Heykeltraş Zayıflama Hakkında 9 Altın Bilgi!

Heykeltraş Zayıflama Yaptiranlar ve Yorumları

Sadece tek seans heykeltraş zayıflama yöntemi ile incelmeye ne dersiniz? Zayıflamak ve istenen forma ulaşmak kadın ve erkekler için oldukça önemlidir. Elbette sağlıklı zayıflamanın yolu spor ve beslenmeye dikkat ederek gerçekleşir. Fakat kimi zamanlarda spor ve beslenmeyi doğru yapsanız bile oluşmuş bölgesel yağlanmalara çözüm bulamayabilirsiniz. Bu gibi durumlarda bölgesel zayıflama yöntemlerinden birisi olan heykeltraş zayıflama ile kısa sürede vücut şeklinizi değiştirebilirsiniz.

YouTube video

Heykeltraş Zayıflama Yöntemi Nedir?

Bölgesel zayıflama yöntemleri özel kliniklerde gerçekleştirilen vücut değişimlerinin tümünü kapsamaktadır. Bölgesel zayıflama yaptıranlar istediği farklı yöntemleri seçebilirler. Ancak tüm yöntemlerin genel olarak ortak noktası cerrahi operasyonlar dışında yaptırılmasıyla gerçekleştirilmesidir. Cerrahi yöntemler ile zayıflamak, fazla yağın alınması mümkün olsa da daha uygulanabilir ve basit olan heykeltraş zayıflama yöntemi sıkça tercih edilir.

heykeltras-zayiflama-yaptiranlar-yorumlari

Dalgaların deri altındaki yağları harekete geçirmesi ile oluşturulan işlem farklı kişilerde değişik sonuçlar yaratabilmektedir. Ancak temelde yağların parçalanması hedeflenir. Parçalanan yağların vücuttan atılımı da sağlandığı müddetçe ve fiziken incelme hem de zayıflama mümkün olmaktadır. Bu dalgaların seçiminde özellikle dikkat edilmektedir. Çünkü her ışın ya da dalganın deri altındaki yağları harekete geçirme gibi bir işlevi bulunmamaktadır.

Heykeltraş Yöntemi Nasıl Uygulanır? Sıkça Sorulan Sorular ile Heykeltraş Zayıflama

Heykeltraş zayıflama yönteminde belirli aşamaların takip edildiği görülmektedir. Aşamaları genel olarak:

 • Yağ oranının tespiti,
 • Hastanın varsa geçmiş hastalık hikayesini dinleme,
 • Yöntem için dalga ışınlarını yayacak makineyi hazırlama,
 • Seansa başlamadan önce hastaya bol su içirilmesi,
 • Daha sonra dalgaları seans boyunca deri altına iletme şeklinde sağlanır.

1- Yağ Oranının Tespiti Nasıl Yapılır?

Bölgesel zayıflama amacının temelinde vücutta inatçı bir şekilde bulunan yağları parçalamak yer alır. Erkek ya da kadınların genel olarak en büyük yağlanma dönemi ergenlik dönemine tekabül eder. Bu dönemde oluşan yağlanmalar beklenen yağlanmalardır ve gerçekten üst düzeyde gerçekleşebilir. Ancak dönemden çıkılması ile birlikte gerek hareketsizlik gerekse yanlış beslenmeden ötürü kalıcı yağlanmalar oluşur. Bölgesel zayıflama yapılmadan önce vücutta yer alan yağlanmaların hangi miktarda olduğu manuel ve bilgisayar ölçümleri ile tespit edilir.

2- Hastalık Hikayesini Dinleme

Zayıflama, hastalık tedavileri ve ilaç kullanımı gibi her türlü işlem öncesi kişinin hastalık hikayesi alınmalıdır. İşlemlerin her ne kadar cerrahi bir operasyon kadar tehlikesi bulunmasa da uygulanabilir kişiler sınırlıdır. Bu yüzden heykeltraş zayıflama ile zayıflamak isteyen kişilerin varsa hastalıkları saptanır. Hastalıkları arasında risk grubu bulunuyorsa işlem ötelenir veya kesin olarak reddedilir.

3- Hazırlık Aşaması

Vücudunuzda yer alan bölgesel yağlanmayı engelleyecek, yağların parçalanmasını sağlayacak olan makineler değişiklik gösterebilmektedir. Özel klinikler kendi istekleri doğrultusunda kullanacağı makineleri seans için hazırlar. Sadece makinenin değil bu aşamada kişinin de kıyafet ve pozisyon açısından hazırlık yapması gerekir. Gerekli adımlar tamamlandıktan sonra son iki aşama için devam edilir.

4- Bol Su Tüketimi

heykeltras-zayiflama-yaptiranlar-yorumlari
Heykeltraş Zayıflama

Seans öncesi hastaların genellikle bol su içilmesi tavsiye edilmektedir. Ancak heykeltraş zayıflama yöntemi uygulatacağınız uzmanınızdan bu konuda bilgi alarak hareket etmenizi öneriyoruz. Her uzman bu konuda kesin olarak bir beklenti içerisine girmiyor. Bol su içilmesinin temel sebebi seans sırasında parçalanacak yağların vücuttan atılımını hızlandırmak içindir. Parçalanan yağların boşaltım sistemine geçerek vücuttan atılımı sağlanabildiği gibi terleme gibi farklı vücuttan atma yöntemlerini de harekete geçirebilmektedir.

5- Uygulama Aşaması

Uzman tarafından kullanılan makine ya da aparat sayesinde artık seansa başlanır. Seans sırasında hangi bölgenizdeki yağlardan rahatsızsanız buraya cihaz yerleştirilir. Elle uzman tarafından sabit tutulmanın yanı sıra hareket de ettirilir. Uzmanın çalışma rutinine göre seans dakikaları değişiklik gösterse de ortalama olarak 40 dakika boyunca dalgalar deri altından yağlarınıza nüfuz eder. Yağların bu dalgalar sayesinde daha küçük parçalara ayrılması sağlanır. Aynı zamanda sadece yağın parçalanarak incelmeyi değil, deride yer alan deformasyonları da gidermektedir. Daha sıkı bir vücuda sahip olmanız adına dalgalar deri altında yollanır.

6 – Heykeltraş Zayıflama Kaç Dakika Sürer?

Bölgesel zayıflama süreleri kullanılan yöntem ve makineye göre değişiklik göstermektedir. Heykeltraş zayıflama kişinin yağ oranına göre tek seans ile sonuç verebileceği gibi birden fazla seansta gerekebilir. Ancak ortalama olarak bir seans süresi verilebilmektedir. 40-45 dakikalık seanslar sonucunda gözle görülür bir değişime şahit olabilirsiniz. Genelde 7 cm’e varan incelmeler söz konusu olmaktadır. Sizler de spor ve diyet ile veremediğiniz yağlarınızdan kurtulabilir, selülitlerinizden uzaklaşabilirsiniz.

7 – Heykeltraş Yöntemi ile Kimler Zayıflayabilir? Heykeltraş Zayıflama Kimlere Uygulanmaz?

Yağ ve kilodan şikayet cinsiyet fark etmeksizin ortak bir problemi teşkil eder. Kişiler bu duruma göre bölgesel zayıflama yöntemlerine başvurabilir. Özellikle ne kadar spor yapılırsa yapılsın verilmeyen gıdık, üst bacak, diz, boyun ve bel bölgelerinde sıklıkla kullanılmaktadır. Uygulama yaptıracak kişilerin genel kilo şikayetinden ziyade bölgesel yağlanmadan şikayetçi olması beklenir. 16 yaşını doldurmuş ve sağlık problemi olmayanlar uygulatabilmektedir.

heykeltras-zayiflama-yaptiranlar-yorumlari

Hastalık geçmişi olan bazı kişilerin bölgesel olarak heykeltraş zayıflama yöntemi uygulatması mümkün görülmemektedir. Uzman tarafından bu konuda gerekli uyarıların ve takiplerin yapılması gerekir. Aksi takdirde istenen sonucu elde etmek bir yana daha farklı olumsuz sonuçlar ortaya çıkabilir. Heykeltraş yöntemi uygulatmaması gereken kişiler:

 • Kalp hastaları,
 • Hamileler,
 • 16 yaşından küçükler,
 • Epilepsi hastaları,
 • Diyabet hastaları,
 • Yeni ameliyat olmuş kişiler,
 • Kan hastaları bulunmaktadır.

Listede yer alıyorsanız bu yöntemle zayıflamayı tercih etmemelisiniz.

7 – Heykeltraş Zayıflama Aleti Kalıcı Sonuçlar Verir mi? Heykeltraş Zayıflama İşe Yarıyor mu?

Güzellik salonu aracılığı ile de yapılan uygulama öncesi sahip olunan beklenti, kişilerin alacağı sonuctan memnuniyetini belirleyecektir. Çok üst düzey bir sonuç beklemek sizi hayal kırıklığına uğratabilir. Aynı zamanda spor ve beslenmeye dikkat etmeden bölgesel zayıflama oluşturmak da mümkün olmayacaktır. Ancak uzmanın önerilerini dinler ve düzenli seansları uygulatırsanız zayıflayabilirsiniz. Vücuttan attınız yağları beslenme esnasında tekrar almamanız durumunda sonuçlar kalıcı olacaktır.

8 – Hangi Bölgelere Heykeltraş Yöntemi Uygulanabilir?

Heykeltraş zayıflama yaptiranlar genelde belirli bölgelere yoğunlaşmaktadır. Bu yoğunlaşma elbette yağların da genetik ve vücut hatları dolasıyla ortak alanlarda birikmesinden dolayıdır. Hareketin de kısıtlı olacağı alanlarda yağlanmaların giderek arttığı, verilemediği görülmektedir. Heykeltraş yöntemi ile inceltebileceğiniz alanlar:

 • Bel bölgesi,
 • Basen bölgesi,
 • Diz çevresi,
 • Gıdı bölgesi,

heykeltras-zayiflama-yaptiranlar-yorumlari

 • Sırt alanı,
 • Kollar,
 • Bacaklar,
 • Göğüs alanları bulunuyor.

Şikayetçi olduğunuz alana yönelik olarak seanslar ayrı ayrı düzenlenir. Yani bacak ve kollarınızı yaptıracaksanız bir seansta sadece bacaklara işlemin yapılması kolların sonraya bırakılması doğru olacaktır.

9 – Heykeltraş Zayıflama Yan Etkileri Nelerdir? Heykeltraş Yöntemi ile Zayıflama Şikayet Var mı?

Uygulamanın deriyle direkt nüfuz ederek uygulanması bazı yan etkilere sebep olmaktadır. Özellikle açık ten rengine sahip olanların bu etkileri daha sık görüldüğü ortadadır. Makinenin temasının 40 dakika kadar sürmesi alanda kızarıklık ve ödeme neden olur. Hafif şişmelere halsizlik, hissizlikte eşlik edebilmektedir. Direkt olarak geçmesi beklenmeyen bu kızarıklıkların yağ hücrelerinin yakılarak iyi sonuç elde edileceğine yorumlama yapılır. Yan etkileri, 7-15 gün içerisinde gitmesi beklenmektedir.

10 – Heykeltraş Zayıflama Yaptiranlar Yorumları Nelerdir?

İncelmek için heykeltraş yöntemini tercih etmek konusunda kararsızlık yaşıyorsanız, heykeltraş zayıflama yorumları sizlere yardımcı olacaktır. Belirli forum ve sitelerde yapılmış olan tartışmalar sonucunda deneyimlemiş kişilerin fikirlerini öğrenebilirsiniz. Bunun sonucuna dilerseniz yöntemi uygulatabilir dilerseniz vazgeçebilirsiniz.

a – Heykeltraş Zayıflama Ekşi Sözlük Kullanıcı Yorumları

Ekşi Sözlük yazarları, genel olarak bölgesel zayıflama üzerinde yorumlarını paylaşmıştır. Belirli yöntemler dışında kalıp adı ve bilimselliği kanıtlanmamış yöntemlerden uzak durulması gerektiği üzerinde durulmuş. Aynı zamanda en büyük tepki, bölgesel zayıflama yöntemine başvurup seanslar sonrasında spora ve beslenmeye dikkat etmeyenlere verilmiş. Çünkü bu yöntemi uygulayan kişilerin sonraki dönemde de spor ve beslenmeye dikkat etmesi elde edilen sonucun kalıcı olmasını sağlayacak bir yöntemdir.

b- Heykeltraş Yöntemi ile Zayıflama Kadınlar Kulübü

İsterseniz Adana heykeltraş zayıflama isterseniz de heykeltraş zayıflama İzmir ilinde yaptırın. Elbette kliniklerin sahip olduğu tecrübe ve yöntem önemlidir. Ancak Kadınlar Kulübü kullanıcı yorumlarında da yapılan işlem sonrası kişilerin dikkatli davranmaması eleştirilere sebep oluyor. İncelme sonrası yanlış beslenmenin doğrudan kişilere kilo ve yağ olarak döneceği belirtiliyor. Aynı zamanda her bireyin incelmesi mümkün görülürken zayıflama konusunda ciddi sonuç alamayanlar da bulunuyor. Bunun sebebi de yağların yerini kasların almasıyla kiloda değişiklik oluşmaması gösteriliyor.

Heykeltraş Zayıflama Seans Fiyatları Ne Kadar?

Heykeltraş zayıflama yaptiranlar tarafına en çok yöneltilen soru şüphesiz ücretler konusunda olmaktadır. Heykeltraş zayıflama yöntemi fiyatı estetik klinikleri arası değişiklik gösterir. Hatta şehirler arası uygulamanın fiyatlarında değişiklik görmek de mümkün olacaktır. Uygulamanın yapılacağı makinenin de durumuna göre minimum 500 TL uygulamaları başlar. 1000 TL ve üzeri seans ücretleri de bulunmaktadır.

heykeltras-zayiflama-yaptiranlar-yorumlari

Bölgesel zayıflama yöntemleri arasında sadece heykeltraş zayıflama yöntemi bulunmamaktadır. Birden çok sayıda yöntemin kişiler üzerinde sonuç vermesi adına uygulandığı görülmektedir. Eğer siz de yağlarınızdan ve kilonuzdan şikayetçiyseniz, yöntemler konusunda detaylı araştırma yaparak sonuç elde etmeye çalışmalısınız. Bölgesel Zayıflama Yöntemleri konusundaki yazımıza bakarak yöntemlere göz atabilirsiniz.

Yoruma kapalı.