Greyfurt Diyeti ile 1 Haftada 3 Kilo Verin

Greyfurt Diyeti Yaparken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Baharın da gelmesiyle birlikte greyfurt diyeti sezonu açılmış oldu. Greyfurt Diyeti bir zamanlar ABD’de ün yapmış ve çokta tutulmuş olan bir diyet. 10 günde 5 kilo verdiren bu diyet size kolay ve hızlı zayıflamanın formülünü verecek.

Bu diyette temel amaç tükettiğiniz sebze ve meyve miktarını kısıtlayarak daha çok protein ağırlıklı beslenmenizi sağlar. Et gibi yağ oranı yüksek besinler tüketilerek beslenmeye özen gösterilir ve bol bol greyfurt suyu içilir.

Greyfurtun yağları eritme özelliği ile etin ve protein bağırsakta yağa dönüşmesinden vücuttan atılmasına yardım eder.

Greyfurt Diyet Listesi

greyfurt-diyeti-2
Greyfurt Diyeti

Greyfurt diyeti uygulamak isteyenler için örnek bir diyet listesi gerekir. İşte, sizin için hazırlanmış örnek bir diyet listesi.

Sabah :

 • 2 tane yumurta
 • 2 dilim pastırma
 • Sade Türk kahvesi
 • Yarım greyfurt ya da 250 ml. greyfurt suyu

Öğle :

 • Sezar salata
 • Dilediğiniz kadar et
 • Yarım greyfurt ya da 250 ml. greyfurt suyu

Akşam :

 • Kırmızı lahana, kereviz, pancar gibi kırmızı sebzeler ve de nişastası yeşil yapraklı sebzelerden bir yemek
 • Sınırsız et ya da balık eti
 • Yarım greyfurt ya da 250 ml. greyfurt suyu

Greyfurt Diyeti Gece :

 • 250 ml. yağsız süt

Greyfurt Diyeti Uygulanırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

 • Greyfurt diyetinde salatalarda yaprak kullanımı serbesttir.
 • Yiyecekler pişirilerek yenmelidir.
 • Greyfurt suyuna şeker konulması yasaktır.
 • Diyet programı uygulanırken et tüketim miktarları sınırsızdır. Fakat gece kalktıktan sonra yemek yenmemelidir.

Greyfurt Diyeti Faydaları Nelerdir?

greyfurt-diyeti-2

Çok kısa sürede kilo verdiren greyfurt diyet nasıl yapılır? Greyfurt diyeti planını harfiyen uygulayarak bir haftada üç ile 5 kilo arası verebilirsiniz. Bir haftalık bir diyet menüsü olan greyfurt diyet ile zayıflamak başka diyetlere nazaran daha acısız ve daha sıhhatli olacaktır. Kalp ve damar sağlığı amacıyla gerektiğince faydalı olan greyfurt diyetini dilediğinizce uzatabilmek elinizdedir. Greyfurt diyetinin menüsü sağlığa ve bedene yararları olan çoğu vitamin ve mineral bakımından varlıklı bir içeriğe sahiptir.

Yağ yakan greyfurt diyetinde amaç sebze ve meyve kullanımını azaltmak ve protein yönüyle varlıklı besinlerle beslenmektir. Et gibi yağ ve kolesterol seviyesi yüksek besinler ile diyet gerçekleştirme ve bu besinlerin yanında bolca greyfurt suyu içerek kilo kaybı sağlanmaktadır. Greyfurt yağ kesintisiz özelliği ile et ve proteinli yiyeceklerin bedende yağa dönüşmeden yakılmasını ve dışarı atılmasını sağlar.

Greyfurt diyeti yapanlar kadınlar kulübü  tarafından oldukça övgüye tutulan bir şok diyettir. Greyfurt açlık hissini bastırarak aç olmama yaşanmasını gerçekleştiren bir bitki bulunduğu amacıyla zayıflama üstünde büyük tesiri vardır. Greyfurt suyunun içerisinde bulundurduğu yağ kesintisiz enzimler resmen natürel bir zayıflama ilacı gibi tesir sağlayarak zayıf düşmeye katkıda bulunur. Greyfurt diyet değişik bir diyet uygulaması ile beraber gerçekleşebileceği gibi, hiçbir diyete gereksinim duymadan tek başına da yapılabilir. Sadece greyfurt suyu ya da greyfurt tüketerek ayda 1-2 kilo verilebilir.

Gerçekten Greyfurt Diyet ile Kilo Verenler Bulunuyor mu?

Günümüz şartlarında greyfurt ile diyet uygulayanların gerçekten sonuç alabildiği görülüyor. Çünkü meyvenin uzun vadede yağ yaktığı ve diğer taraftan tokluk yarattığı da görülüyor. Ancak diğer diyet listesi örneklerinde olduğu gibi sadece greyfurttan medet ummak yanlıştır. Tek bir meyve kilo vermenizi sağlamaz, kolaylaştırır. Yapmanız gereken bol su tüketimi, kalori dikkati de olmalı. Üzerine hareket ve spor da eklerseniz işiniz ciddi anlamda kolaylaşacak ve ilerleyecektir.

Gece Greyfurt Yemek Kilo Aldırır mı?

Gece bir şeyler tüketmek bir yana akşam saat 19.00 itibari ile yiyecek tüketmek, kilo yaratacak unsuru yaratır. Bu saat itibari ile mümkün mertebe meyve dahil olmak üzere hiçbir şey tüketilmemelidir. Eğer tüketilirse ertesi gün buna göre hareket etmek ve kaloriyi yakmak gerekir. Aksi takdirde kilo ile dönüş yapacaktır. Greyfurtu olabildiğince gün içinde tüketmelisiniz.

greyfurt-diyeti-2

Diyette Greyfurt Nasıl Tüketilmeli?

Diyet uygularken greyfurt yiyecekseniz, ana öğünler öncesinde değerlendirmelisiniz. Nasıl mı? Greyfurtu kesin ve yarısını ana yemek öncesi yiyin. İçeriğindeki C vitamini ile yağ yakımını sağlayacaktır. Ancak bunun dışında yemek öncesi midenizin de hafif tok hissetmenizi sağlar. Diyelim ana öğün öncesi yemediniz ve ara öğünleriniz var. O zaman ara öğün içinde 1 adet greyfurt tüketebilirsiniz.

Greyfurt Meyvesinin Yararları Nelerdir?

Greyfurt diyeti ile kilo verenler tarafından da sürekli bahsedildiği gibi greyfurt tam olarak besleyici özelliğinin yüksek olması ile ünlenmiş meyvedir. C vitamini ve lif bakımından gerektiğince varlıklıdır. Kanda insülin düzeyini düşürerek vücudun yağ depolamasını engeller. Greyfurt meyvesinin bedene bilindik bir zararı yoktur. Genellikle soğuk algınlığı gibi kış hastalıklarının tedavisinde ve bu tür hastalıklardan korunmak hedefi ile greyfurt bolca tüketilmelidir.

 • Metabolizmayı hızlandırarak kilo vermeye yardım eder
 • Greyfurt antioksidan özelliği olan mucize bir meyvedir
 • Kas ve sinir sistemini kuvvetlendirir
 • Yara iyileşmesini hızlandırır
 • Orta büyüklükte bir greyfurtta aşağı yukarıya 95 mg C vitamini bulunur

greyfurt-diyeti-2

 • Sindirime yardım eder
 • Kolesterolü düşürür
 • Kalp, damar, prostat ve meme kanseri için engelleyici bir tesiri vardır
 • Karaciğer yağlanmasını engeller

Greyfurt ile Kısa Sürede Fark Yaratın

Greyfurt diyeti belirli bir diyet listesi ile uygulanabileceği gibi yalnızca günlük 1 bardak greyfurt suyu içerek greyfurt veya yanında yarım greyfurt yenerek hiçbir diyet formülü uygulanmaksızın da gerçekleştirilebilmektedir.

Sırf greyfurt tüketerek bir bireyin 3 ayda 3 kilo zayıflama sağladığı ABD’deki üniversitelerde tecrübe gruplarına oluşturulan çalışmalarda meydana çıkmıştır.

Greyfurt Faydaları ve Zayıflamaya Etkileri

YouTube video

Eğer uyguladığınız diyetler ile herhangi bir şekilde değişime uğramadınız ve kilo veremediyseniz yağ yakıcı özelliği bulunan greyfurt ve greyfurt suyu ile gün boyunca çok daha fazla yağ yakabilirsiniz.  Greyfurt detoksu tarifi , greyfurt yağ yakar mı ve greyfurt limon detoksu hakkında detaylı bilgiye yukarıdaki video aracılığı ile ulaşabilirsiniz.  Ayrıca yine şok diyet türleri arasında olan yoğurt diyeti ve yumurta diyeti haberlerimiz için diyet kategorimizi takip etmeyi unutmayınız.

Yoruma kapalı.