Lazer Kesim Stor Perde Nedir? Lazer Kesim Stor Perde Temizliği Nasıl Yapılır?

Lazer Kesim Stor Perde Ne Demek?

Lazer kesim stor perde günümüzde çeşitli alanlarda kullanılan oldukça dikkat çekici bir modeldir. Genellikle tül stor perde arasında kalanların daha şık görünüm sağlamak amacıyla tercih ettiği görülmektedir. Özellikle perde modası kapsamında 2022 yılında da sık sık görülecek olan bu modeller hakkında ise merak edilen çeşitli sorular bulunmaktadır.

Lazer kesim stor perde montajı nasıl yapılır? Stor perde ahşap jaluzi perdelere göre neden tercih edilmeli? Pratik lazer kesim stor perde temizliği nasıl yapılır? Neden tül perde yerine stor perdenin kullanıldığı görülüyor? Çocuk odası için stor perde uygun mu? İşte merak edilenler!

Lazer Kesim Stor Perde Ne Demek?

lazer-kesim-stor-perde
Lazer Kesim Stor Perde

Çocuk odası başta olmak üzere özellikle mutfaklarda kullanılan kalın veya orta kalınlıkta bulunan diğer perdelere göre kesimi farklı olan bir üründür. Perde olarak kullanılabildiği gibi karanlık ortamlar yaratmak amacıyla da tercih edilebilir.

Klasik kumaş değil daha çok mekanizma düzeneğine kurulmuş stor perdeler olmaktadır. Desenlerini oluşturmak için özel lazer kesimler yapılmaktadır. Bu yüzden lazer kesim perdeler olarak sipariş verilmektedir.

Lazer Kesim Stor Perde Modelleri Neler?

2022 perde modası kapsamında lazer kesim stor perde modelleri çok sayıda bulunmaktadır. Çünkü perde modelleri arasında farklı olan mat stor ya da açık stor perdelerin modellenmesi oldukça kolaydır. Diğer zebra perde modelleri gibi farklı renklerin art arda sıralanması değil, desenlerin kesildiği görülmektedir. Lazer makinesi yardımıyla farklı desenlerin çıkması müşterilerin seçimini kolaylaştırır.

Eğer daha çok sade görünümde perdelerden hoşlanıyorsanız tercih etmeniz gereken modeller, minik desenlerin bulunduğu çeşitler olmalıdır. Elbette göze hitap etmesini isteyenler için de aynı zamanda daha büyük desenliler mevcuttur.

Fakat genel itibari ile perdenin en uç kısmında bulunacak şekilde kesimler yapılmakta ve planlanmaktadır. Çoğu zaman sitelerde dikey perde olarak sepete ekle seçeneğine sahiptir ve kargo bedava özelliği ile uyguna gelir.

Lazer Kesim Stor Perde Kullananlar Nerede Kullanabilir?

lazer-kesim-stor-perde

Stor perde bambu zebra ya da diğer modellere nazaran daha kullanışlıdır. Bu yüzden birden fazla dekorasyon kapsamında değişik alanlarda kendine yer bulduğu görülmektedir. Çocuk odası başlıca tercih noktalarından birisidir. Çünkü sürekli hareketin olduğu bu odada tül perdeler toz tutacaktır. Halbuki lazer kesim perdeler toz tutmadan hijyenik ortam sağlar.

Keza mutfaklar için de oldukça uygun perde modelleri olduğunu söylemek mümkün. Özellikle ocak kenarında pencere bulunan mutfaklarda perdelerin çok sık kirlendiği, yağlandığı görülür. Tül perdelerden bu lekelerin çıkarılması oldukça zordur.

Halbuki stor perde lazer kesim modellerinde temizlik çok pratik olduğundan size avantaj da sunmaktadır. Çoğu zaman iş yerlerinde de görebilmekle birlikte yatak odaları için genelde tercih edilmemektedir.

Lazer Kesim Stor Perde Kullanıcı Yorumları Nasıl? Olumsuz Lazer Kesim Stor Perde Yorumları Var mı?

Perde seçimi esnasında kimi kişiler geleneksel olandan uzaklaşmak istemezken kimi kişiler ise farklılığı tercih etmektedir. Bu aşamada stor perde kullanımının yaygınlaşması da beraberinde yapılan yorumlarda değişikliğe neden olmaktadır. Stor perde modelleri genel itibari ile memnun kalınan modellerdendir.

Desenlerinin lazer kesim dolayısıyla değişmesi ortama uyumunu kolaylaştırmaktadır. Kolay temizlenebilir olması da diğer avantajlarından ve olumlu yorumlarından birisidir. Fakat; doğru firma tercih etmeyen, ölçüyü doğru almayan ve evcil hayvanı bulunan kişiler tarafından özellikle olumsuz yorumlar gelebilmektedir. Hayvanların perdeye saldırıp yırtabilmesi, ip kısmına takılması sorun yaratabilir.

Lazer Kesim Perdeler Kolay Temizlenir mi? Lazer Kesim Stor Perde Temizliği Nasıl Yapılır?

lazer-kesim-stor-perde

Lazer kesim stor perde yorumları arasında en sık tartışılan konulardan birisi temizliği olmaktadır. Alışılmış olan tül perdelere göre farklı yapıya sahip olmasından dolayı hijyen daha çok önem kazanmaktadır. Özellikle lazer kesim stor perde temizliği önerileri de buna bağlı olarak sıralanmaktadır.

Taç kendini temizleyen stor perde modellerinde özel bir temizliğe bağlı kalmadan ışık ile perdelerin kendini temizlediği görülmektedir. Yine de içiniz rahat etmezse ya da bu özellikle stor perde almadıysanız ıslak bir bezle ağır kimyasal içermeyen temizlik malzemeleri kullanarak silebilir ve sonra kurulayabilirsiniz.

Lazer Stor Perde Nereden Alınır? Lazer Kesim Stor Perde Ankara Satış Mağazası Nerede?

Çeyiz yapanlar ve yeni evlenecekler başta olmak üzere evini yenilemek isteyenler tarafından araştırılan bu modelin satış noktaları oldukça fazladır. Başta bilinen temel markaların yanı sıra aynı zamanda e-ticaret gelişimi ile birlikte internetten de kısa sürede sipariş verebilirsiniz. Ancak bunun için güvenilir ve profesyonel bir firma tercih etmek gerektiğini unutmamalısınız.

A- Brillant Lazer Kesim Perde

Perde söz konusu olduğunda akla ilk gelen markalardan birisi Brillant olmaktadır. Bahsedilen bu marka tarafından birbirinden farklı zebra perde bambu perde ve tül perde modelleri satışa sunulmaktadır. Hazır tül perde satışının yanı sıra lazer kesimlere de göz atılabilir. Ancak ufak bir uyarıda bulunmakta fayda var. Lazer kesim perde modelleri her dönem satışa bulunmayabilmektedir.

B- Taç Lazer Kesim Perde

lazer-kesim-stor-perde

Perde konusunda iddialı olan bir diğer marka da Taç olmaktadır. Taç perde modelleri arasında daha çok tül ve stor perdeler bulunduğu görülüyor. Stor perde konusunda çığır açan markanın bambu stor perde, klasik stor perde ve aynı zamanda ledli stor perdeleri satışa sunulmaktadır. Bizzat lazer kesim olarak belirtilmese de bazı ledli perdelerinde lazer kesim desenler mevcuttur.

C- Trendyol Lazer Kesim Stor Perde

Son dönemlerde e-ticaret siteleri arasında sıyrılarak ilk sıraya yerleşen Trendyol, her anlamda dekorasyon malzemesi bulabileceğiniz bir site haline geldi. Büyük markalar başta olmak üzere orta ve küçük üreticiler de ürünlerini müşterilerine iletmektedir. Lazer kesim stor modelleri özellikle bu alanda ön plana çıkmaktadır.

Lazer Kesim Stor Perde Fiyatları | 2022 Lazer Kesim Perde Fiyatları Bilgisi

Satın alacağınız perde fiyatları tahmin edeceğiniz üzere modeline ve buna bağlı olarak metrekaresine göre değişiklik gösterecektir. Yalnız lazer kesim stor perde kullananlar tarafından da yapılan yorumlara göre tül perde modelleri fiyatları ile kıyaslandığında fiyatları daha fazladır. Stor perdelerin üretim ve kullanılan malzeme farklılığı dolayısıyla metrekare fiyatları yüksektir.

 

Yoruma kapalı.