Kinder Joy Kaç Kalori?

Çikolata, yaşamımızın tatlarından biridir. Pek çok tatlıda başkahraman olan çikolata her geçen gün çeşidine bir yenisinin eklenmesiyle gönüllerimizdeki tahtını sağlamlaştırmayı başardı. Özellikle çocukların gözbebeği olan çikolata, her hali ile sevilir.

Çikolata firmaları yapılmayanı yapmak, dikkat çekmek ve daha çok satmak mantığı ile ürünlerine her geçen gün bir yenisini eklemektedir.

Bu ürünlerden biri de yumurta şeklinde, içerisine çeşitli oyuncukların yerleştirildiği adına da sürpriz yumurta denilen çikolata şeklidir. Çocukların çok ilgisini çeken bu ürün lezzetin ve heyecanın buluştuğu farklı bir çeşittir.

Kinder Joy İçeriği

Kinder Joy’un özelliği sütlü çikolata içerisine yerleştirilen gofret toplarıdır. Ayrıca yumurta içerisinde bulunan oyuncakları da unutmamak gerekir. İçeriği ise; Şeker, bitkisel yağ (palm, sal, ayçiçek), yağsız süt tozu(%19,5), yağı azaltılmış kakao tozu (4%), buğday unu, buğday ruşeymi, buğday nişastası, arpa malt özü, emülgatör:lesitin (soya), peynir altı suyu tozu(süt ürünü), aroma vericiler, kabartıcılar (amonyum bikarbonat,sodyum bikarbonat), tuzdan oluşmaktadır.

Kinder Joy Diyetlerde Tüketilir mi?

Çocukların olduğu kadar büyüklerin de ilgisini çekmeyi başaran sürpriz çikolataları kendinizi şımartmak istediğiniz dönemlerde tüketebilirsiniz. Ancak sürekli bu tarz besinler yemek kilo alımını destekleyecektir.

Paketli hazır gıdalardan mümkün olduğunca uzak durmak sağlığımız açısından önemlidir. Kinder Joy çikolatanın, süt oranın zengin olduğu söylense de sütün kendisini tüketmek her zaman daha değerlidir. Çünkü bu çikolataların şeker oranın yüksek olması, palm yağı içermesi tüketiminizi sınırlamak için yeterli sebeplerdendir.

Kinder Joy Besin Değerleri

100 gram Kinder joy kaç kalori ve besin değerleri aşağıda verilmiştir.

Enerji: 550 kcal

Yağ: 32 gr

Doymuş Yağ: 15,4 gr

Karbonhidrat: 56,5 gr

Şeker: 51 gr

Lif: 1,5 gr

Protein: 8,2 gr

Sodyum: 0,318 gr

Kinder Joy yumurta şeklindeki çikolataların bir âdeti 20 gram gelmektedir. Yani bir adet çikolata yediğiniz takdirde alacağınız kalori miktarı 110’dur.

Gerek çocukların gerekse büyüklerin dikkatini çeken Kinder Joy çikolataları damakta bıraktığı lezzet ve hatırlarda bıraktığı oyuncakları ile farklı bir çikolata çeşididir. Beslenmek her zaman bir şeyler yemek anlamına gelmez, ruhumuzu da beslemeyi unutmamak gerekir. Ara sıra da olsa böyle kaçamaklar yapmak kendimizi iyi hissetmemizi sağlayabilir.

Yoruma kapalı.