Kuru Soğan Kaç Kalori?

Kuru Soğan

Baklagillerle birlikte tüketilen kuru soğan şu sıralarda kilosunun artışıyla gündemdeki yerini korumaya devam etmektedir. Ortada duran bu özelliklerinden hareket edildiği zaman gerçekten de kuru soğanını birçok özelliklerine ilişkin olarak karşımıza çıkmaya devam ettiğini belirtmemiz gerekir. Buf da önemli bir yaklaşım tarzı olarak son derece önem taşımaya devam eden konular arasında gelmektedir.

Kuru Soğanın Yararları

  • Kanser tümörünü engeller ve dolayısıyla kanser riskini en aza indirir.
  • Doğal antibiyotik özelliği nedeniyle bağışıklık sisteminizi güçlendirir.
  • Sindirimi ve hazmı kolaylaştırarak bağırsaklarınızın çalışmasını sağlar.
  • Kan şekerini dengeler ve diyabet hastalıklarının önüne geçer.
  • Eklem için de son derece önemli olup kuru soğan kaç kalori açısından son derece önemli bir besin kaynağıdır.

Yetişme Koşulları

Kuru soğan yetişme döneminde bol su istemektedir ve olgunlaşma döneminde ise sıcak kurak iklim şartları ister. Bu özelliğine dayanarak ülkemizde yaygın olarak hemen hemen bütün coğrafyada yetiştirilmekle birlikte daha çok İç Anadolu Bölgesi illerinde doğal olarak yetişir. Ortada duran bu özelliklerinden yola çıkıldığı zaman gerçekten de önemli bir durum olarak kendini göstermeye devam ettiğini dikkate almak gerekmektedir.

Besin Değeri

A, B ve C vitamini açısından son derece zengin olan kuru soğan bunun yanı sıra 9 gr karbonhidrat, 4,2 gr şeker 1 gr protein besin değerlerine sahiptir. Bu özelliklerinin yanı sıra potasyum ve magnezyum değerleri açısından da gerçekten de öne çıkmaya devam eder. Ortada duran tüm bu niteliklerine yer verilecek olunduğu zaman karşımıza çıkmaya devam ettiğini her anlamda söylememiz son derece önemli bir durum olarak karşımıza çıkar.

Kalorisi

Baklagiller arasında yer alan kuru fasulye ve nohut yemekleriyle birlikte sıkça tüketilen ve geleneksel lezzetlerimiz arasında yer almaya devam eden kuru soğan 1Adet kuru soğan kaç kalori sorusunun cevabı 40 kaloridir.

Yoruma kapalı.