1 Hafta Hamilelik Diyeti Yapıp Kilo Verenler Nasıl Başarılı Olur?

Hamilelik Diyeti Nasıl Olur

Hamilelik diyeti bir diğer adıyla sağlıklı beslenme hamileler için oldukça büyük önem taşımaktadır. Hamilelik süresi boyunca birçok kadın fazla kilo alarak doğumunu gerçekleştirmektedir. Dikkat edildiği koşullarda hem kilonuzu korumuş hem de bebeğinizin gelişimine dışarıdan besinlerle destek olmuş olursunuz. Bebeğinizin gelişiminde Hamilelik süresince imkanlar doğrultusunda bir diyetisyene başvurup destek almanızı tavsiye etmekteyiz.

Hamilelik esnasında sağlıklı beslenme normal yaşantınızdaki beslenme şeklinizden çok daha önemlidir. Yeterli yağ ve protein gibi besin desteklerinin alınması bebeğinizin gelişimi için oldukça kıymetli ve dikkat edilmesi gereken bir konudur.

Hamilelik Diyeti Nasıl Olur

Hamilelik diyeti nasıl olur konusuna değinilecek olunursa öncelikle bir uzmana başvurulmasını önermekteyiz. Başkasının uyguladığı diyetlerden ya da gelişi güzel bir şekilde beslenme şeklinden kaçınmalısınız. Hamilelik süresince sağlıklı beslenmenin ne kadar önemli olduğunu ve bebeğinize ne kadar büyük fayda sayladığınız bilmeniz gerekmektedir. Hamilelik diyeti adı altından internette gezinen diyetlerin uzmanlar tarafından önerilmediğini belirtmek isteriz. Eğer fazla kilolarınız varsa ve kilo vermek istiyorsanız bunu yalnızca ilk 3 ay sağlıklı bir şekilde yapmanız önerilmektedir. 3.ayın sonrasında yapmanız gereken kilo alımınızı kontrol altına alıp dengeli bir artış göstermesi olacaktır.

Hamilelikte Şeker Diyeti

hamilelik-diyeti

Hamilelikte şeker diyeti genellikle 7. Aydan sonra başlatılmaktadır. Doktorunuzun yaptığı belli testlerden sonra önermesi halinde yapılması gerekmektedir. İlk olarak kesinlikle tüketilmemesi gereken şeker ve şeker katkılı yiyeceklerdir. Şeker dışında beyaz un ile yapılmış hamur işleri, patates, yerelması, havuç gibi besinleri hamileliğiniz boyunca hayatınızdan çıkarmanız tavsiye edilmektedir. Doktorunuzun istediği tetkikleri düzen bir şekilde yaptırmanızı ve önerilerine uymanızı tavsiye etmekteyiz.

Hamilelik Diyeti Nasıl Olmalı

Hamilelik diyeti nasıl olmalı sorusu oldukça fazla karşımıza çıkan sorulardan biridir. Hamilelik diyeti çok fazla dikkat edilmesi gereken bir konudur ve uzman kontrolü altında yapılmalıdır. Gebe bir kadında günlük alması gereken protein miktarı oldukça önemlidir. Almanız gereken protein miktarını bir diyetisyen yardımıyla belirleyip o doğrultuda uygulamanızı tavsiye ederiz. Öncelik olarak diyetiniz sağlıklı beslenme odaklı olmalıdır. Yalnızca kilo kaybetmek için değil, bebeğinizin anne karnında sağlıklı bir süreç geçirmesi ve gelişimi için oldukça önemlidir. Diyet yapmaya karar verdiyseniz ara öğünleri atlamamanız ve vitamin değeri yüksek organik besinler tercih etmenizi tavsiye ederiz.

Gebelikte Protein Diyeti

Gebelikte protein diyeti her gebenin uygulaması gereken bir durumdur. Gebeler için günlük alınması gereken protein miktarı oldukça büyük önem taşımaktadır. Hem bebeğin gelişimi hem annenin sağlıklı bir gebelik geçirmesi için hamilelik diyeti oldukça dikkate alınması gereken bir konudur. Gebelikte protein miktarı yeterli şekilde alınmadığında bebeğin gelişiminin gerilediği birçok uzman tarafından belirtilmektedir. Hamilelikte protein miktarı kadar sıvı alımı da oldukça önemlidir. Bir diyet çizelgesi oluşturmak isterseniz bunu kesinlikle bir diyetisyenden yardım alarak yapmanızı tavsiye ederiz. Özellikle hamilelikte yanlış bir diyet uygulanması bebeğinizin gelişimini olumsuz yönde etkileyebilmektedir.

Hamilelik Diyetisyen Muayenesi

Hamilelikte diyetisyen desteği almak çok önemlidir. Besin içerikleri ve günlük alım miktarı konusunda sizlere yardım edebilecekleri her zaman aklınızda olmalıdır. Diyetisyen seçimi yaparken özellikle tavsiyeleri göz önüne bulundurmanız ya da kadın doğum doktorunuza başvurmanızı tavsiye etmekteyiz. Diyetisyene başvurmanız halinde size verilecek diyet listesini hamilelik boyunca uygulamanız sizin ve bebeğinizin yararına olacaktır. Hamilelik diyeti kesinlikle bir uzman kontrolü altında ve oluşturduğu liste ile yapılmalıdır. Özellikle gebelik esnasında oluşmuş diyabet gibi durumlarla karşılaşmanız halinde hiç zaman kaybetmeden bir diyetisyene başvurmanızı tavsiye etmekteyiz.

Hamilelikte Diyet Yapıp Kilo Verenler Nasıl Başarılı Olur?

Hamilelikte 3. Aydan sonra kilo vermek çok sağlıklı bir durum değildir. İlk 3 ay fazla kilonuz olması halinde bir uzman tarafından verilecek diyet listesiyle kilo vermeniz mümkündür. 4. Aydan sonra yani 2. Trimester başladığı andan itibaren kilo vermeyi durdurmalı ve dengeli kilo alımınız sağlanmalıdır. Hamilelik sürecinde diyet kilo vermek için değil, sağlıklı bir şekilde kilo alımı ve sağlıklı bebek gelişimini sağlamak için yapılmaktadır. Gebeliğiniz boyunca bir diyetisyenden yardım almanız oldukça önemli olduğunu belirtmek isteriz.

YouTube video

Hamilelik diyeti tüm hamilelerin sağlıklı beslenme adına yapması gerektiği uzmanlar tarafından söylenmektedir. Bebeğinizin ve kendi sağlığınız her şeyden daha önemli olduğu için yapacağınız en ilk şey stresten uzak durmak ve sağlıklı beslenmek olmalıdır. Diyet sayesinde kilo alımınızı kontrol edebileceğinizi söyleyebiliriz. Sağlıklı bir doğum sürecine girebilmeniz adına bu süreçte diyetisyen desteği sizin için oldukça olumlu olacağını belirtmek isteriz.

Yoruma kapalı.