İştah Kesen Kürler Sayesinde 1 Haftada Zayıflayın!

Zayıflamak için diyet programı uygulayanlar iştah kesen kürler ile ilgili araştırmalar yapmaktadır. Beslenme programınıza metabolizma hızlandıran ve aynı zamanda iştahınızı kapatan kürler ilave ederseniz daha kolay bir şekilde kilolarınızdan kurtulabilirsiniz. Diyet programı uygularken aniden tatlı krizleri ile karşılaşabiliriz. Bu gibi durumların önüne geçmek adına toklu hissine sebep olacak kürler ya da çaylar tercih edilmelidir.

YouTube video

Eğer sağlıklı ve fit bir bedene sahip olmak istiyorsanız düzenli beslenmenizin yanı sıra bazı egzersizleri de uygulamanız gerekmektedir. Vücutta bulunan yağları yakıp metabolizmayı da olduğundan daha hızlı çalıştıracak yöntemler denenmelidir. Eğer bu zamana kadar birçok diyet çeşidi denediyseniz ve başarılı olamadıysanız bu büyük oranda yanlış beslenmeden kaynaklanmaktadır. Kalorisi düşük fakat sizi gün içerisinde tok tutan besinleri tüketmeyi tercih etmeniz kilo vermenizi daha da kolaylaştıracaktır. Ayrıca kilo vermeye yönelik teşvikinizi de artıracaktır.

Kilo vermenin en kolay yollarından biri de iştah kesen kürler uygulamaktadır. Biz de sizlere bu yazımızda iştah kesici yağ yakıcı kür tarifleri vermiş olacağız.

İştah Kesen Kürler

istah-kesen-kurler-istah-kesen-cay

Yağ yakan çay tarifimiz için gerekli olan malzemeleri şu şekilde sıralamamız mümkündür;

 • Bir yemek kaşığı kadar rooibos çayı
 • Bir yemek kaşığı kadar mate çayı
 • Bir tatlı kaşığı yasemin çayı
 • Bir çubuk tarçın
 • Dört top kadar karabiber (öğütülmemiş olması gerekmektedir.)
 • Yaklaşık bir litre kadar su
 • Dilerseniz portakal dilimleri de ilave edebilirsiniz.
 • Nane yaprakları

İştah Kesen Kürler | Yapılışı

Gerekli malzemelerin tümü bir demliğe konulmalıdır. Daha sonra üzerine sıcak su ekleyerek yaklaşık 10 dakika boyunca demlenmesini beklemelisiniz. Sonrasında da süzerek tüketebilirsiniz.

İştah Kesen Kahve Tarifi

istah-kesen-kurler-istah-kesen-cay

İştah kesen kahve sayesinde ara öğünlerinizi daha kaliteli bir şekilde değerlendirebilirsiniz. Bu kahveyi düzenli bir şekilde tüketmeniz metabolizmanızın daha hızlı çalışmasına yardımcı olacaktır. Gün içerisinde tok olmanızı sağlayacak bu kahve aynı zamanda diyet listesiniz daha çeşitli ve keyifli hale getirecektir. İştah kesen kahve için gerekli olan malzemelerimizi şu şekilde sıralayabiliriz;

 • Bir tatlı kaşığı kadar türk kahvesi
 • Bir çay kaşığı kadar tarçın (toz tarçın olmalıdır.)
 • Bir fincan içme suyu
 • Bir orta boyuta sahip kahve fincanı

İştah Kesen Kahve Yapılışı

İştah kesen kahvenin yapılışı oldukça basittir. Öncelikli olarak cezveye gerekli olan malzemeleri ilave edip kahvenizi normal kahve gibi pişirmelisiniz. Bu tarifi kahvaltıdan, öğle yemeğinden ya da akşam yemeğinden yarım saat kadar önce tüketebilirsiniz. Kahve fincanının boyutuna göre günlük tüketmeniz gereken miktar değişiklik göstermektedir. Eğer küçük bir boyuta sahip kahve fincanı tercih edecekseniz günde 2 fincan kadar içebilirsiniz. Fakat büyük bir kahve fincanı kullanılacaksa günde 1 fincan yeterli olacaktır.

İştah Kesen Kürler ve Bitkiler

istah-kesen-kurler-istah-kesen-cay

İştah kesen kürler kadar iştah kesen bitkiler de merak edilip araştırılan konular arasında yer almaktadır. Bazı bitkiler ve meyveler sayesinde de iştahınızı kapalı tutarak daha kolay bir şekilde zayıflayabilirsiniz. Bu bitkilerden ilk akla gelenler şu şekilde sıralanabilir;

1 – Badem

istah-kesen-kurler-istah-kesen-cay

Badem açlık yatıştıran hormonlarda oldukça büyük bir etkiye sahiptir. Kilo verdirmeyi amaçlayan beslenme programlarında sık sık tercih edilen bir atıştırmalıktır. Siz de gün içerisinde tokluk hissi yaşamak için tercih edebilirsiniz.

2 – Bitter Çikolata

İştah kesen kürler kadar bitter çikolata da oldukça etkilidir. Tatlı krizi yaşadığınız zaman tercih etmeniz gereken tek çikolata türü bitter çikolatadır. Tatlı ihtiyacınızı kalorisi düşük bu çikolata ile karşılayabilirsiniz.

3 – Muz

Muz, yüksek lif ve potasyum kaynağı bir meyve olarak bilinmektedir. Bu özellikleri sayesinde de sindirim sistemine birçok faydası bulunmaktadır. Aynı zamanda içeriğinde yüksek miktarda nişasta olması sebebi ile gün içerisinde çok uzun süre boyunca tok tutmaya yaramaktadır. Ancak tüketilirken unutulmaması gereken bir husus vardır. İçerisinde çok fazla şeker olduğu için dozu aşmadan tüketmek gerekmektedir.

4 – Elma

istah-kesen-kurler-istah-kesen-cay

Elma da muz gibi lif yönünden zengin olan meyveler arasındadır. Bu nedenle tüketilmesi halinde açlık hissinizi uzun süre boyunca bastıracaktır. Bu nedenle zayıflamak amacı ile uygulanan diyetlerde en çok tercih edilen meyvelerden biri de elmadır.

5 – Acı Biber

Acı biberin içerisinde kapsaisin ve kapiat gibi maddeler bulunmaktadır. Bu maddeler de iştahı kapatmak da ve tokluk hissi verme de oldukça etkili maddeler olarak bilinmektedir. Aynı zamanda kalori yakımına da katkı sağlamaktadır. Acı biber yiyemeyenler ise tarçın ya da zencefil ile aynı etkiyi elde edebilirler.

İştah kesen kürler konulu yazımızı beğendiyseniz Bel İnceltmek İçin Domates Kürü konulu yazımıza da göz atarak bel inceltmek için uygulanan kür tarifi hakkında da bilgi sahibi olabilirsiniz.

Yoruma kapalı.