Karbonatlı Su Zayıflatır Mı?

Uzun yıllardır karbonatlı suyun hazımsızlığa, mide yanmasına iyi geldiği ve dişleri beyazlatma, kötü kokuları yok etme gibi de bir çok faydası olduğu herkes tarafından biliniyordu. Peki karbonatlı suyun kilo vermede de önemli bir etkisi olduğunu biliyor muydunuz? Et ve karbonhidrat ağırlıklı gıdalar tüketiyorsanız vücudunuzda asit birikmesi oluşabiliyor. Bu durumda da doğal olarak kilo verme süreciniz uzayabilir ve zorlaşabilir. Uzmanlara göre metabolizmayı hızlandırma ve zayıflama da en etkili yol asit baz dengesini alkali seviyesine yükseltmektir. Karbonatlı su ile asit baz dengesini kolay bir şekilde alkali seviyesine yükseltebilirsiniz.

Karbonatlı Su Zayıflatır Mı?

Karbonatlı su bir diğer deyişle alkali su anlamına da gelmektedir. Son zamanlarda uzmanlar alkali diyeti listesi ile zayıflamaktan bahsetmektedir. Karbonatlı su PH seviyesini yükselterek metabolizma ve sindirim sistemini daha hızlı çalışmasında etkili olarak kilo vermede yardımcı olur. Karbonatlı su içen kişiler düzenli bir şekilde tüketilmesi durumunda 1 ay içerisinde 4 ile 6 kilo verdiklerini belirtiyorlar.

Karbonatlı Su ile Zayıflama Kürü Nasıl Hazırlanır?

Malzemeler:
– 1,5 litre su
– 1 çay kaşığı karbonat

Hazırlanışı:
1,5 litre su içerisine 1 çay kaşığı karbonat ekledikten sonra karbonat eriyene kadar suyu karıştırınız.

Karbonatlı Su Nasıl Uygulanır?
Günlük 3 litre karbonatlı su tüketilebilir. Her öğünden yarım saat önce ve yemek yedikten bir saat sonra aynı oranda tüketilmelidir. Ayrıca yemek yedikten sonra şişkinlik sorunu yaşayan kişiler karbonatlı suyu, maden suyu yerine içebilirsiniz. Karbonatlı su, oluşan gaz ve şişkinliği kolay bir şekilde yok edecektir.

Karbonatlı Suyun Zararları
Karbonatlı suyun ihtiyaçtan fazla tüketilmesi durumunda midede gaz ve ağrı rahatsızlıkları ile karşılaşabilirsiniz. Bunların dışında karbonat içerisinde bulunan sodyum, tüketilen gıdalar içerisinde bulunan kalsiyumu eriterek kana karışmasına engel olmaktadır bu durumda da ilerleyen zamanlarda kemik erimesine sebep olabilir. Karbonatlı su tüketmeden önce sağlık durumunuza uygun olup olmadığı öğrenmek için bir hekime başvurmalısınız. Karbonatlı su içmek sağlığınızı etkiliyorsa bunun yerine normal su içerikte vücutta bulunan ödemi atabilir ve zayıflayabilirsiniz.

Yoruma kapalı.