İstanbul Evlilik Teklifi Mekanları Nelerdir? İşte 8 Adet Birbirinden Güzel Mekan!

İstanbul Evlilik Teklifi Mekanları Nelerdir?

Hayatını sevdiği insanla birleştirmek adına tekliflerin yapılacağı yerler önem taşıdığından İstanbul evlilik teklifi mekanları itina ile araştırılmaktadır. Kişiler karar kılacağı İstanbul evlilik teklifi yerleri konusunda karar verdikten sonra ancak evlilik teklifi fikirleri konusunda adımlar atabilmektedir. Bundan dolayı seçilecek mekânın istek doğrultusunda çok iyi seçilmesi gerekir.

YouTube video

Hangi şehirde olunduğu fark edilmeksizin Trabzon evlilik teklifi mekanları, İstanbul evlenme teklifi edilecek yerler gibi araştırmalar süregelir. Kişilerin tercih noktasında dikkat etmesi gereken teklife uygunluğu ve karşısında bulunan eşinin istekleri doğrultusunda olmalıdır. Kimi bireyler bu konuda daha sakin alanları tercih ederken kimisi ise manzara yönünde tercihler yapabilir.

8 Adet İstanbul Evlilik Teklifi Mekanları

Ülke içerisinde en geniş sınırları bulunan ve ekonomik koşulları da göz önüne alındığında gelişmişliği ile İstanbul evlilik teklifi mekanları çok sayıda bulunur. Mevsimsel uygunluk, manzara ya da teklif edilecek saat dilimleri göz önünde bulundurularak tercih yapılabilir. Liste ise İstanbul’un hem yemek alanlarının hem de doğal güzelliklerinin çok olması ile uzayabilmektedir.

1- Kız Kulesi

Evlilik teklifi mekanları İstanbul içerisinde bulunan en popüler alanlardan birisi Kız Kulesi olmaktadır. Gerek manzarası gerekse kişilerin rahat edebileceği bir alan olması tercih edilebilirliğini arttırmaktadır. İstanbul evlenme teklifi edilecek yerler arasında bulunan Kız Kulesi’nde dilerseniz kuleye geçerek özel bir yemek yiyebilir dilerseniz manzarayı gören basamaklarda ve sahil üzerinde bir organizasyon oluşturabilirsiniz.

istanbul-evlilik-teklifi-mekanlari-nelerdir
İstanbul Evlilik Teklifi Mekanları

Kız Kulesi’ni İstanbul evlilik teklifi mekanları arasında şüphesiz en değerli kılan hem kişilerin özel bir akşam yemeği yemelerini sağlayacak mekanları bulunması hem de manzarası yer almaktadır. Üsküdar’da bulunan bu alana erişim ise oldukça kolaydır. Öncesinde rezervasyon yaptırmak ise önem taşır. Bu süreç içerisinde organizasyon şirketleri ile anlaşabilir ya da yakın arkadaş çevresi ile bir plan yapmak da mümkün olmaktadır.

2- Galata Kulesi

İstanbul evlenme teklifi edilecek yerler arasında şehrin sembolik yerlerinden Galata Kulesi de yer alır. Galata Kulesi’nin sahip olduğu hikâye İstanbul evlilik teklifi yerleri arasında ilk sıralarda yer almasını sağlıyor. Rivayete göre Galata Kulesi’ne kiminle çıkılırsa onunla evlenileceği söylenir. Karşınızdaki kişinin özel olmasını istiyorsanız evlilik teklifi mekanları İstanbul içerisinde en uygun yerlerden birisidir.

istanbul-evlilik-teklifi-mekanlari-nelerdir

İstanbul evlilik teklifi mekanları arasındaki Galata Kulesi çevresinde bulunduysanız mevki hakkında az çok bilginiz bulunur. İstanbul Beyoğlu içerisinde bulunan bu alanda evlilik telifini çevrede yer alan ufak kafelerde yaparak sürpriz oluşturabilirsiniz. Bunun yanı sıra kule içerisinde yer alan oturma mekanları da bulunur. Burada özel bir yemek yiyebilir, teras kısmına çıkıp İstanbul manzarası altında teklifte bulunabilirsiniz.

3- Çamlıca Tepesi

Anadolu yakası evlilik teklifi mekanları arasında akıllara ilk olarak Çamlıca Tepesi gelmelidir. Çamlıca tepesi evlilik teklifi için manzara açısından oldukça doyum sağlayacak bir yerdir. Evlilik teklifi mekanları İstanbul ilçelerinde manzaraya da dikkat edilerek tercihte bulunulduğundan doğru alanlardan birisi olarak yerini almaktadır.

istanbul-evlilik-teklifi-mekanlari-nelerdir

İstanbul evlilik teklifi mekanları gözdesi olan Çamlıca Tepesi mevki olarak Üsküdar’da bulunur. Üsküdar’ın tepe noktasında olması hem Üsküdar hem de Kadıköy gibi alanların manzarası altında bulunmayı sağlar. Burada yer alan oturabileceğiniz noktalar da bulunur. Bunun yanı sıra hiç umulmayan bir anda evlilik teklifi yapmak isteyenler için yeşillik içerisinde bir ormanlık alanda bulunur.

4- Kuleli Sahili

İstanbul evlilik teklifi yerleri arasında uğranabilecek bir diğer nokta Kuleli Sahili olmaktadır. Deniz kenarında olması ve inanılmaz güzel bir manzaraya sahip olması sadece evlilik teklifi değil diğer özel günlerde de tercih edilmesini sağlamaktadır. Evlilik teklifi mekanları İstanbul içerisinde bu çevrede birçok özel lokanta ve kafe bulunur. Kalitesi ile keyifli bir vakit geçirmeyi sağlar.

istanbul-evlilik-teklifi-mekanlari-nelerdir

Üsküdar’ın İstanbul evlilik teklifi mekanları arasında birçok zenginliğe sahip olduğu görülmektedir. Kız Kulesi, Çamlıca Tepesi sonrasında Kuleli Sahili da Üsküdar ilçesinde yer alır. Burada sahile sıfır aynı zamanda köprü manzarası bulunan bir mekân üzerinden rezervasyon oluşturabilirsiniz. Böylece hayaliniz olan İstanbul evlilik teklifi yerleri konusunda doğru bir tercih oluşturabilirsiniz.

5- Kalamış Marina

istanbul-evlilik-teklifi-mekanlari-nelerdir

Kadıköy evlilik teklifi mekanları arayışında olan kişiler için Kalamış oldukça doğru tercih olacaktır. Gerek nezih bir semt olması gerekse gösterilen ilgi ve manzarası ile İstanbul evlenme teklifi edilecek yerler arasında bulunmaktadır. Marina içerisinde tercih edilebilecek birçok mekân bulunur. Bunlar arasında yer alan Remina Restaurant ya da Kalamış Paysage Retaurant araştırmalarınız içerisinde bulunabilir.

6- Ortaköy Mekanları

istanbul-evlilik-teklifi-mekanlari-nelerdir

Ortaköy dillere destan güzelliği ve sakinliği ile İstanbul evlilik teklifi mekanları arasında başta gelmektedir. Ortaköy Cami ve aynı zamanda boğaz manzarası ile İstanbulluların ve turistlerin başlıca uğrama noktaları arasında yer alır. Durum böyle olunca evlilik teklifi mekanları İstanbul tercihleri arasında bulunur. Ortaköy’de yer alan Feriye Lokantası evlilik teklifi için uygun bir alan olabilir.

7- İstanbul Evlilik Teklifi Mekanları Arasında Sessiz Güzellik: Polenezköy

Sessiz sakin bir evlilik teklifinde bulunmak isteyen kişiler İstanbul evlilik teklifi mekanları arasında tercihini Polenezköy’den yana kullanabilmektedir. Evlilik teklifi edilebilecek Polenezköy’ü güzel kılan sessiz ve sakin oluşu aynı zamanda bireylerin baş başa daha özel anlar yaşamasına olanak sağlamasıdır. Yeşillikleri ile bir bütün olan ve İstanbul’un kalabalığından kaçmak isteyen kişiler adına oldukça uygundur. Romantik bir evlilik teklifini evlilik teklifi organizasyon şirketi ile anlaşarak yapabilirsiniz.

istanbul-evlilik-teklifi-mekanlari-nelerdir

Polenezköy evlilik teklifi düşüncesi İstanbul evlenme teklifi edilecek yerler arasında en doğru seçimlerden birisi olacaktır. Sevdiği insanla daha sessiz bir ortamda bulunmak ve geceyi romantik bir ortamla özel kılmak isteyen kişilerin listesinde mutlaka bulunmalıdır. Bu ilçe içerisinde bulunan mekanların herhangi birisini tercih edebilir bu alanda hizmet veren organizasyon şirketleri ile anlaşılabilir.

8- Deniz ve Sakinliğin Uğrak Noktası: Şile!

İstanbul evlilik teklifi yerleri konusunda Şile’nin yer almaması neredeyse imkânsız bir durumdur. Şile hem deniz hem de yeşilliğin buluştuğu aynı zamanda İstanbul’a kıyasla sessizliğin hüküm sürdüğü yerlerdir. Burada evlilik teklifi etmek için iki farklı seçenek yer alır: Kumsalda evlenme teklifi etmek, sahilde bulunan mekanlarda evlenme teklifi etmek.

istanbul-evlilik-teklifi-mekanlari-nelerdir

Son zamanlarda İstanbul evlilik teklifi mekanları arayışında olan kişilerin evlilik teklifi organizasyonu şirketleri ile anlaşarak kumsalda özel bir ortam oluşturup güzel anlar yaşadığı görülmektedir. Şile’de son zamanlarda yavaş yavaş keşfedilen koylar ise bu anlamda oldukça doğru seçimler olarak görülür. Sardala Koyu ilçe içerisinde yeni keşfedilen, keşfedenin bayıldığı bir güzelliktedir. Araştırmalarınız da mutlaka yer verebilirsiniz.

İstanbul evlilik teklifi mekanları kişilerin tercih noktasında özenle hareket ettiği konular arasında yer alır. Toplum içerisinde ise evliliğin aşkı öldürdürdüğüne dair söylentiler de bulunur. Siz de Evlilik Aşkı Öldürür mü yazımıza bakıp testi uygulayabilirsiniz.

Yoruma kapalı.