Lahana Çorbası Diyeti

Lahana diyeti mi olurmuş demeyin. Yağ yakıcı lahana çorbası diyeti ile zayıflamak çok kolay. Görünüm de önemli evet ama sağlığınız için her zaman normal kilonuzda kalmaya dikkat etmelisiniz. Çünkü her sağlık sorunu fazla kilolar ve yediklerinizden dolayı oluşmaktadır. Kilo vermek çok zor değil. Öncelikle hayatınızı bir düzene koymalısınız. Yemek saatlerinizi aksatmamalı ve yemek yerken aşırıya asla kaçmamalısınız. Bunun dışında da biz hareketsiz bir toplumuz, genellikle gün boyunca oturuyoruz. Ama bunu artık yapmamalısınız. Kendinize saygınız varsa ileride güzel yaşamak, sağlıklı bir yaşlılık dönemi geçirmek istiyorsanız biraz hareket etmeli, günde en az bir saat de olsa yürümelisiniz.

Şimdi gelelim lahana diyetine. Lahana diyeti, lahana ile yapılmış bütün yemekleri içine alır. Sebze, meyve ve lahana ağırlıklı olan bu diyet kısa bir süre içinde hızlı kilo vermenizi sağlayacaktır. Lahana diyeti sayesinde hem sağlıklı yaşayacak hem de kısa bir zamanda kilo verebileceksiniz. Sağlıklı bir yaşam için zaten yapmanız gereken şeylerden birisi de sebze ağırlıklı beslenmektir. Bunu da lahana çorbası diyeti sayesinde başaracak ve hatta diyetin ötesinde bütün hayatınıza yayarak uygularsanız daha etkili sonuçlar kazanacaksınız.

Lahana diyeti demek sadece lahana yemeği ya da lahana salatası ile beslenmek demek değildir. Bunun yanında tabii ki balık, tavuk ve daha başka şeylerde yemelisiniz. Ama beyaz undan ve unlu mamullerden kesinlikle uzak durmalısınız. Uzun yıllar sağlıklı bir ömür geçirmek hastanelerde gezmek yerine torunlarınızı sevmek istiyorsanız yediklerinize içtiklerinize ve hareketlerinize dikkat etmelisiniz. Daha çok hareket etmeli, daha düzenli ve daha sağlıklı beslenmeli meyve ve sebzeye hayatınızda daha çok yer ayırmalısınız. Bu sayede her zaman daha sağlıklı ve daha fit bir vücuda sahip olacaksınız.

Yağ Yakıcı Lahana Çorbası Tarifi:

Malzemeler
6 adet büyük soğan
5 adet orta boy domates
2 adet kırmızı biber
1 adet büyük boy lahana
1 demet kadar kereviz sapı
Havuç, patlıcan, maydanoz
Bir tutam tuz
3 litre kadar su

Hazırlanışı

Bütün sebzeleri küçük küçük doğrayarak tencereye koyunuz. Tuz, biber veya et su tablet koyabilirsiniz. 10 dakika hızlı ateşte kaynattıktan sonra, sebzeler iyice yumuşayınca kadar kısık ateşte pişirin.

Lahana Çorbası Diyet Listesi

1. Gün
İstediğiniz miktarda meyve (muz hariç) ve tarifini yukarıda verdiğimiz 1 kase lahana çorbası.

2. Gün
İstediğiniz miktarda sebze (fasulye nohut vb. baklagiller hariç) ve tarifini yukarıda verdiğimiz 1 kase lahana çorbası.

3. Gün
İstediğiniz miktarda sebze, meyve ve tarifini yukarıda verdiğimiz 1 kase lahana çorbası.

4. Gün
5 adet yerli muz, 4 su bardağı yağsız süt ve tarifini yukarıda verdiğimiz 1 kase lahana çorbası.

5. Gün
300 gram yağsız dana eti (haşlama veya ızgara) , 1 kase sulandırılmış ananas kompostosu, tarifini yukarıda verdiğimiz 1 kase lahana çorbası.

6. Gün
İstediğiniz miktarda yağsız dana eti (haşlama veya ızgara), tarifini yukarıda verdiğimiz 1 kase lahana çorbası.

7. Gün
1 kase yağsız haşlanmış esmer pirinç, İstediğiniz miktarda sebze yiyebilirsiniz. Meyve suyu ve tarifini yukarıda verdiğimiz 1 kase lahana çorbası.

BAKINIZ: Yoğurt Diyeti Listesi

Yoruma kapalı.