Göbek Eritme Egzersizleri

Göbek çevresinde oluşan yağlar, bir diyet programı uygulansa bile istenilen estetik görüntü olmuyor. Göbek çevresindeki yağları eritmek; kalp, damar, bağırsak hastalıklarının önlenmesinde de oldukça önemli. Göbek bölgesi yağları sadece görüntüsüyle rahatsız etmekle kalmaz, organların yağlanmasıyla bazı hastalıkları tetikler. Bu yağlardan kurtulmanın yolu uygun bir diyet ve beraberinde yapılacak egzersiz hareketleridir. Bu egzersizler sayesinde göbek çevresi yağları daha hızlı eriyecek, düzgün bir forma sokulabilecektir.

Göbek Eritmede En Etkili Yöntem Çapraz Mekik Hareketleridir
Bu hareketlere başlamadan önce vücudu ısıtmak ve esnetmek gerekiyor. 15 dakika yapılacak ısınma hareketlerinden sonra; yere uzanarak sağ kol dirseğini, sol bacak diz kapağına değdirerek, bu hareketi en az iki kere yapın. Aynı hareketi bu defa sol kolunuzun dirseği ile sağ bacak diz kapağıyla da yapın.

Şınav Hareketi Nasıl Yapılmalıdır?
Vücudunuzu şınav çekme durumuna getirin ancak bu sefer kollarınızı dirseklerden itibaren yere paralel koyun, kalçalarınızı sıkarak 20 saniye bu pozisyonda kalın. Bu hareketi en az 4 kere tekrarlayın.

Kaslarını Sıkılaştıran Plank Hareketi
Yere sırt üstü uzanın ve kalçadan itibaren bacaklarınızı havaya 45 derecelik bir açıyla kaldırın, bu hareketi yaparken beli zorlamadan başınızı da boyunla beraber havaya kaldırın. Kollarınızı vücuda paralel olacak şekilde tutun ve derin nefes alarak bu hareketi 3-4 defa tekrarlayın.

Sırtüstü Yere Yatma Hareketi
Sırtüstü yere uzanın. Ellerinizi belinizin altına koyarak aradaki boşluğu kapatın. Ayaklarınızı, yerden 45 derece yukarı kaldırın. Bu pozisyonda 15 saniye bekleyin. Aynı hareketi 3 kere tekrarlayın.
Her gün tekrarlanan bu hareketler karın kaslarınızı sıkılaştıracaktır.

gobek-eritme-egzersizleri-1

Göbek eritme, yalnızca egzersiz ve hareketler ile yapılmamalıdır. Göbek eritme egzersizlerini yaparken tükettiğiniz gıdalara da aynı şekilde özen göstermeniz gerekiyor. Egzersizle birlikte 3 öğün yemeğinizi de ihmal etmeden özellikle kahvaltınıza da dikkat etmeniz gerekiyor. Ayrıca ara öğünlerinizde meyve ve sebze gibi gıdalar tüketebilirsiniz. Yemek yemek için açıkmayı beklemeden az az atıştırmalıklar yapabilirsiniz. Çünkü açıkmayı beklediğiniz zaman bu durum sizin daha çok yemek yemenize neden olabilir. Egzersizlerinizi yaparken su tüketimine de dikkat ederek gün içerisinde en az 1,5 litre su içmeniz gerekmekte.

Yoruma kapalı.