Evde Doğal Yüz Maskesi Nasıl Yapılır ?

Pandemi süreciyle beraber evde geçirilen zaman süresi artınca kuaför veya güzellik salonları yerine evde doğal yüz maskesi yapımı yaygınlaşmıştır.

Canlı cilt güzelliğinde ötesinde sağlığın göstergesidir. Yüz maskeleri cildin yağ ve nem dengesini koruyarak daha parlak ve canlı bir cilde sahip olmanızı sağlar. Güzellik merkezine gidecek zamanınız yoksa ya da güzellik için servet ödemek istemiyorsanız sizde evinizde bulunan malzemeleri kullanarak, rahatlıkla yüz maskesi uygulayıp zaman kazanabilir ve masrafsız bir şekilde sağlıklı bir cilde kavuşabilirsiniz.

Dolayısıyla evde doğal yüz maskesi yapımı ile hem vakitten hem de nakitten tasarruf yaparak güzel ve sağlıklı bir cilde sahip olabilirsiniz. Bu arada hazır evde yapıyor ve kendiniz uyguluyorken yüz maskesini hazırlarken doğal ürünler kullanmayı unutmayın! Peki yüz maskeleri nasıl yapılır, cilt bakımı nasıl yapılır?

Yüz Maskesi Nasıl Yapılır ? Evde Doğal Yüz Maskesi Yapımı

kolay-diyet-listesi_evde-dogal-yuz-maskesi-nasil-yapilir (2)

Yüz maskeleri her cilt tipine göre farklılık gösterebilmektedir. Farklı malzeme, değişik karışımlar, cildi yenilemek adına ve içerisinde bulunan vitaminler ile cildi besleyen maskelerdir. Kış aylarında çok çabuk kuruyan cilde uygulanan yüz maskeleri yüzün kaybettiği ışıltısını yeniden kazanmasına yardımcı olabilmektedir.

kolay-diyet-listesi_evde-dogal-yuz-maskesi-nasil-yapilir (9)
Evde Doğal Yüz Maskesi Nasıl Yapılır ?

Bayanların güzellikleri uğruna servet harcayabilecekleri günümüzde bariz bir hal almıştır. Uçuk fiyatlara kadar çıkabilecek olan yüz maskelerine tonlarca para harcanabilmektedir. Paraları etrafa saçmak yerine günümüzde uygulanan ve kesin çözüm alınan her türlü cilt sorununu çözebilecek ve kendinizin de evde kolaylıkla hazırlayabileceğiniz yüz maskeleri de mevcuttur.

Evde Yüz Bakımı Yapmanın Faydaları Nelerdir ?

kolay-diyet-listesi_evde-dogal-yuz-maskesi-nasil-yapilir (6)

Yüzünüz için doğal bir maske her zaman daha iyi ve tazeleyici etki göstermektedir. Ciltteki ölü hücreleri ortadan kaldırır, yüzü nemlendirir ve mimik çizgilerini de sıkılaştırır. Cildin etkisine göre değişik ve çeşitli maskeler bulunmaktadır. Bundan dolayı hazırlayacağınız maskeyi iyi seçmelisiniz.

Yüz Maskeleri Nasıl Uygulanmaktadır ?

kolay-diyet-listesi_evde-dogal-yuz-maskesi-nasil-yapilir (4)

Ev yapımlarında yüz maskeleri, güzellik merkezlerinde uygulanabilen yüz maskelerinden daha doğal olmasından sıklıkla kullanılabilmektedir. Faydası ise daha uzun süre görülebilmektedir. Hem para cebinizde kalır, hem de en doğal ve faydalı yüz maskeleriyle güzelliğinizi her daim yenileyeceksiniz.

Pürüzsüz Cilt için Maske Kullanılabilir mi ?

kolay-diyet-listesi_evde-dogal-yuz-maskesi-nasil-yapilir (10)

Pürüzsüz bir cilt için elbette maske kullanılabilir. Ancak kimyasal içeriği olan maskelerin kullanılmaması, sağlık açısından oldukça önemlidir. Cildi daha güzel göstereyim derken, cildinizin sağlığından olmak istemiyorsanız, kimyasal içeriğe sahip maskelerden uzak durmanız gerekmektedir.

kolay-diyet-listesi_evde-dogal-yuz-maskesi-nasil-yapilir (7)

İşte bu noktada evde doğal yüz maskesi devreye girmektedir. Bu maskeleri kullanarak hem sağlıklı bir cilde sahip olmanın yanı sıra, pürüzsüz bir cilt de elde edebilirsiniz. Tabi doğal diye de her malzemeden maske yapmak, zararlı olabilir. Bu nedenle denenmiş ya da uzman doktorların tavsiye ettiği maskeler  cilde uygulanmalıdır.

Evde Yüz Maskesi Siyah Noktalar için Öneriler

kolay-diyet-listesi_evde-dogal-yuz-maskesi-nasil-yapilir

Evde doğal yüz maskesi sivilceler için uygulandığı gibi, siyah noktalar içinde kullanılmaktadır. Aslında neredeyse tüm maskeler ciltteki siyah noktaları yok edici etkiye sahiptir. Bu nedenle doğal olduğu sürece herhangi bir maske siyah noktaların giderilmesi için tercih edilebilir.

kolay-diyet-listesi_evde-dogal-yuz-maskesi-nasil-yapilir (3)

Biz burada 3 adet maskenin uygulanışını sizlerle paylaştık. Elbette daha pek çok doğal maske bulunmaktadır. Dediğimiz gibi uzmanların tavsiyesini almış ve denenmiş doğal maskeler kullanılabilir. İşte evde doğal ve bitkisel ürünlerle hazırlanan yüz bakım maskeleri:

Türk Kahvesi ile Evde Doğal Yüz Maskesi Nasıl Yapılır ?

kolay-diyet-listesi_evde-dogal-yuz-maskesi-nasil-yapilir (11)

Türk kahvesinin tadı ne kadar güzel ise, kahveyi içtikten sonraki telveler de o derece yararlıdır. Türk kahvesini içtikten sonra fincan dibinde kalan telvenin soğumasını bekleyin. Bunun ardından soğuyan telveler kum tanesi gibi bir görünüm alacak. Sonrasında bir çay kaşığı veya tatlı kaşığı yardımıyla telvedeki kahveyi yüzünüze uygulayın.

kolay-diyet-listesi_evde-dogal-yuz-maskesi-nasil-yapilir (5)
Evde Doğal Yüz Maskesi Nasıl Yapılır ?

Yaklaşık olarak 10 ile 15 dakika bekleyin. Daha sonra bol su ile yıkayın. Bu işlemden sonra nemli bir yüze sahip olabilirsiniz. Türk kahvesinden ev yapımı yüz maskesini yaptıktan sonra bir hafta boyunca herhangi bir nemlendirici kullanmanıza gerek kalmamaktadır. Yüz maskesini sorunsuz bir şekilde uygulayabilirsiniz. Hafta da bir gün el ve yüz kısmınıza uygulayabilirsiniz. Bir kaç damla da zeytinyağı içerisine eklediğiniz vakit daha iyi sonuçlar alabilirsiniz.

Salata ile Evde Doğal Yüz Maskesi Nasıl Yapılır ?

kolay-diyet-listesi_evde-dogal-yuz-maskesi-nasil-yapilir (5)

Evde doğal yüz maskesi olarak en çok bilinen salatalık ile yüz maskesidir. Salatalık yüz maskesinin yapımı şu şekildedir;

  • Yarım salatalığı rendeleyin ve bir kaba koyun.
  • Daha sonra kabın içerisine 1 yemek kaşığı yoğurt ve 1 yemek kaşığı bal katın.
  • Ardından kabın içindeki malzemeleri yoğun bir bir karışım elde edene kadar iyice püre haline getirin.
  • Daha sonra yüz maskesini yavaşça yüzünüze sürün ve ardından yarım saat bekletin.
  • Maskenin yüzde donmasını beklerken bu sürede kesinlikle konuşmamanız gerekir.
  • Bu durum biraz zor olsa da, maske uygulandıktan sonra buna değdiğini siz de göreceksiniz.

Maya ile Evde Doğal Yüz Maskesi Nasıl Yapılır ?

kolay-diyet-listesi_evde-dogal-yuz-maskesi-nasil-yapilir (12)
Evde Doğal Yüz Maskesi Nasıl Yapılır ?

Maya ile yapılan maske, gençleşmek adına yapılan bir yüz maskesidir. Bu güzel maske için şunlar yapılmalıdır;

  • 1 adet yaş maya, 1 yemek kaşığı soğuk suyla ya da sütle beraber karıştırarak kreme benzer bir karışım ortaya çıkacak.
  • Cildiniz aşırı tüylenme yapıyorsa mayayla yapılan yüz maskesine sütü karıştırmayın.
  • Cilde sürülen süt tüyleri besleyeceğinden daha çok tüylenme yapacaktır.

Buradaki maskelerden ayrı olarak cilt lekeleri için başka cilt bakımı maskeleri de bulunmaktadır. Bu maskeler için cilt lekeleri için maske tarifi, başlıklı yazımızı okuyabilirsiniz. Güzel okumalar😊

Yoruma kapalı.