Fermuar Elcik Çeşitleri Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Fermuar Elcik Nedir?

Fermuar elcik fermuarın tutma kısmını oluşturur. Fermuar bir parçanın iki yakasını birleştirmeye hizmet eder. Bunun, havanın içeri girmemesi ve böylece vücut ısısını koruması için bir palto veya parkayı kapatabilme, bir elbiseyi arkadan kapatabilme vb. gibi birçok uygulaması vardır.

fermuar-elcik-ece-fermuar

O kadar çok malzeme ve tür vardır ki, bazı fermuarlar tamamen görünmez olabilir (örneğin: genellikle koltuk minderlerinde bulunan fermuarlar genellikle görünmez).

Pantolonlarda Fermuar Elcik Ne İşe Yarar?

fermuar-elcik-ece-fermuar

Başka bir örnek (ve belki de en ünlüsü) pantolon sineği örneğidir. İlk başta erkeklerin daha hızlı ve rahat idrara çıkmalarını kolaylaştırmak için daha fazla olmasına rağmen, bugün hem erkekler hem de kadınlar için bu sistemi kullanan birçok pantolon var. Fermuarlar, pantolonun belinin çok geniş olmamasına ve iyi giyilebilmesine yardımcı olur. Bir fermuar elcik ve parçaları, fermuar birkaç parçadan oluşur.

fermuar-elcik-ece-fermuar

Duraklar: Fermuar elcik ile fermuarı durduracak, böylece yukarı veya aşağı gitmeyecek olan hem üst hem de alt kısımdır.

Yukarı ve aşağı giden ve hareketini kolaylaştırmak için bir tutamağın yerleştirildiği parça olan kaydırıcı imleçtir. Fermuar elcik için https://www.ecefermuar.com.tr/tasarim-elcikler sitesi üzerinden sizde bu konuda bilgi edinebilirsiniz.

Yoruma kapalı.