Lor Peynirinin Gücü

Günlük Beslenmede Lor Peyniri Günü Kurtarır

Günlük beslenmede besinlerin doğru tercih edilmesi oldukça önemlidir. Kahvaltı günün en önemli öğünüdür ve bu öğünde yapacağınız doğru beslenme gününüzü kurtaracaktır. Kötü bir kahvaltı kan şekerini dengesizleştirp sağlık sorunları yaşamanıza neden olabilir. Bu nedenle beslenme planınızı doğru ayarlayıp ona göre hareket etmelisiniz.

Bazı besinler hem kalorisi hem de protein içeriği ile sizlere destek olmaktadır. Lor peyniri de bunlardan biridir. Hem tok tutucu özelliği  hem de yüksek protein içeriği ile diyet yaparken size en büyük yardımcı olacaktır. İyi bir kahvaltının en büyük dengeleyicisi lor peyniridir. 

Lor peynirinin yararları;

-İyi bir kalsiyum ve protein kaynağıdır.

-Bağışıklık sistemini güçlendirir.

-Kemikleri güçlendirir.

-Kansere karşı koruyucudur. 

-Kas proteinlerinin fazla sentezlenmesine yardımcı olur.

Lor peyniri sadece kahvaltılarda değil gün içerisinde iyi bir ana veya ara öğün olarak da kullanılabilir. Lor peynirli salata veya tam buğday makarnası yanına yoğurt ile çok iyi bir öğün olabilmektedir .Özellikle yemeklerin kötü olduğu bir yerde çalışıyorsanız yanınızda lor peynirli salatanızı taşıyarak öğününüzü kurtarabilirsiniz.

Lor peyniri kilo aldırır mı

Lor peyniri kilo aldırır mı sorusuna bakacak olursak her besin gibi lor peynirinin de kalorisi vardır. Fakat kalorisine göre içerdiği besin ögeleri oldukça fazladır. Bu nedenle düşük kalorili ve iyi besin içeriğine sahip bir ürün arıyorsanız lor peyniri tam da size göre.

Yararlı da olsa günlük beslenmede kullanım şekline mutlaka dikkat edilmelidir. Böreklerde kullanılması yararlarının azalmasına sebep olabilir. Bu nedenle lor peynirini daha dikkatli kullanılmalı ve günlük beslenmede kalori hesabı mutlaka yapılmalıdır.

Tuzsuz kullanıldığı için tansiyon hastaları için de oldukça önemlidir. Tok tutma özelliği ile de diyet yapanların en büyük destekçisidir. Bu nedenle lor peynirini hayatınıza eklemeli ve ondan maksimum derecede yararlanmalısınız. Özellikle diyet yapıyorsanız lor peynirli yağsız omlet ile güne başlamak kaliteli bir kahvaltı için ilk adımınız olmalıdır. Bu sayede güne zinde başlar ve gün içerisinde şeker sorunları yaşamazsınız. Lor peynirli salata ile de öğünlerinizi kolaylıkla atlatabilir ve salğlıksız yiyeceklerden bu salata ile uzak kalabilirsiniz.

Yoruma kapalı.