet listesi önerileri arasında en önemli olanıdır. Siz de kolay bir şekilde diyet programınıza sadık kalmak istiyorsanız katkısız ve doğal ürünleri tercih etmelisiniz.

kolay-diyet-listesi_en-kolay-diyet-listesi-nasil-yapilir (5)

İşte, sizi kısa sürede şekle sokacak uygulaması kolay 1 haftalık kolay diyet listesi önerisi:

Kahvaltı İçin Kolay Diyet Listesi Önerisi

kolay-diyet-listesi_en-kolay-diyet-listesi-nasil-yapilir (3)

Kolay diyet listesi programınızda kahvaltı öğününün oldukça önemli bir yeri bulunmaktadır. Buna göre kahvaltı da 1 hafta boyunca aşağıdaki besinler tüketebilirsiniz:

 • En fazla iki adet iyi haşlanmış orta boy yumurta
 • 1 dilim tam buğday ekmeği
 • Dilediğiniz kadar maydanoz, roka, taze nane, salatalık ve domates
 • En fazla 5 adet ceviz içi ya da badem

Öğle Yemeği İçin Kolay Diyet Listesi

kolay-diyet-listesi_en-kolay-diyet-listesi-nasil-yapilir (13)

Örnek diyet listesi kapsamında öğle yemeğini de kesinlikle ihmal etmemeniz gerekiyor. Zaten öğün atlamak sağlıklı kilo verme yolunda karşınıza çıkan en büyük engellerden biri kabul ediliyor. İşte, diyet listenizde öğlen tüketmeniz gereken besinler:

 • 1 kase taze yapılmış çorba (mercimek, yayla ya da sebze çorbaları olabilir)
 • Maydanoz, roka, tere ve taze nane
 • Domates ve salatalık
 • 1 kase yoğurt (dilerseniz yoğurda bir tatlı kaşığı zerdeçal da atabilirsiniz)

Ara Öğünler İçin Kolay Diyet Listesi

kolay-diyet-listesi_en-kolay-diyet-listesi-nasil-yapilir (11

Kolay diyet listesi 20 yaş itibari ile düzenli olarak uygulanabilir. Bu listede ara öğünlerin de mutlaka yer alması kişinin diyet yükünü önemli ölçüde hafifletecektir. Diyet programınızın sizi zorlamamasını istiyorsanız ara öğünlerde aşağıdaki besinleri tercih edebilirsiniz:

 • 5 adet ceviz ya da badem (kimi zaman fındık içini de tercih edebilirsiniz)
 • Zerdeçal ile karıştırılmış yoğurt
 • Elma, roka, maydanoz, tere ve taze nane gibi yeşil besinler.
 • 1 bardak yeşil çay

Akşam Yemeği İçin Kolay Diyet Listesi

kolay-diyet-listesi_en-kolay-diyet-listesi-nasil-yapilir (14)

Kişiye özel diyet programı hazırlama gibi bir şansınız yoksa akşam yemeğinde de size tavsiye edeceğimiz besinler tüketebilirsiniz. İşte, kolay bir diyet programında akşamları tüketmeniz gereken başlıca besinler:

 • 1 kase domatesli, rokalı, maydanozlu semiz otu salatası
 • 5 adet ceviz
 • 4 yemek kaşığı taze lor peyniri
 • Bir porsiyon kadar mevsim meyveleri

Kolay Diyet Programı İçin Önemli Tavsiyeler

kolay-diyet-listesi_en-kolay-diyet-listesi-nasil-yapilir (12)

Kolay diyet listesi 17 yaş itibariyle de düzenli olarak uygulanabilir. Bunun için hangi yaşta olursanız olun programınız dahilinde size önemli tavsiyelerimiz bulunuyor. Diyetinizin zorlayıcı olmadan kolay bir şekilde geçmesi adına aşağıdaki tavsiyelere göz atabilirsiniz:

 • Eğer sıcak içeceklerde şeker kullanmayı tercih ediyorsanız bu alışkanlığınızdan vazgeçmeniz gerekiyor. Hatta şekeri olabildiğince hayatınızdan çıkartabilmenin yollarını aramanız bekleniyor. Şeker yerine tatlandırıcı olarak bal kullanmayı deneyebilirsiniz.

kolay-diyet-listesi_en-kolay-diyet-listesi-nasil-yapilir (10)

 • Kolay diyet listesi için aynı zamanda yeşil renkli sebzelere de yoğunluk vermeniz gerekiyor. Zaten günlük tüketmeniz gereken besinlerin de arasında bol bol yeşillik yer alıyor. Ara öğünlerinizi de detoks etkisine sahip C vitamini açısından zengin bu besinlerle yapabilirsiniz.
 • Diyet programınız boyunca zaman zaman kendinizi ödüllendirmeyi de unutmayın. Programınızı daha çekilir kılmak adına ara ara minik ödüller sizi daha rahat hissettirecektir.

kolay-diyet-listesi_en-kolay-diyet-listesi-nasil-yapilir

 • Diyet programınızda öğün saatlerinizi tamamen kendinize göre ayarlayabilirsiniz. Elbette akşam yemeği saatinizi uyku saatinizden minimum 3 saat öncesine koymanız gerekmektedir.
 • Listenize bol bol su içme alışkanlığını da eklemeniz gerekiyor. Kolay diyet listesi içerisinde günlük 2 litreye varan su tüketilmesi ibaresi de yer alıyor. Dilerseniz size su içmeniz gerektiğini hatırlatan mobil uygulamaları da kullanmayı deneyebilirsiniz.

Bu yazıdaki bilgileri dikkate aldıktan sonra diyet yapmaya başlayabilirsiniz. Hala kararsız iseniz ve yaz diyetinizi seçemediyseniz, 5 farklı birbirinden güzel diyet listelerinin yer aldığı yaz diyetinizi seçtiniz mi ? isimli yazımızı okumanızı tavsiye ederiz. İyi okumalar😊

Yoruma kapalı.