Güzel Havalarla Gelen Kilo Verme İsteği

Geldi Bahar Ayları Başladı Kilo Verme Çabaları

Kilo vermek özellikle yazın yaklaştığı bahar aylarında sıkça gündeme gelen bir eylem ancak söylendiği kadar verilmesi pek mümkün olmuyor. Kilo vermenin yanı sıra bir de hızlı kilo vermek işin içine giriyor. Gece yatağa seksen kilo girip sabah elli kilo kalkmak isteniyor. Kilo vermek için söylemden önce eylem gerekmekte. Hızlı kilo vermek için yapılması gerekenlerin başında yemeklerin porsiyon kontrolünün yapılması gerekir. Yemek tabaklarını küçültmek güzel bir başlangıç olacaktır. Çünkü özellikle biz Türkler önce gözüm sonra karnım doysun diyenlerdeniz. Kullanılan tabakların küçülmesi tabağı daha dolu gösterecek ve psikolojik olarak daha fazla yiyormuş hissi yaratacaktır.

Sağlıksız Besinleri Hayatınızdan Çıkartın

Porsiyon kontrolünden sonra sıra buzdolabı detoksuna geliyor. Buzdolabında kalori deposu olan besinleri dolaptan çıkarmak diyetten sıkılıp kaçamak yapmak istediğinizde seçeneklerinizi sınırlayacaktır. Yani isteseniz de o an programınızı bozamayacaksınız. Sağlıklı beslenmek aç kalmak demek değildir. Daha faydalı besinleri tüketerek yararlı kalorileri almaktır. Bu yüzden paket gıdalar değil taze gıdalar tercih edilmelidir.

Yemeklerinizi Evde Hazırlayın

Hızlı kilo vermek için yapılması gerekenler arasında bir önemli hususta yemeklerin dışarıda değil evde yenmesi, dışarıda istediğiniz yemekler her ne kadar diyet adı altında da olsa fazla kalori içerir bu yüzden evde kendi dokunuşlarınızla ve kendi kalori hesaplamanızla bir tabak hazırlamak hem bünyeniz hem de bütçeniz için faydalıdır.

Hareketsiz Kalmayın

Kilo vermek sadece sağlıklı beslenmekle olmaz ne kadar fazla hareket edilirse o kadar çok kalori yakılır. Unutulmamalı kilo vermek alınan kaloriden fazlasını yakarak gerçekleşen bir eylemdir. Pahalı spor salonları olmasına gerek yok günlük yürüyüşler zamanla tempoyu arttırarak yapılmalı ve kolay egzersizlerle vücut sıkılaştırılmalıdır.

Su Tüketimi Arttırılmalı

Hızlı kilo vermek için yapılması gerekenler arasında bir diğer önemli nokta ise su tüketiminin arttırılmasıdır. Su vücuttan depolanan zararlı maddelerin atılmasını sağlar yani ödem söktürücüdür.  Açlık hissettiğinizde atıştırma yapmadan önce bir bardak su için ve on beş dakika kadar bekleyin açlık hissiniz geçiyorsa aç değil susuz kalmışsınız demektir. Su tüketimi hızlı kilo vermede oldukça önemli bir husustur.

Yoruma kapalı.