Kilo Vermek için Spor Hareketleri Yapmak Doğru mudur?

Kilo Vermek için Spor Hareketleri Nasıl Yapılır?

Kilo vermek için spor hareketleri yapmak elbette ki gereklidir. Düzenli ve sağlıklı beslenme veya diyet yapmak zayıflamanıza yardımcı olur. Fakat spor yapmak hem vücudun yağ yakmasını hızlandırır hem de vücudunuzu daha sıkı ve şekilli bir hale getirir.

YouTube video

Spor yapmak düzenli ve istikrarlı bir şekilde devam ettiğiniz sürece sonuç alabileceğiniz bir şeydir. Bu nedenle spora başlamadan önce kendinize müsait olduğunuz günleri ve zaman dilimlerini çizelge olarak belirleyip, plan program yaparsanız sizin için çok daha iyi bir başlangıç olacaktır. Hızlı ve sağlıklı kilo vermenin yolu hareket etmekten geçmektedir.

Hızlı Kilo Vermek Spor Hareketleri ile Mümkün mü?

Yaza girmeye az bir zaman kala çoğu kişide hızlı bir şekilde kilo verme çabası belirir. Öncelikle işe diyet programı veya düzenli beslenme ile başlansa da hızlı kilo vermek spor hareketleri ile mümkündür. Kilo vermek için spor hareketleri hayatınızda olmazsa olmazdır. Sağlığınız için hayatınızın her alanında hareket etmeyi arttırmalısınız.

Hızlı kilo vermek için vücut tipinize uygun bir spor programı oluşturabilirsiniz. Spor yapmak deyince akla hemen spor salonlarında profesyonel hocalar ile yapılan sporlar gelir. Elbette ki spor salonuna vakit ayırabilenler için güzel bir seçenektir ancak spor salonuna gitmeden de spor yapmak mümkündür. Kilo vermek için spor hareketleri evde de doğru uygulandığı sürece olumlu sonuçlar gösterecektir.

Evde Kilo Verme Egzersizleri

Evde spor yapmak hem kolay hem de kısmen zorlu olabilmektedir. Şöyle ki, evde spor yapmanın avantajlarını şöyle sıralamak mümkündür:

  • Her hava koşulunda spor yapabilirsiniz
  • İstediğiniz gün ve saatte rahatlıkla spor yapabilirsiniz.
  • Spor yaparken istediğiniz yerden bırakıp, istediğiniz yerden devam edebilirsiniz.
  • Spor yaparken istediğiniz kıyafeti çok rahatlıkla tercih edebilirsiniz.
kilo-vermek-icin-spor-hareketleri-yapmak-dogru-mudur
Kilo Vermek için Spor Hareketleri Yapmak Doğru mudur?

Fakat bunlarla beraber eğer ekipmanla spor yapmak isterseniz her ekipmanı evinizde bulundurmanız mümkün olmayabilir. Profesyonel hocalar ile de çalışmak isterseniz evde spor yapmak size uygun olmayabilir. Peki evde yapılabilecek kilo vermek için spor hareketleri nelerdir?

1- Pilates

Kilo vermek için spor hareketleri listesi yapılsa o listenin başında plates yer alabilir. Çünkü platesi evinizde de çok rahatlıkla yapabilirsiniz. Üstelik her yaştan ve kilodan kişinin de rahatlıkla uygulayabileceği plates hareketlerini ister sosyal medyadan videolarını takip ederek isterseniz de akıllı telefonunuza uygulamasını indirerek faydalanabilirsiniz. Platesi zayıflamanın haricinde fizik tedavi, esneme ve zinde kalma için de uygulayanların sayısı oldukça fazladır.

2- Kardiyo

Kardiyo egzersizi özellikle ödem problemi olanlar için güzel bir başlangıç olabilmektedir. Çünkü kardiyo egzersizi kalp atışınızı arttırıp, nabzınızı yükselterek ter dökmenize ve doğal olarak da ödem atmanıza sebep olacaktır. Bu egzersiz çeşidine ilk başlayanlar için yavaş tempoda ve kısa zaman aralıklarında hazırlanmış videolar bulmanız mümkündür.

Kilo vermek için spor hareketleri evde yapılacaklar arasında mutlaka kardiyo da olmalıdır. Çünkü hızlı yağ yakımı sağlarken beraberinde enerji verir ve zinde hissetmenize yardımcı olur. Evde zayıflama hareketleri resimli çıktı alarak spor yaptığınız odanıza yapıştırıp kendinizi motive de edebilirsiniz.

kilo-vermek-icin-spor-hareketleri-yapmak-dogru-mudur

Kardiyo yaparken kalbinizi ve bedeninizi çok zorlamamaya, yavaş tempoludan başlayarak zamanla temponuzu yükseltmeye özen göstermeniz sağlığınız açısından oldukça önemlidir. Unutmayın ki kiloları 1 haftada almadığınız gibi yine hemen 1 haftada zayıflamanız mümkün değildir. Yavaş yavaş verdiğiniz kilolar daha kalıcı olacaktır.

3- Eğlenceli Kilo Vermek için Spor Hareketleri: Zumba!

Ben spor yapmaktan hoşlanmıyorum, çabuk sıkılıyorum ve spora başlasam da uzun süre devam edemiyorum diyorsanız bu egzersiz çeşidi tam size göredir. Zumba egzersizi sizi zayıflatırken aynı zamanda stresinizi de atmanıza yardımcı olacak bir egzersiz türüdür. Kilo vermek için spor hareketleri ve daha fazlasını içinde barındıran bu egzersizi yaparken spor yapmaktan çok, dans ettiğinizi ve eğlendiğinizi hissedeceksiniz. Üstelik zayıflamak için spor hareketleri evde de uygulayabileceğiniz bir egzersiz türüdür.

4- Squat

kilo-vermek-icin-spor-hareketleri-yapmak-dogru-mudur

Squat kadınların gösterişli ve toplu bir kalçaya sahip olmak için yaptığı hareketlerin başında yer almaktadır. Bacaklar omuz genişliğinde açılır ve oturma pozisyonu alınır. Burada önemli olan bacakların açılma aralığı ve belin düz tutulmasıdır. Basenlerde ve bacaklarda kilo vermeye yardımcı olmaktadır bu yüzden kilo vermek için spor hareketleri arasında gösterilebilmektedir. Ağırlıklı ya da ağırlıksız olarak çalışmaya fırsat verecektir.

Kilo Vermek için Spor Programı

Kilo vermek için spor programı oluşturmak yukarıda da belirtildiği gibi sizin için önemli bir yere sahiptir. Kendinize hem planlı programlı ilerlemenize yardımcı olacak hem de kolay zayıflamanızı sağlayacak spor programları oluşturabilirsiniz. Evde kendiniz bir spor programı hazırlamak isterseniz sosyal medya platformlarından yardım alabilirsiniz.

Böyle yerlerde 1 haftada 10 kilo verdiren spor hareketleri, 1 haftada 5 kilo verdiren egzersiz programı veya evde kilo verme egzersizleri erkek için gibi başlıklar bulabilirsiniz. Fakat bu kadar kısa sürede, bu kadar fazla kilo vermek ne yazık ki mümkün değildir. Kilo alımı çabuk ve zevkli olur genellikle ama kilo vermek için aynı şeyi söylemek doğru olmaz.

En Çok Zayıflatan Spor Hareketleri | Kilo Vermek için Spor Hareketleri

Kilo vermek için spor hareketleri birçok farklı şekilde uygulamak mümkündür. Kilo verme sürecine giren çoğu kişi kilo vermek i ile ilgili bir arayış içerisine mutlaka girmektedir. Tabi ki en kısa sürede fit bir vücuda sahip olmayı herkes çok ister. Sıkı bir diyetle beraber uygulandığında şu egzersizlerin kısa sürede fazla kilolardan kurtulmanıza yardımcı olması mümkündür:

  • Bisiklet sürmek
  • Tempolu yürümek
  • Koşmak
  • Kardiyo yapmak
  • İp atlamak
  • Yüzmek gibi tüm vücudu çalıştıran egzersizleri tercih edebilirsiniz.

kilo-vermek-icin-spor-hareketleri-yapmak-dogru-mudur

Egzersizler şüphesiz kilo vermek ve sağlıklı yaşam için gerekli olmaktadır. Her yaştan bireyin doğru hareketleri seçerek hayatına hareketlilik katması mümkündür. Ancak genellikle incelendiğinde kadın veya erkek fark etmeksizin kilo vermek için bu egzersizlere başvurulduğu görülmektedir. 1 Haftada 20 Kilo Verdiren Egzersizler ile Forma Girmek Mümkün mü yazımıza bakarak bu konuda bilgi alabilirsiniz.

Yoruma kapalı.