Kalıcı Dudak Dolgusu Sonrası Şişlik Nasıl Geçer?

Kalıcı Dudak Dolgusu Sonrası Şişlik Ne Zaman Geçer?

Kalıcı dudak dolgusu sonrası şişlik ve morluk sık karşılaşılan semptomlar arasındadır. Dolgu her ne kadar dudak görünümde değişim yaratmak için istenen bir durum olsa da şişlik pek hoşlanılmayan görüntü oluşturur. Özellikle küçük miktarda dolgu miktarı karşısında beklenenden fazla şiş görüntünün oluşması pişmanlık dahi yaratır.

Halbuki kalıcı dudak dolgusu yaptırdıktan hemen sonra hedeflenen görüntü ortaya çıkmaz. Dudak çevresinin bazı özelliklerine bağlı olarak şişkinlik şikayetleri ortaya çıkar. Özellikle dudak dolgusu sonrası şişlik Kadınlar Kulübü gibi çeşitli platformlarda tartışma konusu olur.

Peki dudak dolgusu sonrası şişlik ve morarma olur mu? Kalıcı dudak dolgusu sonrası şişlik nasıl geçer? İşte, kalıcı dudak dolgusu ve hakkında merak edilen tüm konular.

Dudak Dolgusu Sonrası Şişlik Olur mu? Dudak Dolgusu Sonrası Bıyık Bölgesi Şişmesi Normal mi?

Uzmanların yaptığı dudak dolgusu sonrası ödem, şişliğe neden olabilmektedir. Genelde ‘dudak dolgusu yaptırdım ama dudaklarım çok şiş’ şikayetleri bu yüzden ortaya çıkar. Halbuki uzmanlar tarafından önce dudak dolgusu hakkında daha sonra da kalıcı dudak dolgusu sonrası şişlik ve morarma hakkında bilgi verir. Uzmanların da belirttiği üzere dudak dolgusu uygulamasından sonra morluk ve şişlik oldukça normaldir.

kalici-dudak-dolgusu-sonrasi-sislik

Dudak Dolgusu Sonrası Şişlik ve Ağrı Neden Olur?

Dudak ve dudak çevresi yüzdeki en hassas noktalardan birisidir. Dudak çevresinden binlerce sinir geçtiği bilinir. Doldu sırasında hyalüronik asit bazlı malzeme deri altına entegre edildiğinden komplike durumlar ortaya çıkar.

Zira dudak dolgusu işlemi neticesinde hassas olan bölge hareketlenir ve tepki olarak şişmeye neden olur. Uygulama esnasında tercih edilen dolgu miktarına göre kalıcı dudak dolgu uygulamasından sonra şişlik oluşur. Şişme durumdan duruma değişiklik gösterebilir.

Dudak Dolgusu Sonrası Şişlik Ne Zaman İner? Dudak Dolgusu Sonrası Sertlik Ne Zaman Geçer?

Genelde uzmanlar tarafından dudak dolgusu sonrası şişlik birkaç gün içinde yok olacağı bilgisi verilmektedir. Aynı ameliyatsız yüz germe ya da burun estetiği uygulamasından sonra oluşan şişlik gibi sabırlı olmak gerekir. Hatta burun dolgusu yaptırsanız dahi bu dolgu eninde sonunda inecektir. Ortalama olarak dudak dolgusu sonrasında 2-3 gün içinde şişlik ortadan kalkar.

Yalnız burada kalıcı dudak dolgusu sonrası morluk ve şişlik şikayetleri karşısında yaptığınız uygulamalar da etkilidir. Özellikle dudak dolgusu sonrası masaj gibi yapılmaması gereken uygulamaları yaparsanız hem dolgu kayar hem de şişlik artar. Halbuki birkaç temel uygulama ile şişliğin ortadan kalkmasını sağlayabilirsiniz.

Dudak Dolgusu Sonrası Şişlik Nasıl Geçer? Dudak Dolgusu Şişliği Nasıl İner?

Birkaç gün önce dudak dolgusu yaptırdıysanız ve dudak dolgusu sonrası şişlik ile karşılaştıysanız sakin olun. Sadece en fazla bir hafta kadar sabrettiğinizde hyaluronik asit kaynaklı oluşan şişlik iner. Ancak herhangi bir uygulama değil, uzman tavsiyesi müdahaleler ile 2-3 gün içinde şişliğinizi ortadan kaldırabilirsiniz.

A- Dudak Dolgusu Sonrası Buz Uygulaması

Dudak dolgusu sonrası şişlik nasıl geçer sorusu için uzmanlar tarafından en sık önerilen durum buz uygulamasıdır. Özellikle dolgunun ilk gününde ve ilk birkaç gün içinde günde yarım saat kadar buzu dudaklarınıza uygulamalısınız. Soğuk, dudak dolgusu sonrası şişlik indirme konusunda en etkili olan unsurdur.

kalici-dudak-dolgusu-sonrasi-sislik

B- Dudak Dolgusu Sonrası Vazelin Uygulanır mı?

Özellikle kalıcı dudak dolgusu sonrası şişlik Kadınlar Kulübü ve Ekşi Sözlük gibi platformlarda vazelin önerisi yapıldığı görülür. Halbuki dudak dolgusu sonrası morluk ya da şişme için vazelinin çok bir etkisi yoktur. Hatta tam tersine olası bazı durumlarda vazelin olumsuz etki de yaratabilir. Uzmana danışmadan vazelin yerine uzman kişilerin önerisi olan kremler kullanılmalı.

C- Kalıcı Dudak Dolgusu Sonrası Şişlik için Krem ve Jel Uygulaması

Bazı kremlerin kalıcı dudak dolgusu şişliği için etkili olduğu gerçeği vardır. Etken maddesinin tehlike yaratmadığı, basit formüle edilen ve şişliği düşüren bu kremler doktor tarafından önerilir. Krem yapıda olabildiği gibi emilen jel yapısında da etkili unsurlar mevcut. Uzmandan bu konuda öneri alabilirsiniz. Fakat internette yazan kalıcı dudak dolgusu şişlik kremi önerisi kullanılmamalı.

Dudak Dolgusu Sonrası Topaklanma Geçer mi?

Topaklanma dudak dolgusundan sonra ortaya çıkan nadir etkilerden birisidir. Genellikle kişilerde bu tarz etkilerin bulunmadığını söylemek gerekir. Olası bir topaklanma ile karşılaştığınızda uzmanınıza bu konuda bilgi vermelisiniz. Eğer topaklanma ilk iki gün içinde geçmiyorsa mümkünse doktora gözükmenizde fayda var. Nadirde olsa görülen topaklanmaların ilk iki gün içinde geçmesi beklenir.

Peki Kalıcı Dudak Dolgusu Nedir?

Kalıcı dudak dolgusu sonrası şişlik araştırılan bir durum olsa da kişilerin aklını kurcalayan bir konuda kalıcı dudak dolgusudur. Kalıcı olarak adlandırılan dudak dolgusu, normal dudak dolgusundan farklılık gösterir. Normalde dudaklarda şişkinlik ve daha kalın görüntü yaratmak için dudak altına dolgu malzemesi enjekte edilir.

kalici-dudak-dolgusu-sonrasi-sislik

Ancak bu uygulama kısa süreli etki yapar birkaç ay içinde iner. Bu durum karşısında dudak dolgusu tekrar yenilenmeli. Fakat bu aşamada kalıcılık süresini arttırmak için kalıcı dudak dolgusu son zamanlarda tercih edilir. Kalıcı dudak dolgusu; dudak altına meme estetiğinde olduğu gibi katı meme silikonu kullanılır.

Kalıcı Dudak Dolgusu Nasıl Yapılır?

Uzman tarafından önce dudak için bir belirleme ve şekil belirlenir. Daha sonrasında göğüs estetiklerinde kullanılan silikonlar dudak altına parçalar haline yerleştirilir. Bu esnada dudak çevresinde ciddi bir açıklık oluşturmaz, açık ameliyat yapılmaz. Fakat normal dolguya göre kalıcı dudak dolgusu sonrası şişlik daha fazla olacaktır.

Kalıcı Dudak Dolgusu Evde Yapılabilir mi?

Asla evde dudak dolgusu denemesi yapılmamalı. Bazı dudak malzemeleri ile şişlik yapıldığı da iddia edilir. Ancak bu zararlı şekilde dudakların şişmesine neden olur. Dudak çevresinde kan toplanmasından tutun da aşırıya kaçan dudak dolgusu sonrası şişlik meydana getirebilirsiniz. Üstelik bu kalıcı ve dengesiz şekilde oluşabilir.

Kalıcı Dudak Dolgusu Yaptıranlar Nelere Dikkat Etmeli?

kalici-dudak-dolgusu-sonrasi-sislik

Tüm estetik uygulamalarda olduğu gibi dudak dolgusu sonrası da dikkat edilmesi gereken bazı aşamalar vardır. Bahsedilecek bu unsurlara dikkat etmek dudak dolgusu sonrası şişlik durumunun da minimuma inmesini sağlar. Dolgu sonrası:

  • Dudaklara birkaç gün boyunca makyaj yapılmamalı.
  • Dudak masajından kaçınılmalı.
  • Aşırı sıcak ve aşırı soğuk tüketimi yapılmamalı.
  • Isırmaya müsait yemeklerden uzak durulmalı.
  • Solaryum, güneşlenme, hamam gibi ortamlara girilmemeli.

Böylece dolgunuz yerine daha net oturarak ekstrem semptomlar çıkarmayacaktır.

Kalıcı Dudak Dolgusu Eritme Mümkün mü?

Aşırıya kaçan dudak dolgusu sonrası şişlik ya da orantısız görünüm çoğu zaman dolgu sonrası şikayetleri meydana getirir. Halbuki dudak dolgusu eritme mümkün! Yine aynı alanın uzmanlarına başvurarak dudak altında bulunan malzemelerin eritilmesini sağlayabilirsiniz. Ancak eritme işlemi dolgu yaptırmak kadar kolay değil.

kalici-dudak-dolgusu-sonrasi-sislik
Kalıcı Dudak Dolgusu Sonrası Şişlik

Kalıcı Dudak Dolgusu Fiyat Bilgisi | Kalıcı Dudak Dolgusu Fiyatları 2022

Dudak dolgusu fiyatları 2022 yılında geçmiş senelere göre daha çok arttı. Döviz kurunda olan dalgalanma ve artışında bunda etkisi büyüktür. Ancak fiyatlandırma dudak altına uygulanacak dolgu miktarına göre belirlenir. Bu yüzden uzman ile fiyat için konuşmalısınız. Net, güncel dudak dolgunlaştırma bilgileri böyle daha iyi öğrenebilirsiniz.

YouTube video

Yoruma kapalı.