İnvisalign Şeffaf Plak Fiyatları Ne Kadar?

İnvisalign şeffaf plak fiyatları ortodonti tedavisine ihtiyaç duyan herkesin sürekli araştırdığı konular arasındadır. İnvisalign şeffaf plak tedavisi, klasik ortodonti tedavisinden daha avantajlı olduğu için günümüzde daha fazla tercih edilmeye başlanmıştır.

İnvisalign şeffaf plak fiyatları, İnvisalign tedavisi ne kadar sürer, İnvisalign şeffaf plak yorumları hakkında her şeye okumaya devam ederek ulaşabilirsiniz.

1- İnvisalign Şeffaf Plak Fiyatları 2023 Yılı İçin Nedir?

İnvisalign şeffaf plak fiyatları ne kadar? Invisalign fiyat 2023 yılı için artış gösteren tedavilerden bir tanesidir. Özellikle invisalign tedavisi güzel bir diş yapısının oluşması için en sağlıklı tedavilerden biri olup, tedavi hakkında her şey merak edilmektedir. 

Diş şeffaf plak Fiyatları 2023 yılı için ne kadar olduğu ile ilgili kesin bir fiyat bilgisi vermek mümkün değil. İnvisalign şeffaf plak fiyatları belli kriterlere göre belirlendiği için bu kriterler sağlandığı zaman ücretlendirmeye ulaşılabilir. 

İnvisalign tedavisi ücreti öncelikle ağız yapısına, dişlerin durumuna ve kullanılacak malzeme ile plak sayısına göre değişebilmektedir. Dolayısıyla invisalign tedavisine ihtiyaç duyuyorsanız diş hekimine muayene olmalı ve sonrasında kesin bir fiyatlandırmaya ulaşabilirsiniz.

invisalign-seffaf-plak-fiyatları

Devlet Hastanesi İnvisalign Şeffaf Plak Fiyatları Nedir?

İnvisalign şeffaf plak fiyatları 2023 yılında devlet hastanelerinde ne kadar? Devlet hastanesinde invisalign ortondonti tedavisinden yararlanmak için öncelikle bir doktora muayene olmanız gerekiyor. Muayeneden sonra ortodonti bölümüne sevk edilirseniz devlet hastanelerinde bu tedaviden yararlanabilirsiniz.

Devlet hastanesi bünyesinde invisalign şeffaf plak fiyatlarının sadece %50’sine kadar karşılanmaktadır. Geriye kalan ücreti kendiniz ödemeniz halinde tedavi yapılmaktadır. Fakat ortodonti tedavisi çok önemli bir tedavi olduğundan mutlaka profesyonel hekimlerce yapılması gerekir.

2- Tek Çene Şeffaf Plak Fiyatları Ne Kadar?

Şeffaf plak tedavisi, diş telinden kaynaklanan diş eti yarası oluşumlarının da önüne geçer. Tek çene invisalign şeffaf plak fiyatları ne kadar? İnvisalign tedavisi Ankara ve Türkiye’nin tüm illerinde yapılabilen bir tedavi olup, iki çeneye ve tek çeneye yapılabilen ortodonti tedavisidir. Çok hızlı şekilde müdahale edilebilen ve sıkça doktor kontrolüyle tedaviye devam edildiğinden avantajı fazla olan tedavidir.

İnvisalign şeffaf plak fiyatları tek çene için hastanın ağız hikayesine göre değişmektedir. Diş hekiminin gerekli tetkikleri yapması ve ağız içinde hangi dişler için plak yapılması gerektiği kararlaştırıldıktan sonra fiyat söylenir. Fiyata kullanılacak plak sayıları, kullanılan malzeme ve işçilik de eklenir. Bu kriterlerden sonra hastaya kesin bir fiyat bilgisi verilir. 

İnvisalign şeffaf plak fiyatları tek çene için daha ucuz olduğundan hastalar ilk olarak bu yöntemi tercih etmektedir. Fakat iki çene içinde tedavi gerekiyorsa kesinlikle iki çene içinde tedavi tamamlanmalıdır. Aksi halde çene ve diş yapısında sonradan bozulmalar meydana gelecektir. Bu durumun yaşanmaması için doktorunuzun talimatlarına uyarak tedaviyi sürdürmez çok önemlidir.

3- İnvisalign Tedavisi Nasıl Yapılır?

İnvisalign şeffaf plak fiyatları kadar önemli olan ve çok fazla araştırılan bir başka konu da invisalign tedavisi nasıl yapılır sorgusudur. İnvisalign tedavisi çok hızlı şekilde devam eden bir tedavi olup, aşamalar halinde devam eder.

Peki, invisalign şeffaf plak fiyatları sonrası invisalign tedavisi nasıl yapılır?

 • İlk adım olarak hastanın ağız içinin röntgeni çekilir,
 • Doktor gerekli tetkikleri ve aksiyon planını oluşturur,
 • Hastanın ağzı için ne kadar şeffaf plak gerekiyorsa ona göre tedavi süreci oluşturulur,
 • Hastanın hangi çenesine invisalign tedavisi uygulanacaksa ona göre ölçü alınır,
 • Alınan ölçü ile üç boyutlu plaklar hazırlanır,
 • Tedavi süresi belirlenir,
 • Kullanılan şeffaf plaklar 15 günde bir hastanın ağzı doktor tarafından detaylı olarak incelenir ve yeni plak için ölçü alınır,
 • Hazırlanan plaklar hastanın ağzında sürekli takılı kalmalı ve yemeklerden sonra temizlenerek  tekrar takılmalıdır. Bu sayede tedavi daha hızlı başarıya ulaşır ve hastanın ağzı kısa sürede toparlanmaya başlar.

İnvisalign tedavisi nasıl yapılır sorgusuna ait detaylar üstteki listede yer alıyor. Eğer sizde invisalign şeffaf plak tedavisi yaptıracaksanız burada yazan sürece göre tedaviniz yapılacaktır.

4- İnvisalign Tedavisi Ne Kadar Sürer?

Invisalign şeffaf plak fiyatları ne kadar, invisalign tedavisi ne kadar sürer? İnvisalign şeffaf plak fiyatları muayene olunmadan ne kadar olduğu hakkında kesin bir fiyat vermek mümkün değildir. Tedavi süresi içinde aynı durum geçerli olup, hastanın ağız yapısına ve dişlerinin durumuna göre süre bilgisi kesinleşmektedir.

İnvisalign tedavisi genel olarak 1 yıl ila 2 yıl arasında sürmektedir. Eğer düzelmesi zor bir ağız ve diş yapısı mevcutsa doktor görüşüne göre daha da uzayabilmektedir. Bu nedenle doktora gitmeniz sonrası kesin süre ve fiyat bilgisi alabilirsiniz.

5- İnvisalign Öncesi Ve Sonrası Nasıl Olur?

İnvisalign öncesi ve sonrası nasıl olur? İnvisalign tedavisi için doktorunuz size sanal ortamda tedavinizin planını oluşturur. Oluşturulan tedavi planını üç boyutlu olarak sizde görebilirsiniz. Bu sayede tedavi boyunca dişlerinizin nasıl hareket ettiğini sanal ortamda gözlemlemenizde mümkün.

İnvisalign öncesinde yapılan muayene ve plakların hazırlanma sürecinden sonra tedaviye geçilir. Şeffaf plaklar gün içinde en az 20 saat kadar ağızda kalması gerekir. Bu sayede dişlerin hareketi sağlanmış olur ve çok kısa sürede değişimler başlar.

İnvisalign tedavisi sonrasında ağızda istenilen sonuca ulaşılmışsa dişlerin arkasına çok ince teller takılır ve dişlerin geriye dönüşü önlenmiş olur. Bu süreç çok uzun sürmez ve dişlerin sabitlenmesi sağlandıktan sonra teller çıkarılır. Çene ve diş yapısı normale döndüğünden tedavi sonlandırılarak hasta hayatına kaldığı yerden devam eder.

6- İnvisalign Şeffaf Plak Yorumları Nedir? 

İnvisalign şeffaf plak fiyatları kadar merak edilen bir başka konuda tedavi hakkında yapılan yorumlardır.  Aşağıda invisalign şeffaf plak fiyatları ve tedavisi hakkında yapılan yorumları bulabilirsiniz:

 • Çalışma hayatımdan dolayı tel tedavisi bana uygun olmadığı için dişlerimdeki çapraşık görüntü için farklı tedavi yolları arıyordum. Sonra çevremdeki birkaç kişide invisalign şeffaf plak yaptıranları gördüm. Çok beğendim, sanki yokmuş gibi duruyordu. Biraz konuşmalarını etkiliyordu ama dişleri de düzelmeye başlamıştı. Bende yaptırmak için başvurdum şuan takıyorum çok memnunum.
 • Dişlerimdeki kötü görüntü için bu tedaviye başladım. İnvisalign şeffaf plak fiyatları oldukça pahalı olduğundan önceleri yaptıramadım ama sonra mecbur yaptırmak zorunda olduğumu anladım ve başladım. Üst çenemdeki birçok diş düzeldi ama çok sızlıyor. Özellikle yeni plak takınca acayip bir ağrı başlıyor.
 • Şeffaf plak tedavisi ile alt çenemdeki dişlerim düzeldi. Fakat üst çenemde bir türlü istediğim sonuç olmuyordu. Doktorum iki kez ölçü aldı ve sonrasında ilgisinden dolayı çok kısa sürede onlar da düzelmeye başladı.
 • İnvisalign şeffaf plak fiyatları çok fazla olmasına rağmen gerçekten ortaya koyduğu sonuç çok başarılı. Çok sorunlu olan çene ve diş yapım şuan diş macunu reklamlarında oynayan modellerin ağzı gibi oldu.
 • İnvisalign tedavisinde takılan plaklardan ötürü ilk günlerde hassasiyet oluyor ama sonrasında ağrı sızı kalmıyor. Dişlerinizi temizlemek içinde çıkarıp temizlik yapabiliyorsunuz. Normal diş telinden çok avantajlıdır. Hatta ön diş dolgusu yaptıran birçok kişi invisalign tercih etmektedir. 

Yukarıda invisalign şeffaf plak fiyatları ve tedavi hakkında yapılmış olan yorumlar mevcut. İnvisalign tedavisi ağız sağlığını koruyan bir tedavi olup, güzel bir ağız ve diş yapısının oluşmasında en etkili ortodontik tedavilerden bir tanesidir.

Yoruma kapalı.