Kısır Kilo Aldırır mı ? Kilo Aldırmayan Kısır Tarifi

Kısır kilo aldırır mı sorusu genelde kadınlar tarafından merak edilmektedir. Bunun sebebi ise genellikle ev oturmalarında kısırın ikram edilmesidir. Birçok kişinin beğenerek yediği kısırın zayıflamak amacı ile uygulanan beslenme programlarına eklenip eklenmeyeceği merak konusudur.

YouTube video

Kısır kilo aldırır mı sorusuna  verilecek olan cevap söz konusu kısırın miktarına göre değişiklik gösterebilmektedir. Kararında tüketildiği takdirde tüketen kişi için hem besleyici hem de gün içerisinde tokluk hissi veren bir besin olacaktır. Fakat diğer tüm besinlerde olduğu gibi fazla tüketmekten kaçınılması gerekmektedir.

Diyette Kısır Yenir mi ?

Kısır kilo aldırır mı sorusu kadar diyette kısır yenir mi sorusu da cevabı merak edilen sorular arasında yer almaktadır. Bu besin tok tutucu bir özelliğe sahip olması nedeni ile diyet programlarında tüketilebilmektedir.

Siz de beslenme programlarınız içerisinde yer alan besinlerin daha çeşitli olmasını istiyorsanız diyet kısırı ara öğünlerinizde tüketebilirsiniz. Tok tutması ve besleyici olması sayesinde hem kilo vermenize yardımcı olacaktır hem de daha renkli bir beslenme programınız olmasını sağlayacaktır.

Kısır Kilo Verdirir mi ? Kısır Kilo Aldırır mı ?

Konu ile alakalı merak edilen sorulardan bir diğeri ise kısır kilo verdirir mi sorusudur. Kısırın yapımında kullanılan bulgur vücudumuz için oldukça faydalıdır. Üstelik içerisine katılan baharatlar da besin değerinin daha da artmasına sebep olmaktadır.

kolay-diyet-listesi-kisir-kilo-aldirir-mi-kilo-aldirmayan-kisir-tarifi

Bu nedenle fazla yememeye dikkat edildiği takdirde kısır yemek tok tutacağı için zayıflamaya yardımcı olabilmektedir. İçerisinde besin değerini yükseltecek baharatlar bulunduğu için de insan vücudu için oldukça faydalı olacaktır. Bu nedenle malzemelerine dikkat edildiği takdirde diyette iken kısır tüketilmesinde hiçbir mahsur yoktur.

Kilo Aldırmayan Kısır Tarifi

YouTube video

Kilo aldırmayan kısır tarifi uygulanarak yapılan kısırların diyet programında tüketilmesi zayıflama açısından daha faydalı olacaktır. Biz de bu nedenle sizler için bu lezzetli besinin tarifini hazırladık. Siz de bu tarife uyarak ara öğünlerinizi daha lezzetli besinler ile değerlendirebilirsiniz.

Diyet Kısır Tarifi

Diyet kısır tarifi için malzemeler şu şekildedir;

 • Bir su bardağı esmer ince bulgur
 • İki çorba kaşığı domates salçası
 • Yarım çorba kaşığı biber salçası
 • Bir çorba kaşığı nar ekşisi
 • Tuz
 • Karabiber
 • Nane
 • Pul biber (baharatları kendi zevkinize göre ekleyebilirsiniz.)
 • Maydanoz
 • Kıvırcık ve taze nane
 • Taze soğan
 • Bir adet limon suyu
 • 4 adet kornişon turşu
 • En küçük çay bardağı ile zeytinyağı

Öncelikle bulguru çelik bir tencerenin içine almalıyız. Daha sonra salçalarımızı ikram ederiz. Üzerine ise kaynamış suyu ilave ederiz. Daha sonra bir kaşık yardımı ile güzelce karıştırmamız gerekecektir. Sonrasında ise kapağını kapatıp bulgurların suyu çekmesini bekleriz.

Yaklaşık 20 dakika sonra bulgurlar suyunu çekmiş olacaktır. Kapağını açıp zeytinyağını, nar ekşisini ve baharatları ekleriz. Sonrasında ise ince ince doğranmış sebzeleri ekleriz. Güzelce karıştırdıktan sonra servise hazır olacaktır. Afiyet olsun.

Bulgur Kilo Aldırır mı ? Kısır kilo aldırır mı ?

Son zamanlarda pirinç yerine yemeklerde çoğunlukla bulgurun kullanılmaya başladığını görmekteyiz. Bu nedenle kısır kilo aldırır mı sorusu gibi bulgur kilo aldırır mı sorusu da özellikle diyette olanların aklında olan sorulardan bir tanesidir. Bu besin hem lezzetli hem de kilo vermeye yardımcı olan gıdalardan bir tanesi olarak bilinmektedir.

Bulgurun içerisinde bol miktarda lif ve protein bulunmaktadır. Bunun aksine de kısır kalori ve yağ bakımından da oldukça düşüktür. Bu sebeple lezzetli ve doyurucu olmasının yanı sıra kilo vermeye de yardım eden besinler arasında yer almaktadır. Siz de diyet programlarınızda gönül rahatlığı ile bu gıdayı tüketebilirsiniz.

Yoruma kapalı.