Hamile olduğunuza dair 5 erken işaret

Hamile Olduğunuza Dair İşaretler

Hamilelik belirtileri kişiden kişiye değişebilmektedir. Hamile olduğunuza dair 5 işaret aşağıdaki makalede anlatılmaktadır.

Hamile kaldığınızda vücudunuz erkenden tepkiler vermeye başlar ve daha önceden hissetmediğiniz değişiklikleri hissedebilirsiniz. Her adet öncesinde yaşadığınızdan farklı duygusal ve fiziksel durumlar hissediyorsanız gebelik durumunu göz önüne almalısınız. İşte erken hamilelik belirtileri:

Şişmiş ve acıyan göğüsler

Bu sabah sutyenini giymek, hafif bir işkenceye mi benziyor? Yoksa her zamankinden biraz daha büyük mü? Memelerde şişkinlik ve acı varsa, meme ucunuz koyulaşmışsa ve göğsünüzdeki damarlar belirginleşmişse hamile olduğunuz ilk işareti olabilir.

Yorgunluk

Eğer gereğinden fazla yorgunluk hissediyorsanız bunun nedeni vücudunuzdaki artan hormonlar olabilir. Adetiniz de gecikmişse büyük ihtimalle hamilesiniz.

Mide Bulantısı

Hormon seviyelerinin değişmesiyle mide bulantısı oluşur. Bu durum ‘sabah bulantısı’ olarak da bilinir fakat herhangi bir saatte meydana gelebilir. Özellikle sabahları mideniz bulanıyorsa ve kusma isteği duyuyorsanız hamile olabilirsiniz.

Kokulara karşı duyarlılık

Bazı kokular tarafından itiliyorsanız veya kokulara karşı hassasiyetiniz artmışsa, hamile olduğunuz anlamına gelebilir.

Ufak kanamalar ve kramplar

Pembemsi veya kahverengi kıvamlı bir akıntı hamileliğin en önemli belirtisidir. Bu akıntıları regl kanaması olarak düşünebilirsiniz fakat halk arasında ‘üzerine görmek’ olarak da bilinen bu durumla hamilelik belirtisiniz. Döllenen yumurta rahim duvarına tutununca kasık ağrısı, şişkinlik ve ani batmalar hissedebilirsiniz. Bu da erken hamilelik belirtisidir.
Regliniz geciktiyse kendiniz idrar testi yapabilirsiniz. Kesin sonuca ulaşmak istiyorsanız kan testi yapmalısınız.

Yoruma kapalı.