Koli Bandı Aparatları Nelerdir ?

Koli Bandı Aparatları Çeşitleri Nerelerde Kullanılır?

Koli bandı aparatları, kullanım yeri ve amacına göre boyut ve fonksiyon açısından farklılıklar gösteren araçlara verilen isimdir. Farklı koli bandı tiplerine göre farklı amaçlarla kullanılan koli bandı aparatları, özellikle de tek tarafı yapışkanlı plastik bantları kolayca koliye yapıştırmak için ideal ürünlerdir. Özellikle kargo imkân ve olanaklarının arttığı günümüzde kullanımı ciddi ölçüde artan koli bantlarının yardımcıları olan koli bandı aparatı tiplerine sizler için yakından baktık. Peki, bir koli bandı rulo veya bobinini daha kullanışlı kılan koli bandı aparatları nelerdir?

koli-bandi-aparatlari

Koli Bandı Aparatları

Koli bandı aparatı, yapışkan bir yüzeye sahip olan ve son yapışkanlık seviyesi yüksek olan bir koli bandı tipinin kullanımını kolaylaştırmak adına üretilmiş araçlara verilen isimdir. Sizler için koli bandı aparatları tiplerini sıralarken aynı zamanda bu aparatların genellikle kimler tarafından ve hangi amaçlarla kullanıldıklarına da değinmeye çalışacağız.

Koli Bandı Rulosu – Koli Bandı Bobini

koli-bandi-aparatlari

Koli bandı rulosu, bir yüzeyi son derece yapışkan olan ve son kullanıcı tarafından sıklıkla kullanılan bant türleri için de kullanışı bir araçtır. Koli bandı rulosu veya bobini sayesinde, hotmelt olarak bilinen bant türü de pratik ve hızlı bir şekilde kullanılabilir. Ortadaki bobin, halka veya rulo banttan kolayca ayrılır ve yapışkan değildir.

Koli Bandı Dispanseri

Koli bandı dispanserleri, aynı zamanda hotmelt bant tipleri için de kullanılırlar. Özellikle koli ve kutuları bantlamak için tercih edilen bu araçlar, bantların insanların eline yapışmasını önler. Basitçe bu aparat bir bant rulosundan faydalanır ve kullanılan malzeme ölçüsünde rulodan bant çeker.

Streç Film Aparatları

Streç film, koli bandı ile büyük firmalar tarafından kullanılan önemli bir araçtır. Bu araç genellikle tekerlekli palete yerleştirilmiş çok sayıda kutunun hızlı ve pratik bir şekilde streç filme sarılmasını sağlar. Kimi otomatik olmakla beraber bu aparat, dönen bir taban ve uzun, büyük ve kalın bir streç film rulosundan da oluşabilir.

Endüstriyel Jumbo Koli Bandı Bobinleri

Endüstriyel koli bandı bobini, standart bantlardan daha kalın ve büyük çapa sahiptir. Bu da, bant uzunluğunun fazla olmasına ek olarak kullanım ömrünü ciddi oranda arttırır. Endüstriyel Jumbo bant bobini veya rulosu (halkaları) genellikle endüstriyel amaçlarla kullanılırlar.

Koli Bandı Aparatları Nerede Kullanılır?

 

koli-bandi-aparatlariplerinin daha kullanışlı olmasını sağlayan koli bandı aparatı tipleri kargo firmaları, fabrikalar, imalathaneler veya taşımacılık ve lojistik firmaları tarafından yaygın olarak kullanılan araçlardır. Son kullanıcı tarafından kullanılan howmelt bant tipleri ise genellikle bir tür dispanser ile birlikte etkin olarak kullanılır.

Koli bandı aparatları kullanımı hakkında bilgi edinmek içinde kaynakları ziyaret edebilirsiniz.

 

Yoruma kapalı.