Limon Suyu Zayıflatır Mı? Limon Suyunun Faydaları Nelerdir?

Limon Suyu Zayıflatır Mı? Limon Suyunun Faydaları Nelerdir?

Limon suyu zayıflatır mı sorusu, kilo vermek isteyen tarafından çok merak edilen bir sorudur. Her gün düzenli olarak içilen limon ve su karışımından oluşan “limon suyu” ya da “limonlu su” karışımının insan sağlığına pek çok olumlu etkisi bulunmaktadır. Limon suyu, öncelikle insan metabolizmasını hızlandıran bir özelliğe sahiptir. Sırf bu özelliği bile kilo vermek isteyenler için faydalı olacağı anlamına gelmektedir.

Limon Suyu Çok Faydalıdır

Limon Suyu Çok Faydalıdır

Limon suyu ya da limonlu su karışımı, kilo vermek isteyen kadınlar tarafından sıklıkla tercih edilmektedir. Limonlu suda bolca yer alan C vitamini, vücudun bağışıklık sistemini de korumaya yardımcı olmaktadır. Limon suyu, sabah aç karnına içildiği andan itibaren metabolizmayı harekete geçirmektedir.

1.Limon Suyu Sıvı Kaybını Azaltır

1.Limon Suyu Sıvı Kaybını Azaltır

Vücudumuzda gün içerisinde yeterli miktarda su bulunmalıdır. Vücudumuzda yeterli miktarda su bulunmasının yolu da bol su tüketimi ile ve vücuttaki suyun, uzun süre vücudumuzda kalması ile gerçekleşmektedir. Vücutta yeterli miktarda su bulunması, vücut ısısını korumaya yardımcıdır. Vücutta yeterli su bulunduğunda, kişinin vücut yağları daha hızlı bir şekilde parçalanarak dışarı atılmaktadır. Limonlu su tüketimi, vücuttaki suyun uzun süre vücutta kalmasına yardımcı olmaktadır. Su kaybının önlenmesine yardımcı olarak, vücudun su ihtiyacını azaltmaktadır.

2.Limon Suyu Metabolizmayı Hızlandırır

Limon Suyu Metabolizmayı Hızlandırır

Limon suyu tüketildiğinde kişinin metabolizması daha hızlı çalışmaktadır. Aslında limon suyunun direkt etkilerinden ziyade saf suyun metabolizma üzerindeki etkilerine yönelik pek çok deney yapılmıştır. Bu deney sonuçları göstermiştir ki su tüketimi sonucunda metabolizma normalden daha hızlı çalışmaya başlamaktadır. Bu durumda limon ile su karıştırılarak tüketildiğinde metabolizmanın çalışma hızı katlanacaktır.

3.Limon Suyu Açlık Hissini Yok Etmektedir

Limon Suyu Açlık Hissini Yok Etmektedir

Limon suyu zayıflatır mı sorusu için limonun metabolizmadaki hızlandırıcı etkisi anlatılmaktadır. Limon suyu tüketimi arttıkça kişinin aynı zamanda tokluk hissi de artmaktadır. Öğün öncelerinde içilen bir bardak limonlu su sonrasında daha tok bir mide ile daha az yemek yemeniz mümkündür. Öğün öncelerinde limonlu su içmek, tokluk konusunda size yardımcı olacaktır.

4.Limon Suyu Böbrek Taşını Önler

Limon Suyu Böbrek Taşını Önler

Düzenli bir şekilde limon suyuna devam edildiğinde limon suyunun sahip olduğu asidik özellik nedeni ile böbreklerde oluşan taşları önlediği bilinmektedir. Böbreklerinde taş sorunu olanların, limon suyu tüketimlerini artırmaları önemli olmaktadır.

Sabah Aç Karnına Limonlu Su Nasıl Yapılır ve Nasıl Tüketilir?

Sabah Aç Karnına Limonlu Su Nasıl Yapılır ve Nasıl Tüketilir?

Sabah aç karnına limonlu su nasıl yapılır sorusunu cevaplamak yararlı olacaktır. Limon ve su karışımını hazırlamak kolaydır. Gün boyunca tüketme hedefi koyduğunuz su miktarının içine iki parça limon kesip atabilirsiniz. Bu şekilde meydana gelen karışım, kilo vermenize yardımcı olacaktır. Bu karışımı tüketerek aynı zamanda vücuttaki toksinlerden de kurtulmak mümkündür.

Hazırlanan Limonlu Su Zayıflatır Mı Ne Zaman İçilmeli?Hazırlanan Limonlu Su Zayıflatır Mı Ne Zaman İçilmeli?

Bir miktar su içerisine 2 parça limon suyu koyularak hazırlanan limonlu su zayıflatır mı ne zaman içilmeli soruları da merak edilenler arasındadır. Bu şekilde hazırlanan karışım, düzenli tüketildiğinde, tüketen kişilerde zayıflatma etkisi göstermektedir. Kilo vermek için bu karışımı sabah aç karnına içebilirsiniz. Vücudunuza bağışıklık kazandırmak için ya da vücuttaki toksinlerden kurtulmak için bu karışımı gün içerisinde belirli aralıklarla da tüketebilirsiniz.

Peki Gece Yatarken Limonlu Su İçmek Zayıflatırmı?

Gece Yatarken Limonlu Su İçmek Zayıflatırmı
Gece Yatarken Limonlu Su İçmek Zayıflatırmı

Limon ile su karıştırılarak oluşturulan detoks, 6 kalori gibi düşük bir kalori düzeyine sahiptir. Gece yatmadan önce herhangi bir meyve suyu tüketmek yerine limon suyu ya da limonlu su tüketmek daha az kalori almanıza yardımcı olacaktır. Ayrıca metabolizma da hızlanacağı için yağ yakımınız artacaktır. Gece yatarken limonlu su içmek zayıflatırmı sorusunun cevabı bu durumda olumlu olmaktadır.

Limon Suyu Diyeti Nasıl Yapılır?

Limon Suyu Diyeti

Limon suyu zayıflatır mı sorusu için limon suyuna yönelik olarak yapılan limon suyu diyetini açıklamakta fayda bulunmaktadır. Meşhur limon suyu diyeti, 5 günde 3 kilo verdireceği iddia edilen bir diyettir. İnsan vücudunun yapısı gereği 5 günlük sürede 3 kilo verilmesi çok da sağlıklı değildir. Bu nedenle, kilo vermek istiyorsanız bunu, vücudunuza zarar vermeden ve yavaş bir şekilde gerçekleştirmelisiniz. Limon suyu diyetinin katı kurallarına bağlı kalmadan bu diyeti uygulayarak kilo vermeniz mümkündür. Meşhur limon suyu diyeti şu şekilde yapılır.

Limon Suyu Diyeti İçin Malzemeler

  • 5 tam limon,
  • 1 çay bardağı kadar bal,
  • Taze nane yaprakları,
  • Bol miktarda buz.

Limon Suyu Diyeti Hazırlanması ve Tüketimi

Limon Suyu Diyeti
Limon Suyu Diyeti

Malzemelerin tamamı karıştırılarak diyet için gerekli olan limon suyu karışımı elde edilir. Sabah uyanınca bu karışımdan bir bardak içilmelidir. Kahvaltıda yalnızca meyve salatası ile kahvaltı yapılmalıdır. Sonrasında yapılan ara öğünde yine 1 bardak limon suyu içilmeli ve yanında 4 adet badem tüketilmelidir. Öğle yemeğinde 1 kase sirkeli ve zeytinyağlı salata üzerine haşlanmış yumurta koyularak yenmelidir. Sonraki ara öğünde 1 bardak limon suyu içilmeli ve 1 adet meyve yenmelidir. Akşam yemeğinde 1 porsiyon ızgara et ve etin yanında salata tüketilmelidir. Uyku öncesinde de, 1 bardak karışımdan içilmelidir.

Limon Suyu Zararları Nelerdir?

Limon Suyu Zararları

Limon suyu zayıflatır mı sorusuna verilen olumlu cevaplardan ve limonun faydalarını anlattıktan sonra zararlarından da bahsetmek gerekmektedir. Limon suyu fazla tüketilirse bazı olumsuz durumlar gözlemlenebilir. Bu durumlar kısaca şöyledir:

  • Çok tüketildiğinde mideyi rahatsız edebilir,
  • Mide tahriş olursa reflü gibi rahatsızlıklar ortaya çıkabilir,
  • Fazla tüketim sonucunda tansiyon düşüklüğü de yaşanabilir.

Limonlu Su İçenlerin Yorumları

Limonlu su ya da limon suyu içerek zayıflayanlar, yeme alışkanlığını bozmadıklarında ve limon suyu tüketimine devam ettiklerinde kilo kontrolünü sağlamayı başarmaktadır. Limonlu su içenlerin yorumları genellikle yapıcı olmaktadır. Kilo kaybı ve sağlık konusunda limon suyunun herhangi bir zararı bulunmamaktadır.

Sabahları Limonlu Su İçerek Zayıflayanlar Aynı Kiloyu Tekrar Alır Mı?

Sabahları Limonlu Su İçerek Zayıflayanlar

Sabahları limonlu su içerek zayıflayanlar yeme alışkanlıklarına ve limon suyu tüketimlerine dikkat ettikleri müddetçe verdikleri kiloyu kolay kolay geri almayacaktır. Bu uygulamaların yanı sıra her gün düzenli olarak, en az yarım saat spor yapmak, hem diyetinizi hem de vücut sağlığınızı olumlu anlamda destekleyecektir. Bu nedenle her gün az da olsa vücudunuzu hareket ettirmeye özen göstermelisiniz. Limon suyu zayıflatır mı ve ne kadar zayıflatır gibi soruların cevabı, tamamen kişinin yaşam tarzı ile yakından ilgilidir. Diyet ve sporla desteklendiğinde, limon suyunun her türlü faydasını elde etmek mümkündür.

 

Yoruma kapalı.