Karatay Diyetine Uygun Diyet Listeleri

Karatay Diyetine Uygun Diyet Listeleri İnce Ayrıntılarıyla Sizlerle!

Karatay diyetine uygun diyet listeleri zayıflamak isteyenlerin bir numarası! Sizlerde bu diyet ile güne başlamaya ne dersiniz?

Rejim yapmanın bireyler tarafından ürkütücü görülmesinin en önemli, sebebi aç kalma korkusudur. Oysa ki karatay usulü beslenmenin en güzel tarafı aç kalmadan, sağlıklı beslenerek kilo verebilmektir.

Keyifli Sabahlarınızı Karatay Diyetine Uygun Diyet Listeleri ile Süsleyin!

Karatay diyetine uygun diyet listeleri  tercih edildiğinde  sabah öğününe dikkat etmek oldukça önemlidir. Sabah ne kadar doyurucu yerseniz, ilerleyen saatleriniz o kadar rahat geçecektir.

En önemli besinlerden biri olan yumurta bu noktada devreye girmektedir. 3 adet yumurtayı rafadan tüketebileceğiniz gibi omlet şeklinde ve çeşitli otlar ile harmanlayarak yiyebilirsiniz. Elbette kahvaltıda sadece yumurta yemek zorunda değilsiniz. Diyet, bol domates, peynir, zeytin, biber ve kuruyemiş tüketmenizi de öğütlemektedir.

karatay-diyetine-uygun-diyet-listeleri

Öğle Yemekleri

Karatay diyetine uygun diyet listeleri ile akşam yemeklerinizi taçlandırın! Bu rejim, bireylerin günde iki öğünde beslenebileceği bir rejim türüdür. Ancak, rejimin özellikle ilk günleri alışma süreci olması sebebiyle zorlu geçebilir. Bu nedenle, rahat hazırlanabilecek yemekler ile öğle yemeği keyifli bir hale dönüştürülebilir.

Karatay diyetine uygun diyet listeleri  temel olarak, protein ağırlıklı beslenmeye dayanması sebebiyle bu içerikteki yiyecekler oldukça önemlidir. Öğle yemeğinde içeceğiniz bir kase mercimek çorbası ve yanında tüketebileceğiniz zeytinyağlı fasulye ve türevi yemekler oldukça doyurucu olabilmektedir.

Akşam Yemekleri

Bu rejimde, akşam yemekleri kış aylarında en geç saat altıda, yazın ise en geç, saat yedide yenmelidir. Akşam liste hazırlamak oldukça kolaydır. Çünkü hazırlayabileceğiniz çok çeşitli et yemekleri ile güzel ve doyurucu bir öğün geçirebilirsiniz. Rejim için önemli olan protein ağırlıklı beslenme bu öğün içinde önemlidir.

Etli kuru fasulye, biftek, kavurma, etli tencere yemekleri akşam yemekleri için oldukça idealdir. Ancak genel alışkanlığımız olan, et yanına pirinç pilavı uyumundan bu rejim için vazgeçmez durumundayız.

Yemeklerin yanına domatesli güzel bir bulgur pilavı uygun olabilir. Elbette akşam yemekleri bunlar ile sınırlı kalmak Karatay diyetine uygun diyet listeleri sayesinde zorunlu değildir. Et tüketmeyi çok fazla sevmeyenler, zeytinyağlılara, yoğurtlu ve yeşil salatalara ağırlık vererek kendilerine doyurucu bir öğün çıkarabilirler.

Karatay diyetine uygun diyet listeleri rejiminde en önemli noktalarından bir diğeri şeker ve türevi besinlerin hiçbir şekilde tüketmemektir. Bu sebeple, ekmeğin hiçbir öğünde yenmemesi tavsiye edilir. Ayrıca, paketli olarak satılan içinde glikoz ve gluten olan hiçbir besin yenmemelidir. Tatlı krizleri ise meyveler ile geçiştirilmelidir.

Karatay diyetine uygun diyet listeleri Karatay Diyeti Nedir? Nasıl Uygulanır? sayesinde bir şeyler başarmak sizi elinizde! bu diyetin yanı sıra adlı yazımıza okuyarak başarıya ulaşın!

İlginizi Çekebilir:

YouTube video

Yoruma kapalı.