Göbek Eritmek İçin Ne Yapmalı?

Göbek eritmek günümüzde bir çok insanın korkulu rüyası haline gelmiştir. Beliniz ne kadar zayıf olursa olsun göbeğinizi eritemiyor iseniz veya ne yapsanız olan o göbek gitmiyor ise bu yazımızdaki bilgilerle göbek eritmeyi başarabilirsiniz. Genellikle televizyonda çıkan aletlerden satın alan kişiler kısa sürede egzersiz yapmayı bırakırlar. Göbek eritmek biraz da sabır isteyen işlerin başında gelmektedir. Göbeğinizi eritmek için sıkı bir diyet ve uzman görüşleriyle kısa süre de eritme imkanına erişebilirsiniz.

Öncelikle yağlarınızdan kurtulabilmek ve göbek eritme için kan şekeri seviyesini kontrol altına almanız gerekecektir. Bunu da bir gün de 4 – 6 öğün yiyerek sağlayabilirsiniz. 6 öğün dediğimiz zaman tabii ki de aklınıza masa dolusu yemekler gelmesin. Bir öğüne örnek vermek gerekirse sabah kahvaltısını ele aldığımızda masada olacaklar; sebzeli omlet, salata ve domates, kahvaltı etmeden önce de bir adet elma ile sabah kahvaltınızı yaparak açlığınızı giderebilirsiniz. Genellikle bilinen temel olarak üç ana öğün ve üç ara öğünleri tüketebilirsiniz. Amacımız az ama sık olarak yemek olacaktır. Bu şekilde yeterince protein ve karbonhidrat ihtiyacınızı karşılamış olacaksınız.

Oranlar ile ilgili sıkı bir yöntem de kalmak zorundasınız. Karbonhidrattan fazla alırsanız asla düz bir karına sahip olmayı düşünmeyin bile. Karbonhidratın 55’den fazla olmaması gerekmektedir. Vücuttaki yağ miktarı azaldıkça vücut kendiliğinden sinyal vermeye başlamıştır bile. Yağı karşılamak için de aralarda öğün yenmelidir. Zorlu bir süreçten geçiyorsanız sıkı bir diyet ve yediklerinizin kalorilerini hesaplayarak kaç kalori almanız gerektiğini bildiğiniz takdir de daha az kilo almaya yatkın olabilirsiniz.

Sıkı bir program ile karnınızı dümdüz hale getirebilirsiniz. Kalori hesabı yaptıktan sonra alınan kalori hesabını 200 daha düşürmek gerekmektedir. Amacınız yiyebildiğiniz kadar yiyeceksiniz, fakat yağ yakmaya da devam edeceksiniz. Kas kaybına da mutlaka uğrayacaksınız. Az yemek yerseniz metabolizma hızını azaltarak vücudunuzu yavaşlatmaktan başka bir işe yaramayacaktır. Haftanın 6 günü uygulanarak yapılabilecek diyet ile bir günü istediğiniz besin porsiyonları ile birleştirerek kendinizi ödüllendirebilirsiniz. Egzersiz olarak sizlere önerilebilecek düzenli olarak hafta da 2 veya 4 gün 30 dakikalık kardiyo egzersizlerini yapabilirsiniz. İlk olarak yavaş tempodan başlayarak gün geçtikçe vücudunuzu çokta zorlamadan çalışmaları sıkılaştırabilirsiniz. Bunun yanı sıra pilates yaparak vücudunuzun sıkılaşmasını daha çabuk elde edebilirsiniz. Bu tavsiyelerimi düzenli olarak uygular, yediklerinize dikkat ederseniz çok kısa sürede düz bir karına sahip olabileceksiniz.

Düzenli olarak diyet listenizi yaptığınızda ve egzersizlerle beraber sıkı bir vücuda sahip olacaksınız. Dikkat etmeniz gerekenlerden en önemlisi az öğün değil sık fakat az öğün yemenizdir. Az öğün yediğiniz takdir de metabolizma hızınızın yavaşlaması ile kilo vermeniz de yavaşlayacaktır. Sevdiğiniz yiyeceklerden abartmamak şartıyla haftanın bir gününde kendinize izin verebilirsiniz. Böylece aklınız da kalmayacak ve abartmadan tatlarına bakabileceksiniz. İstediğiniz görünüme sahip olduğunuz da sizi o hale getiren öğünlerden tamamen kendiniz uzak duracaksınız.

Yoruma kapalı.