Hangi Burç En Çok Hangi Yemeği Sever ? Burçların Sevdiği Yemekler

0 590

Magazin programlarında sıklıkla konuşulan bir konuda burçların sevdiği yemekler konusudur.

Burçlar konusunda herkesin düşüncesi farklı olsa da, hemen hemen herkesin magazin programlarından duyduğu burçlar, bazı insanlar tarafından günü gününe takip edilirken, kimi insanlar tarafından da bu konu iyice abartılarak gezegen hareketlerini takibe kadar varmaktadır.

kolay-diyet-listesi_hangi-burc-en-cok-hangi-yemegi-sever-burclarin-sevdigi-yemekler (14)

Yeni tanıştığımız bir kişiye bile gün içerisinde öylesine sorduğumuz soruların içerisinde burçların sevdiği şeyler, burçlara yeni bir boyut kazandırarak sizler için burçlara göre, kişilerin genel olarak sevdiği yemekleri derledik. Gelin burçlar ve sevdiği yemekler konusunda bir göz atalım.

Burçların Sevdiği Yemekler Nelerdir ?

kolay-diyet-listesi_hangi-burc-en-cok-hangi-yemegi-sever-burclarin-sevdigi-yemekler (8)

Genellikle magazin programlarına konu olan ve bazen arkadaşların da kendi arasında sohbet konusu yaptığı burçlar, pek çok yönden ele alınmaktadır. Elbette ki burçlar, tahminden öte bir konu değildir. Bazı genel özellikler analiz edilip burç yorumları ortaya çıkarılmış ve kişilerin doğum tarihine göre kategorize edilmiştir. Bu genel özelliklerden bir tanesi de burçların sevdiği yemekler konusudur. Gelin hep beraber hangi burç hangi yemeği daha çok tercih ediyor birlikte bakalım.

1 – Koç Burcu (21 Mart – 19 Nisan)

kolay-diyet-listesi_hangi-burc-en-cok-hangi-yemegi-sever-burclarin-sevdigi-yemekler (2)

Liderlik ruhuna sahip koç burçları, yaşadıkları her anı özel bir ana dönüştürmeye çalışan burçlardır. Damak tatlarına uygun yiyecekleri seçerler. Yemek yeme faaliyetleri de onlar için özel bir an olmalıdır. Baharatlı yiyecekler ve kırmızı et bulunan yemekler Koç burçların sevdiği yemekler içinde vazgeçilmezleri arasındadır. Sebzeler ile de arası oldukça iyi olan Koç burcu deniz ürünlerini tüketmekten de büyük zevk alır.

2 – Boğa burcu (20 Nisan – 20 Mayıs)

kolay-diyet-listesi_hangi-burc-en-cok-hangi-yemegi-sever-burclarin-sevdigi-yemekler
Hangi Burç En Çok Hangi Yemeği Sever ? Burçların Sevdiği Yemekler

İnatçı kişilikleri ile kendilerini belli eden Boğa burçları, para harcamayı seven bonkör bir burçtur. Çalışmaları yalnızca hayatlarını daha güzel bir şekilde geçirebilmeleri içindir. Onlar için yemek konusunda en önemli faktör yemeğin iyi olup olmadığıdır. Patatesin her halini ayrı severler. Abur cubur tüketmekten oldukça hoşlanırlar. Çorba, kebap ve salata gibi menüler Boğa burçların sevdiği yemekler içerisinde vazgeçilmezleri arasında yerini almaktadır. Yemek yemek onlar için bir yaşam felsefesidir.

3 – İkizler burcu (21 Mayıs – 21 Haziran)

kolay-diyet-listesi_hangi-burc-en-cok-hangi-yemegi-sever-burclarin-sevdigi-yemekler (4)

Her daim enerji dolu olan İkizler burcu, kararsız halleri ile bilinen burçtur. Konuşkan ve değişken ruh hallerine sahip olan İkizler burcu, farklı tatları denemekten hoşlanırlar. Hamur işleri ve zeytinyağlı yiyeceklere bayılırlar. Atıştırmalık yiyecekler tam İkizler burcuna göredir. Tatlıya hiçbir zaman hayır diyemezler.

4 – Yengeç burcu (22 Haziran – 22 Temmuz)

kolay-diyet-listesi_hangi-burc-en-cok-hangi-yemegi-sever-burclarin-sevdigi-yemekler (16)

Kendini sürekli güven altına almaya çalışan Yengeç burçları, özel hayatını kendine saklayan, bilgi peşinde koşan ve insanlarla iletişimi daima belli bir düzende tutmaya çalışan insanlardır. Yengeç burçları için yemek yemek büyük bir keyif. Et ve deniz ürünlerine asla hayır diyemezler.

5 – Aslan burcu (23 Temmuz – 22 Ağustos)

kolay-diyet-listesi_hangi-burc-en-cok-hangi-yemegi-sever-burclarin-sevdigi-yemekler (3)

Öz güvenleri ile bilinen Aslan burcu, etobur bir burçtur. Yemek yemeyi oldukça severler. Bol baharatlı yiyeceklerden oldukça hoşlanırlar. Mantı ve döner gibi yiyeceklere bayılırlar. Bir masa kurmaya kalktığında görebileceğiniz en iyi masalardan birini hazırlarlar.

6 – Başak burcu (23 Ağustos – 22 Eylül)

kolay-diyet-listesi_hangi-burc-en-cok-hangi-yemegi-sever-burclarin-sevdigi-yemekler (11)

Her şeyin daima mükemmel olmasını amaçlayarak hayatını sürdüren Başak burcu, dağınıklığa katlanamazlar. Yemek yaparken genelde dağınık çalışmaları olsa da işleri biter bitmez alanı tertemiz hale getirirler. Başak burçlarında genelde 2 tip yemek yeme şekli görülür. Biri tamamen doğadan düzenli olarak beslenirken bir diğeri gecenin geç saatlerinde pizza tüketebilir.

7 – Terazi burcu (23 Eylül – 22 Ekim)

kolay-diyet-listesi_hangi-burc-en-cok-hangi-yemegi-sever-burclarin-sevdigi-yemekler (6)

Sanatın, adaletin ve güzelliğin simgesi olarak anılan Terazi burcunun, hayatlarında ölçüsünü kaçırdığı iki nokta bulunmaktadır. Bu iki nokta tahmin edersiniz ki, aşk ve yemektir. Yemek yapmayı da yemeyi de oldukça seven Terazi burcu, yemeğe harcanılan parayı hiçbir zaman düşünmezler. Vegan beslenmeye başlamak isterlerse de bunu uzun sürdüremezler.

8 – Akrep burcu (23 Ekim – 21 Kasım)

kolay-diyet-listesi_hangi-burc-en-cok-hangi-yemegi-sever-burclarin-sevdigi-yemekler (5)

Adı çıkmış burçlar arasında olan Akrep burcu, yemek konusunda adeta bir gurudur. Yemek yemek onlar için bir tutku haline gelmiştir. Elit yemekleri daha çok tercih eden Akrep burçların sevdiği yemekler arasında börek ve pilav gibi yiyecekler de yer almaktadır. Eğer hayatınızda Akrep burcu biri var ise yemek tercihini kesinlikle ona bırakmalısınız, pişman olmayacaksınız!

9 – Yay burcu (22 Kasım – 21 Aralık)

kolay-diyet-listesi_hangi-burc-en-cok-hangi-yemegi-sever-burclarin-sevdigi-yemekler (6)

Enerjisiyle çevresine motivasyon sağlayan Yay burçları, yerinde duramayan kişiler olarak bilinirler. Yeni yemekleri denemeyi severler. Sabit bir yemek yeme alışkanlığından ziyade sürekli yeni tatlar denemeyi isterler. Özel soslar ile hazırlanmış yemeklere bayılırlar. Eğer yay burcu iseniz ve diyet yapmak istiyorsanız yay burcu zayıflama diyetini nasıl yapmalı, yay burcu diyeti nasıl yapılır başlıklı yazımızı okuyabilirsiniz.

10 – Oğlak burcu (22 Aralık – 19 Ocak)

kolay-diyet-listesi_hangi-burc-en-cok-hangi-yemegi-sever-burclarin-sevdigi-yemekler (10)

Gözleri daima başarıyı yakalamakta olan Oğlak burcu, hırslı ve akıllarına koyduklarını yapan bir burçtur. Gelenekselci bir kafa yapısı olan Oğlak burçları bunu yemeklerine de yansıtırlar. Kuru fasulye tüketmeyi en çok sevdikleri yemekler arasındadır.  Oğlak burçların sevdiği yemekler içerisinde makarna ise vazgeçilmez yemekleri arasında yerini alır. Şerbetli tatlılar vazgeçilmezleri arasındadır.

11 – Kova burcu (20 Ocak – 18 Şubat)

kolay-diyet-listesi_hangi-burc-en-cok-hangi-yemegi-sever-burclarin-sevdigi-yemekler (13)
Hangi Burç En Çok Hangi Yemeği Sever ? Burçların Sevdiği Yemekler

Dünyanın en maceracı burcu olarak bilinen Kova burçları ile geçirdiğiniz zamanlar kusursuz bir güzellikte geçer. İş hayatlarında da oldukça başarılı olan bu burçlar kısa sürede üst kademelere yükselebilirler. Maceracı hallerini yemek konusunda da yansıtırlar. Sürekli yeni şeyler denemekten hoşlanırlar. Farklı ülkelerin mutfaklarına ilgi duyarlar. Tercihleri bazen Suşi ve fish’n chips gibi farklı ülkelere ait yemeklerden oluşsa da evde yaptıkları yemeklerden de oldukça hoşlanırlar.

12 – Balık burcu – Burçların Sevdiği Yemekler (18 Şubat – 20 Mart)

kolay-diyet-listesi_hangi-burc-en-cok-hangi-yemegi-sever-burclarin-sevdigi-yemekler (15)

Duygusallıklarıyla ön planda olan Balık burçları, keskin bir zekaya sahip olan burçlar arasındadır. Balık burçları ile güzel bir yemeğe çıkmak hayatınızda yaşayabileceğiniz en güzel anlardan biri olacaktır. Karbonhidrat ağırlıklı olarak beslenmeyi severler. Yemek seçme gibi bir dertleri yoktur, her türlü yemeği severek yiyebilen Balık burçları, güzel bir şekilde hazırlanmış domates salatasına ve iştah açıcı güzellikte olan pizzaya bayılırlar. Kısacası Balık burçların sevdiği yemekler diye ayrı ayrı sıralayacağımız bir liste yoktur çünkü her türlü yemeği tüketmekten oldukça hoşlanırlar.


İlginizi Çekebilir: Burçlar konusunda yapılan yorumlardan bir tanesi de giyim konusundadır. Giyim konusunda yorumları okumak için burçlar nasıl giyinir, hangi burç nasıl giyinmeli başlıklı yazımızı okumanızı tavsiye ederiz. Keyifli okumalar😊


 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.