Ender Saraç Protein Diyeti Listesi

Protein, insanoğlu için hemen her zaman duyulan bir ihtiyaçtır. Bu sebepten dolayı günlük protein ihtiyacının karşılanması gerekir. Fakat protein miktarını da bu aşama içerisinde doğru bir şekilde ayarlamak hem sağlık açısından hem kilo alınmaması açısından önemli olacaktır. Bu diyet türünün diğer diyet türlerine oranla diğer bir farkı ise her ne kadar protein oranı yüksek olsa bile yağ oranı minimum düzeyde tutulmaktadır. Uzun süreli tüketimlerde protein böbrekleri zorladığından dolayı aşırı kaçmamak gerekir. Bu sebeple diyetinizi 7 günden fazla yapmamanız ve sınırda kalmanız gerekir. Eğer ki düzenli bir şekilde diyet programını uygularsanız kısa sürede 3-5 kilo arasında esneklik gösterecek olan kilo verimini gerçekleştirmiş olacaksınız. Özellikle standart diyet programlarını uygulama istemeyen ve son dönemde hem bayanlar hem de erkekler tarafından popüler olan protein diyeti nasıl yapılır merakı herkes tarafından oluşmaya başlamıştır.

Diyetinizde daha çok sevdiğiniz yiyeceklerin ağırlıklı olarak yer almasından dolayı diyet listenize harfi harfiyen zorlanmadan ayak uydurabilmenizde sizin adınıza oldukça kolay olmaya başlayacaktır. Protein daha ağırlıklı olduğundan dolayı mümkün olduğunca günlük yaşantınızda bol su tüketmeniz sizin adınıza daha fayda sağlayacak ve böbrekleriniz için iyi gelecektir.

Protein kaynaklı tüm ihtiyaç duyduğunuz ve en çok sevdiğiniz besin gruplarını 1 hafta boyunca düzenli aralıklarla tüketebilecek olmanızda doğal olarak hem zayıflamanıza hem de sizleri fazlası ile mutlu etmesine neden olacaktır. En düşük kalori içeren protein bazlı yiyecekler listeniz içerisinde yer almaktadır. Fakat bu diyeti yapmayı düşünen kişilere de vereceğimiz tavsiyeler arasında mutlaka düzenli bir şekilde yapması gerekir.

Ara öğünlerde de daha çok meyve ve sebzeye de yönelebilir ve bir farklılık yoluna gidebilirsiniz. Protein diyeti oldukça kolay ve zorlanmadan yapılabilecek bir diyet olduğundan dolayı hemen herkes diyeti zorlanmadan yaparak diyet yaparken de keyif almaya başlayacak. Tabi ki her diyet listesini uygularken olduğu gibi protein diyetini de yaparken spor ve egzersizi ihmal etmemeniz gerekir. Sizin için özel olarak hazırlamış olduğumuz diyet listesine sizlerde ayak uydurabilirsiniz.

Ender Saraç Protein Diyeti Listesi

Sabah
Yumurta ( 1 adet )
Zeytin ( 6 adet )
Salatalık ( 2 adet )
Yağsız peynir ( 1 kibrit kutusu )
Zeytin yağı ve çörek otu ile birlikte 3 yemek kaşığı çökelek.

Öğle
Roka, dereotu, tere ( 1 kase )
Sivri biber ( 3 adet )
Ton balıklı salata ( 1 kase )

Ara Öğün
Karadut ( 1 avuç )
Ceviz ( 3 adet )

Akşam
Kıymalı köfte ( 5 adet )
Haşlanmış kabak ( 2 adet )
Sivri biber ( 3 adet )

Gece
Çilek ( 5 adet )

Yoruma kapalı.