Mandalina Kaç Kalori?

Mandalina

Fazla kiloların yol açtığı hastalıklarla mücadele edenlerin sayısı gün geçtikçe artmaktadır. Kimi insanlar estetik kaygılarla kimileri de olası sağlık problemlerinin önüne geçme amacıyla aşırı kilolarından kurtulmanın yollarını aramaktadır. Bu anlamda diyetler ve zayıflama kürleri en çok merak edilen konular arasında yerini almıştır. Daha sağlıklı bir yaşamı arzulayan insanlar tükettikleri besinlerin içeriğini ve özellikle de kalori miktarlarını merak etmektedirler. Bunlardan birisi de mandalinadır.

Kısaca Mandalina

Ilıman iklimlerde yetişen güzel kokulu ve hoş bir meyvedir. Özellikle kış mevsiminin en çok tüketilen meyvelerinden birisi olan mandalina turunçgiller ailesinin bir üyesidir. Ülkemizde de Akdeniz bölgesinde çok geniş bir tarım alanına sahip olup Antalya, Mersin ve Alanya’da çokça ekilen bir tarım ürünüdür.

Zengin Vitamin Deposu

Mandalinanın içerisinde yer alan A, B ve C vitaminlerinin yanı sıra magnezyum, sodyum, potasyum, demir, brom ve fosfor gibi mineraller sayesinde adeta bir sağlık hazinesi olarak adlandırılmaktadır. Bu özelliklerinden dolayı kış mevsiminde sıkça rastlanılan soğuk algınlığı ve nezle gibi rahatsızlıkların giderilmesinde birebirdir. Bunların yanında kalp sağlığına da iyi gelmekte ve olası rahatsızlıkların önlenmesinde yardımcı olmaktadır.

Mandalina Zayıflamaya Etki Eder Mi?

Vücutta yer alan ödemleri ya da toksinleri gideren besinlere alkali ismi verilmektedir. Mandalina da bu besinlerden birisi olduğundan dolayı beden içerisinde yer alan toksinlerin atılmasına ve bölgesel şişliklerin kaybolmasına katkı sağlar. Ayrıca metabolizmanın hareketlerini gerçekleşmesine de yardımcı olduğundan dolayı vücudun yediği besinleri kolayca hazmetmesine böylelikle olası sindirim problemlerinin engellenmesine yardımcı olur.

Zindeliği Arttırarak Hareket Etmeye Sevk Eder

Mandalina içerisinde yer alan mineraller ve vitaminler sayesinde vücudun ihtiyaç duyduğu enerji karşılanır ve daha dinç olması sağlanır. Böylelikle de mevcut yağların yakılması kolaylaşır. Vücudun toksinlerden ve fazla yağlardan kurtulmasıyla da daha sağlıklı bir bünyeye kavuşmanın önü açılır.

Mandalina Kaç Kalori?

Sayısız faydaları içinde barındıran ve özellikle kış mevsimlerinde pek çok hastalığın önlenmesine yardımcı olan mandalinanın da bir kalori değeri vardır. Zayıflama programlarında mandalinayı bulundurmak isteyen kişilerin merak ettiği mandalina kaç kalori sorusunun cevabı: 100 gr içerisinde 53,3 kcal miktarıdır.

Yoruma kapalı.