Kilo Verdiren Yiyecekler

Kilo vermek hem zaman alan hem de sabırlı davranılması gereken zorlu bir süreçtir. Zorlandığınız anda vazgeçerek diyeti bozmak yerine nefes almalı ve dikkatinizi başka bir şeye yönlendirmelisiniz. Diyet yaparken daha hızlı ve kolay kilo vermek için kilo vermenizi kolaylaştıracak doğru besinleri sık sık tüketmeye özen gösterin. Her gün aynı yiyecekleri yemeden ve uzun süre aç kalmadan diyet yapabilirsiniz. Acıktığınız anda kilo verdiren besinleri tüketerek hem açlığınızı bastırabilir hem de kalori almadığınızdan emin olabilirsiniz.

Kilo Verdiren Yiyecekler
Baklagiller
Kuru fasulye, nohut, mercimek, bulgur, bakla ve barbunya gibi baklagiller kan şekerinin hızla yükselmesini önler. Yavaşça sindirilen baklagiller sizi uzun süre tok tutar. Vitamin değeri yüksek olan protein ve karbonhidrat ihtiyacınızı karşılar. Metabolizmanızı çalıştırır. Kabızlığı önleyen liflere sahip olan baklagilleri diyet yaparken tüketebilirsiniz.

Yoğurt ve Ayran
Diyet listelerinde mutlaka olması gereken yoğurt ile kalsiyum ihtiyacını karşılayabilirsiniz. Sindirim sistemini düzenler, mide ve bağırsak problemlerini önler. Öğünlerde bir kase yoğurt yemek metabolizmanızı hızlandırır ve yağların yakılmasını kolaylaştıracaktır. Dilerseniz ayran olarak ya da meyveli yoğurt olarak da tüketebileceğiniz bu besini her gün tüketebilirsiniz.

Enginar
Vitamin değeri yüksek lezzetli bir kış sebzesi olan enginarın kalorisi oldukça düşüktür. 1 adet haşlanmış enginar sadece 10 kaloridir. Salata yaparak ya da zeytinyağlı yemeğini yaparak öğünlerde yiyebilirsiniz.

Ananas
100 gr ananas 50 kaloridir. İçerdiği doğal şeker kilo aldırmadan vücudunuza enerji verir. Şeker hastalarının çok fazla tüketmemesi gereken ananası diyet yaparken rahatlıkla tüketebilirsiniz. Bir ananasın yarısını ara öğünde yiyebilirsiniz. Metabolizmayı hızlandırma, tatlı ihtiyacınızı karşılama ve enerji verme gibi faydaları vardır.

Kuruyemişler
Tuzsuz fındık, ceviz, badem, kabak çekirdeği, yer fıstığı, şam fıstığı, ay çekirdeği gibi kuruyemişlerin besleyici değeri yüksek ve kilo aldırmayan besinlerdir. Aşırıya kaçmadan her gün birer avuç kuruyemişi tuzsuz olarak tüketerek kalorisi yüksek olan atıştırmalıklardan uzak durabilirsiniz.

Bitter Çikolata
Kakao oranı yüksek yağ oranı az olan bitter çikolatadan bir parça yiyerek tatlı krizlerini daha kolay atlatabilirsiniz. Metabolizmanızın daha hızlı çalışmasını sağlayan bitter çikolata ile enerjinizi de koruyabilirsiniz.

Yumurta
Yağların kasa dönüşmesi için gerekli olan proteini sağlayan yumurtayı günde bir tane yemek zayıflamanızı kolaylaştırır. Kahvaltıda yenen bir tane haşlanmış yumurta sizi uzun süre tok tutar. Enerji verir ve metabolizmanızın yavaşlamasını önler.

Lahana
Özellikle lahana diyeti ile bilinen bu besin kilo verme konusunda en etkili besinlerin başında gelir. 1 küçük boy beyaz lahana sadece 40 kaloridir. Kalorisi düşük olan lahana sindirim sistemini düzenler ve yağların yakılmasını kolaylaştırır. Vücuttan toksinlerin atılmasını ve ödem oluşmasını engelleyen lahanayı diyet yaparken çorba olarak bolca tüketin.

Sebze Çorbası
Hacimli yapısı ile tokluk hissi vererek daha az yemenizi sağlayan sebze çorbaları aynı zamanda bolca lif içerir. Bağırsakları çalıştırarak toksinlerin atılmasına yardımcı olan çorbaları yemeklerden 15 dakika önce içmek daha yemek yemenize yardımcı olur.

Yoruma kapalı.