Este Lorien ile Eskişehir’de Konforlu Bir Lazer Epilasyon Deneyimi

Este Lorien ile Profesyonel Lazer Epilasyon

Este Lorien Eskişehir’de lazer epilasyon hizmetlerinde uzun yıllara dayanan sektörel ve teknik birimi ile konforlu bir lazer epilasyon deneyimi sunarken lazer epilasyon hakkında merak edilen konuları yanıtlamaya devam ediyor.

Bilindiği gibi lazer epilasyon günden güne popülerliği artan, kıl ve tüylerden arınmak için sıklıkla başvurulan bir yöntem olarak dikkati çekmektedir. Zira 1990’lı yıllardan günümüze dek uygulanmaya devam eden lazer epilasyon işlemleri, önemli teknolojik yeniliklerle birlikte vücudun birçok farklı bölgesinde uygulanabilmektedir. Bu doğrultuda seanslar esnasında kullanılacak olan lazer ışını miktarı kişinin; kıl tipi, yoğunluğu, cilt tipi ve cilt rengine göre belirlenmektedir. Lazer epilasyon ile kıl kökleri yok edilerek bu bölgede yeniden kıl oluşumunun önüne geçilmesi hedeflenir. Alanında uzman ve deneyim sahibi kişiler tarafından uygulanması gereken bu yöntem sayesinde düzenli uygulama seanslarının akabinde tüylere uzun süreli ya da kalıcı bir şekilde veda edilebilir.

Lazer Epilasyonda Nasıl Bir Süreç İzlenir?

Lazer epilasyon yaptırmaya karar veren bir kişinin uygulamadan ortalama 30 gün öncesinde tüylerini almayı bırakması önerilmektedir. Bu vesile ile seans sırasında hem tüy miktarı hem de tüylerin yapısı rahat bir şekilde tespit edilebilir. Süreç hakkında uygun planlamanın yapılmasının ardından işleme maruz kalacak bölge uygun şekilde temizlenerek uygulama sırasındaki verimliliğin artması hedeflenir Uygulama yapılacak kişinin cilt tipi, kaçıcı seansta olduğu ve kıl yapısı gibi etmenler göz önüne alınarak atış yapılacak lazer ışınlarının yoğunluğu uzman tarafından ayarlanır. Ardından epilasyon işlemi başlar. Cilde atılan ışınlar ile cilt yüzeyi doğru atış teknikleri ile taranır. Işınlar tüye renk veren melanin adlı madde tarafından tutulur ve lazerle iletilen enerji tüy yüzeyinde bir ısı enerjisine dönüşür. Isı sayesinde kıl köklerinin tahribata uğraması sağlanır. Bir süreç prensibinde ilerleyen lazer epilasyon uygulamalarının ideal sıklıkla tekrarlanması halinde bu tahribat kalıcı bir hale dönüşür ve kıl köklerinin kıl üretmesinin önüne geçilir. Bu sayede uygulama yapılan bölgede yeniden bir kıl çıkması tamamıyla durdurulur.

Lazer Epilasyonun Kişiye Faydaları Nelerdir?

Lazer epilasyona yönelimin artmasının en büyük nedenlerinden biri çok sayıda faydaya sahip olmasıdır. Lazer epilasyon genel olarak hızlı sonuç veren bir uygulamadır. Kişiler birkaç seans ardından gözle görülür bir şekilde kıl sayısında azalmalar görür. Önerilen seansların tamamlanması ardından ise kıllar büyük bir ölçüde veya bazı kişilerde ise tamamıyla ortadan kaybolur.

Ağda gibi geleneksel yöntemlerin aksine lazer işlemleri daha yumuşak bir cilt sağlar. Kıl köklerini yok eden bir yöntem olması sayesinde kıl köklerinin cilt üzerinde oluşturduğu pütürlü yapı ortadan kalkar. Bunun yanı sıra diğer tüy dökme yöntemlerinin aksine bacaklarda batık oluşumunu minimuma indirir. Dolayısıyla lazer epilasyonun kıl problemleri için geliştirilmiş kalıcı bir çözüm olduğu rahatlıkla söylenebilir.

lazer-epilasyon

Bununla birlikte lazer epilasyon seanslarından sonra bölgede hafif düzeyde bir kızarma belirtisi meydana gelebilir ancak bu kızarıklıklar çoğunlukla işlemin ertesi günü azalarak kaybolur.

Lazer epilasyon ağda ve iğneli epilasyon yöntemlerine göre daha az acı verici olabilir. Bazı işlemlerde soğutucu kremler sayesinde kişilerin acı hissinin azalması sağlanır. Lazer epilasyon sırasında ufak yanmalar hissedilebilir ancak kişilerin yaptığı yorumlar lazer epilasyonun diğer yöntemlere göre daha az acılı olduğunu söylemektedir.

Lazer Epilasyon Uygulama Bölgeleri

Lazer epilasyon işlemleri genellikle tüm vücut bölgelerine uygulanabilir. Bazı bölgeler özellikle lazer epilasyon işlemi için daha çok tercih edilir. Bu bölgeler aşağıdaki şekilde sıralanabilir.

 • Koltuk altı bölgesi
 • Bikini bölgesi
 • Genital bölge
 • Bacak bölgesi
 • Kol bölgesi
 • Göğüs bölgesi
 • Sırt bölgesi
 • Ense bölgesi
 • Boyun bölgesi
 • Yüz bölgesi
 • Bıyık bölgesi
 • Çene bölgesi

Lazer Epilasyon Kaç Seansta Biter?

Lazer epilasyonun kaç seansta biteceği kişiye ve uygulama yapılan bölgeye özgü bir durumdur. Kişilerin, cilt rengi ve kıl yapısı epilasyonun başarı oranını etkilemektedir. Bölgede bulunan kıl yapısının sert veya tüyümsü olması da seans süresini etkilemektedir. Ancak yapılan uygulama sonuçlarının gözlemlenmesi ile bazı bölgeler için tahmini seans aralıkları vermek mümkündür. Kişilerin; koltuk altı, bacağın alt kısmı veya bikini bölgesine lazer epilasyon uygulanması halinde 6 veya 8 seans içerisinde sürecin etkili ve verimli bir şekilde tamamlanacağı düşünülmektedir. Yüz, kol, sırt gibi bölgeler içinse genellikle seans sayıları uzayabilmektedir. Tahmini bir seans aralığı verilebilmesi için kişilerin epilasyon uzmanı ile görüşmesi önerilir.

Son olarak lazer epilasyon genel sağlık durumu uygun tüm kadınlara ve erkeklere uygulanabilen bir yöntemdir. Başlangıç yaşı olarak kadınların ilk adet görme tarihinden yola çıkılır. Kişilerin 2 sene boyunca düzenli olarak adet görmesi ardından lazer epilasyona başlaması önerilir.

Este Lorien Eskişehir Lazer Epilasyon Uygulamaları

Lazer epilasyon hakkında merak edilen konulara ilişkin diğer sorularınızı Este Lorien uzmanları ile iletişime geçerek iletebilirsiniz. Ayrıca Eskişehir’de ikamet eden kadın danışanlarımız lazer epilasyon işlemleri hakkında   https://www.estelorien.com.tr/lazer-epilasyon/ sayfasından bilgi edinebilir ve Este Lorien güzellik uzmanları ile yüz yüze ön görüşme randevusu oluşturabilirler.

 

Yoruma kapalı.