Kalıcı Zayıflamak İçin Diyet Listesi |1 Ayda 10 Kilo Verin

Kalıcı zayıflamak için diyet listesi ile, fazla kilolarla bir daha görüşmemek üzere veda etmek mümkündür.

Bu diyet listesi ile 1 ayda 10 kilo vermek mümkün, bu nedenle birçok kişi bu diyet listesini merak etmektedir. Ancak bu konuda sitelerde ve internet ortamında oldukça fazla bilgi kirliliği bulunmaktadır. Sağlık konusunda sitelerin oldukça dikkatli olması gerekirken, bu durumun tam tersi yaşanmaktadır. Öncelikle konu sağlık olduğu için, sitelerde yer alan bilgilerin tavsiye niteliği taşıdığı ve doktora veya uzmana danışılmadan, kesinlikle ağır diyetler uygulanmamalıdır.

kolay-diyet-listesi_kalici-zayiflamak-icin-diyet-listesi-1-ayda-10-kilo-verin (2)
kolay-diyet-listesi_kalici-zayiflamak-icin-diyet-listesi-1-ayda-10-kilo-verin (2)

Hepimizin isteği kilo kaybının hızla gerçekleşmesidir. Bu amaca ulaşmak için birçok diyet listesi denenmesine rağmen hala kilo veremeyen kişiler bulunmaktadır. Bu kişiler istedikleri hızlı kilo verme amacına, bu yazıda yer alan kalıcı zayıflamak içi diyet listesi ile 1 ayda 10 kilo verebilirler. Fazla kilolarından şikayet eden kişiler için bu kilo verdiren diyet listesi ile fazla kilolardan kolayca kurtulmak oldukça kolay. Peki bu kİlo verdİren diyet listesi nasıl uygulanır ?

Kalıcı Zayıflamak İçin Diyet Listesi

kolay-diyet-listesi_kalici-zayiflamak-icin-diyet-listesi-1-ayda-10-kilo-verin (16)

Kalıcı zayıflamak için diyet listesi herkes tarafından merak edilmektedir. Ancak uygulamadaki listeyi herkes bilmemektedir. Tabi kalıcı kilo vermek için diyet listesi uygulanmadan önce, mutlaka bir uzman tavsiyesi alınarak bu sürece başlanmalıdır. Çünkü her bireyin vücudu birbirinden farklıdır ve buna paralel olarak her vücudun bu diyete vereceği cevap da birbirinden farklıdır. Bu nokta halledildikten sonra  kalıcı zayıflamak için diyet listesi ile aranızda herhangi bir engel bulunmamaktadır.

kolay-diyet-listesi_kalici-zayiflamak-icin-diyet-listesi-1-ayda-10-kilo-verin (15)

İşte sizler için sabah, öğle ve akşam olmak üzere hazırladığımız, kalıcı zayıflamak için diyet listesi şu şekildedir;

Kahvaltı

 • 1 dilim kepek ekmeği
 • 1 adet domates
 • 1 adet salatalık
 • 1 dilim yağsız beyaz peynir
 • 1 bardak şekersiz çay.

kolay-diyet-listesi_kalici-zayiflamak-icin-diyet-listesi-1-ayda-10-kilo-verin (13)

Öğle Yemeği

 • 1 küçük kase salata
 • 1 küçük dilim tam tahıllı ekmek
 • 10 gram olacak şekilde et, balık veya tercihinize göre tavuk.

kolay-diyet-listesi_kalici-zayiflamak-icin-diyet-listesi-1-ayda-10-kilo-verin (12)

Akşam Yemeği

 • 1 kase yeni yoğurt
 • 1 kase yağ ve tuz eklenmemiş salata
 • 1 porsiyon yağsız tavuk göğsü.

kolay-diyet-listesi_kalici-zayiflamak-icin-diyet-listesi-1-ayda-10-kilo-verin (11)

Hazırladığımız 1 aylık diyet listesini haftalık olarak kendinize göre düzenleyip 1 ay boyunca devam ettirebilirsiniz. Ölçüleri kaçırmamaya dikkat ederseniz bu kalıcı zayıflama için diyet listesi ile kolaylıkla kilolarınızı verebilmeniz mümkün. Diyet listesinin yanı sıra sizlere hatırlatmamız gereken küçük bir not; gün içerisinde 2 ila 2,5 litre arasındaki su tüketiminiz kilo veriminizi kolaylaştırmaya yardımcı olacaktır.

1 Ayda 10 Kilo Verdiren Kalıcı Diyet Listesini Kimler Uygulayabilir ?

kolay-diyet-listesi_kalici-zayiflamak-icin-diyet-listesi-1-ayda-10-kilo-verin (10)

Herhangi bir sağlık sorunu olmayan kişiler, gündelik hayatlarını rahatlıkla bu diyet listesini uygulayabilirler. Diyabeti ve şeker hastalığı olan kişilerin kalıcı zayıflama için diyet listesi  ile kilo vermeleri tavsiye edilmemektedir. Çünkü bu tür kronik rahatsızlığı olan bireyler, bir uzman tavsiyesi olmadan bu tür diyet programlarını uyguladıkları takdirde, çeşitli sağlık sorunlarıyla karşılaşabilirler. Fakat herhangi bir sağlık şikayeti olmayan kişiler bu diyet listesini uygulamak istiyorlar ise, beslenme uzmanlarına danışarak diyet listesini uygulayabilirler.( Bu diyet listesini Çocuk ve ileri yaşlı insanların uygulamaması gerektiğinin de altı çizilmelidir.)

Kilo Vermeyi Kolaylaştıracak Yöntemler Nelerdir ? Kalıcı Zayıflamak İçin Diyet Listesi

kolay-diyet-listesi_kalici-zayiflamak-icin-diyet-listesi-1-ayda-10-kilo-verin (9)

Kalıcı zayıflamak için diyet listesi uygulanırken ve bu diyet uygulanıp amaca ulaşıldıktan sonra, yapılması gereken bazı şeyler vardır. Hem diyet listesi uygulanırken kilo vermeyi kolaylaştıracak, hem de verilen kiloların bir daha dönmemesi için şunlar yapılmalıdır;

 • Kilo vermenizi kolaylaştıracak ilk önemli yöntem her yemek esnasında, yemeğe başlamadan önce 1 bardak su tüketmektir. Yemeklerden önce su tüketmek hem vücudunuzun susuzluğunu gidermek, hem de sizi tok tutarak daha az besin tüketmenizi sağlayacaktır.
 • Daha az kaloriye sahip besinleri tercih edin. Örneğin salatalarınızda yoğun soslar kullanıp fazladan kaloriler almak yerine salatalarınızda daha az kalorili sirkeli soslar kullanın.

kolay-diyet-listesi_kalici-zayiflamak-icin-diyet-listesi-1-ayda-10-kilo-verin (7)

 • Tatlı ihtiyacınız olduğu zamanlarda yüksek kalorili tatlılar tüketmek yerine bitter çikolata tüketmeye özen gösterin. Daha fazla kalori almadan bitter çikolata ile tatlı ihtiyacınızı giderin.
 • Yemek yiyeceğiniz tabağın küçük olmasına özen gösterin. Böylelikle küçük bir tabağı doldurmak kolay olduğu gibi bu hem sizi gözünüzü tok tutacaktır hem de az yemekle tabağınızın dolduğunu görmek sizi mutlu edecektir. Bu yöntem fazla alınacak kalorilerden kurtulmanıza yardımcı olur.

kolay-diyet-listesi_kalici-zayiflamak-icin-diyet-listesi-1-ayda-10-kilo-verin (6)

 • Gün içerisinde hareketsiz kalmamaya özen gösterin. Gün içerisinde buna ayıracak fazla vaktiniz bulunmuyor ise, daha hareketli olmanızı sağlayacak alanlar oluşturun kendinize. Örneğin gideceğiniz yere araç kullanmak yerine yürümeyi tercih edin. Hareketsizlik kilo almanıza neden olur.
 • Kola, meyve suyu içecekleri fazla tüketmemeye özen gösterin. İçerisindeki şeker ve diğer maddeler ile kilo alımınızı arttıracak içeceklerden mümkün olduğunca uzak durmaya çalışın.

kolay-diyet-listesi_kalici-zayiflamak-icin-diyet-listesi-1-ayda-10-kilo-verin (4)

 • Kendinizi aç bırakmayın. Kilo vermek adına yapılan en büyük yanlışların başında kişilerin kendisini aç bırakması gelmektedir. Kendinizi aç bırakmak kilo vermenize engel olacak bir davranıştır. Öğünlerinizi doğru bir şekilde ve zamanında tüketin. Sağlıklı diyet listeleri uygulayarak ‘kilo veremiyorum’ tarzındaki şikayetler, ilk hafta önce Şikayet durumları ortadan kalkacak, ardından ise fazla kilolardan kurtulmaya başlayacaksınız.
 • Atıştırmalık olarak tercih edeceğiniz besinlerde ise yüksek lif içeren besin maddelerini tercih eden. Yüksek lifli besinler sizleri uzun süre tok tutmaya yardımcı olur. Yüksek kalorili cipsler, bisküviler gibi yiyecekleri tercih etmeyin.

kolay-diyet-listesi_kalici-zayiflamak-icin-diyet-listesi-1-ayda-10-kilo-verin

 • Yemeklerini erken saatlerde tüketmeye özen gösterin. Bu yöntem kilo vermeniz için en önemli etkenler arasındadır. Özellikle akşam yemeklerinizi geç saatlere bırakmamaya özen gösterin. Saat 18.00’e kadar akşam yemeklerinizi tüketmeniz sizin için daha sağlıklı olacaktır. Unutmayın ki akşam yemekleriniz günlük alacağınız toplam kalorinizin yalnıza %25’ini oluşturmalıdır. Fazlasını tüketmeniz de kalori almanıza neden olacaktır. Yatma zamanınız ile son yediğiniz yemeğin arasında en az 3 saatlik bir zaman dilimi olmalıdır. Geç tüketilen yiyecekler sindirim sorunlarınızın yanı sıra uyku problemlerine de neden olur.

kolay-diyet-listesi_kalici-zayiflamak-icin-diyet-listesi-1-ayda-10-kilo-verin (3)

 • Uykunuzu aldığınızdan emin olun. Uykunuzu alamadığınız zamanlarda enerji düşüşü yaşarsınız ve bu da gün içerisinde daha fazla besin tüketmenize neden olur. Uyuduğunuz zamanlarda da kalori yakabilirsiniz. Bunun sebebi siz uyurken büyüme hormonlarınız salgılanır ve bu hormonlar da metabolizmanızı çalıştırır ve kalori kaybı yaşarsınız. Uyurken kalori yakabilmemiz için en önemli faktör geç saatte besin tüketmemeniz olacaktır. Aç olarak yatmak büyüme hormonlarının daha çok salgılanmasını sağlar bu da metabolizmanın daha hızlı çalışması yani daha çok kalori kaybı demektir.

Eğer kolay bir şekilde kilo vermek istiyorsanız bu mümkün. Nasıl mı ? Öğrenmek istiyorsanız Kilo vermek artık çok kolay yazımıza göz atmanızı tavsiye ederiz. İyi okumalar.

Yoruma kapalı.