Limonata Kilo Aldırır mı Sorusuna Cevap Artık Daha Kolay!

Limonata Kilo Aldırır mı? Şekersiz İçecekler Kilo Aldırır mı?

Limonata kilo aldırır mı, limonata nasıl yapılır, limonata ile zayıflamak mümkün müdür? Peki bu sorulara birlikte yanıt bulmaya ne dersiniz?

Tüm bu sorular oldukça dikkat çekici değil mi? Evet, dediğinizi duyar gibiyiz. Çünkü limonata hemen herkesin sevdiği fresh bir içecek. Üstelik limonata suyu içerdiği yüksek orandaki su miktarı ile kilo vermeye de yardımcı bir konumdadır. Aynı limonata gibi kilo vermeye yardımcı zayıflama gıdaları ile tanışmak ister misiniz?  İşte, zayıflamaya yardımcı olabilecek bazı gıdalar:

Peki diğer doğal yollar bir yana limonata ile zayıflamak mümkün müdür? Limonata ile ne kadar zayıflayabilirsiniz, etkisi nedir? İşte, konu hakkında detaylar!

Limonata Kilo Aldırır mı İçin Limonatanın Kalorisi

Limonata kilo aldırır mı  diye yapılan araştırmalar genellikle sıcak yaz aylarında araştırılmaktadır. Yaz aylarında bizleri serinleten, içmeye doyamadığımız içeceklerin başında gelmektedir.  1 su bardağı yaklaşık olarak 140 kaloriye karşılık gelmektedir.

Limonata, düşük kalorili içecekler arasında yer aldığından dolayı, diyet yaparken de kolaylıkla kullanabileceğiniz içecekler arasında yer almaktadır. Bunların yanında da spor yapmanız diyetinizi taçlandıracaktır. Aynı zamanda da ne az kalori alırsanız, o kadar hızlı da zayıflarsınız.

limonata-kilo-aldirir-mi

Limonata Kilo Aldırır mı? Kilo Yapar mı?

Yukarıda bahsettiğimiz gibi limonatanın sadece 1 bardağı 140 kalori içermektedir ve ayrıca düşük kalorili içecekler arasında yer almaktadır. Bu sebeple limonata kilo aldırır mı diye düşünmenize gerek yok. Çünkü düşük kalorisinden dolayı kilo aldırmamaktadır.

Limonata kilo aldırmıyor diye bardak bardak limonata içmeye kalkarsanız da bu şekilde kilo almanıza neden olabilirsiniz. Yani, 1 günde 1 su bardağı limonata içmeniz yeterli olacaktır. Daha fazla tüketimi kilo almanıza neden olabilmektedir.

Peki şimdi limonatanın nasıl yapıldığına bakmaya ne dersiniz?

1 Su Bardağı Limonata Nasıl Yapılır ?

Limonata kilo aldırır mı, limonata nasıl yapılır diye araştırmalara artık son! Şimdi en kolay tarif ile limonata hazırlamaya başlama vakti!

  • Yarım yıkanmış limon
  • 1.5 çorba kaşığı kadar şeker ve su limonatanın hazırlanması için yeterli olacaktır.

Her besin gibi limonatanın içinde bulunan şekerden dolayı, limonatanın yakılması gerekmektedir. 1 su bardağı limonatayı tükettiniz diyelim ve yakmak istiyorsunuz. Bunu nasıl yapacaksınız?

limonata-kilo-aldirir-mi

Limonata Kilo Aldırır mı Sorusuna Hitaben! Limonata İçtikten Sonra Kalori Yaktıran Egzersizler!

  • 23 dakika yürümeniz,
  • 10 dakika koşmanız,
  • 20 dakika bisiklet sürmeniz,
  • 14 dakika yüzmeniz gerekmektedir.

Bunlardan birini yapmanız halinde limonata kilo aldırır mı sorusuna cevap olarak 140 kaloriyi kolaylıkla yakmış olursunuz.

Limonatanın Zayıflama Üzerindeki Etkisi Nedir ?

Limonata yaz aylarında ferahlatıcı bir etkiye sahip olsa da bilinen zayıflamaya bir etkisi bulunmamaktadır. Zaten limonatanın içinde bulunan beyaz şeker ile zayıflama söz konusu olmamaktadır. Bir yiyeceğin içerisinde beyaz şeker varsa, o yiyeceğin sizin üzerinizde zayıflama etkisi bırakması söz konusu değildir.

Limon hücrelerdeki yağların yakılmasına yardımcı olan besindir. Fakat limonata şekerle birleştiğinden dolayı, zayıflamaya yardımcı olmamaktadır. Bu nedenle limonata kilo aldırır mı diye soranların şeker kullanmaması gereklidir.

Yalnız sadece limonata tüketirken değil, zayıflamaya ihtiyacınız varsa herhangi bir gıda ile şeker kullanmamanız uzmanlar tarafından önerilmektedir. Örneğin daha önce de bahsedilen zayıflamaya yardımcı gıdalar (Meksika biberi, somon, mercimek vs.) ile kalori yakımını hızlandırabilirsiniz. Ancak vücuda ekstra yüksek kalori girişini durdurmamak için rafine şeker tüketmemeniz gerekir. Böylece biber kapsülü ya da somon gibi diğer zayıflamaya yardımcı gıdalar vücudunuzda kilo kaybına yönelik fayda sağlayacaktır.

Limonatanın Limonata Diyetinin Zararları Var Mıdır?

Limonata metabolizmayı hızlandırmaya yardımcı olmaktadır. Böylece limonata kilo aldırır mı sorusuna metabolizmanın hızlanmasıyla beraber etkisi olduğu olarak cevaplamak mümkün. Her ne kadar metabolizmanın hızlanmasına yardımcı olsa da bazı zararları mevcuttur. Limon asit içerikli bir besin olduğundan dolayı özellikle mide sorunları yaşayan insanların limonatayı tüketmemesi daha yararlıdır.

Ülser ya da reflü gibi rahatsızlıkları olanlar limonata tükettikten sonra daha kötü hissedebilirler.  Ayrıca pek çok mide rahatsızlıklarına da yol açabilmektedir. Yani mide rahatsızlığı olanlar ya da var olabilecekler limonatayı tüketmemelidirler. Ayrıca, limon tansiyonu da tetiklediği için tansiyon hastalarına da limonata önerilmemektedir.

Diyetisyen Merve Sarıkaya ERDEMİR Şekersiz İçecekler Kilo Aldırır Mı ?

YouTube video

Bonus: Kilo Vermeye Doğal Yardımcı Biber Hapı Nedir, Nasıl Kullanmalısınız?

Kilo vermenizde yardımcı olacak içeriklere sahip, yaşamınızda ciddi farklılık sağlayacak yollardan birisi de biber hapıdır. Biber hapı; Meksika biberinden elde edilen özel içeriklerle elde edilmiş bir üründür. Bu ürünü kahvaltıdan 10-15 dakika önce kullanırsanız yiyecek tüketiminizi sınırlandırabilir ve var olan kalorinizin yakımını hızlandırabilirsiniz. Böylece gün içinde tükettiğiniz besinleri ve kalorileri kontrol altına almanız mümkün olacaktır. Fazla kilolardan kurtulmak adına biber kapsülü, alkol ile tüketilmemelidir. Su ile tüketmelisiniz ve dilerseniz detoks suları ile kilo vermenizi ekstra destekleyebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir: Mate Çayı Faydaları Nelerdir? Mate Çayı İle Zayıflanır Mı ?

Yoruma kapalı.