Mide Botoksun Zararları Neler? Mide Botoksu Yaptıranların Yorumları Neler?

Mide Botoksun Yan Etkileri Neler?

Mide botoksun zararları en az mide botoksu nedir, kimler için uygundur soruları kadar araştırılmaktadır. Günümüzde özellikle kilolarıyla başı dertte olanların ilgilendiği bu alanda bilinen ya da bilinmeyen olumsuz mide botoksun etkisi de yer almaktadır. Genellikle mide botoksu kimler için uygundur araştırması kadar olumsuz bu yan etki durumların da araştırmak ve dikkat etmek gerekir.

Peki kısaca mide botoksu nedir, mide botoksu sonrası nelere dikkat etmek gerekir ve en önemlisi mide botoksun zararları nelerdir?

Kısaca Mide Botoksu Nedir?

mide-botoksun-zararlari

Günümüzde tüp mide ameliyatı olmak isteyemeyenlerin mide botoksu işlemi yaptırdığı görülür. Peki nedir bu mide botoksu, mide botoksunun etkisi ne? Botoks günümüzde kişilerin başta yüz olmak üzere vücuduna yaptırdığı bir enjeksiyon işlemdir. Belirli boşluklar baskılanarak doldurulur ve gergin bir görüntü oluşur.

Kilo şikayeti olan bireyler de bu noktada ameliyat olmak istemediğinde mide botoksu uygulaması tercih eder. Yapılacak mide botoksu midede bir baskılama ve kişide yemek yeme konusunda bazı değişimlere neden olur. Kişiler tarafından mide botoksunun kilo vermeye yardımcı olması istenir. Fakat mide botoksun zararları konusu hep geri plana atılan bir durumdur.

Mide Botoksu Yaptıranların Yorumları Neler? ‘Mide Botoksu Yaptırmayın’ Deniliyor mu?

mide-botoksun-zararlari

Kişilerin vücut kitle indeksi istenen düzeyde olmadığında fiziksel anlamda bir görünüm meydana gelir. Bu durum karşısında hem fiziksel hem psikolojik rahatsızlıklar da beraberinde gelir. Özellikle diyet uygulama konusunda iyi olmayanlar ve çoğu zaman kolaya kaçmak isteyenlerin tercihi mide botoksu işlemi olmaktadır. Yalnız mide botoksu riskleri sanıldığından fazladır.

Genel itibari ile yaptıran kişiler tarafından mide botoksun zararları kadar memnun olanlar da mevcuttur. Mide botoksu midede kalıcı bir etkiye sahip değildir zamanla değişim gösterir. Fakat uzun bir süre boyunca herhangi bir değişim olmayacağından etkiler farklılaşır. Kimi uygulama yaptıranlar spor ve diyetle durumu destekleyince olumlu sonuçlarla karşılaşır. Fakat birçok kişi mide balonu taktırmak kadar botoksun yan etkilerinden de bahseder.

Mide Botoksu Yaptıran Şikayet Sebepleri Neler?

mide-botoksun-zararlari

Genel itibari ile mide botoksunun zararları arasında kişilerin dert yandığı ilk konu tüp mide ameliyatı nasıl yapılır araştırması yaparak bu iki uygulamayı karıştırmaktır. Bilinmelidir ki bu uygulama kişide kalıcı hasar oluşturur. Fakat uygulamanın tüp mide ameliyatı gibi anında kilo verme süreci başlatması mümkün değildir. Aynı zamanda tek başına kilo vermek konusunda yeterli değildir.

Tek başına yeterli olacağını düşünenler tarafından mide botoksun zararları sık sık dile getirilir. Halbuki kilo verebilmeniz adına midede kalıcı hasar oluşturmaktan ziyade spor ve diyet ile destekleme çalışması yaptırmanız gerekir. Yalnız şikayetler bununla da sınırlı kalmamaktadır.

Mide botoksu işlemine bağlı olarak daha fazla belirtiler zaman içerisinde sağlık açısından olumsuz şekillerde gözükmektedir. Mide botoksun zararları var mıdır sorusu için %50 oranının üstünde vardır denilebilir. Özellikle bu sorunlar diğer organ ve sistemlerde oluşan bozukluklarla göz önüne gelmektedir. Mide botoksuna bağlı olarak diğer olumsuz belirtileri görme olasılığınız çok yüksektir.

Mide Botoksu Yan Etkileri Neler? Mide Botoksun Zararları Hangileri?

mide-botoksun-zararlari
Mide Botoksun Zararları Neler?

Kişilerde mide botoksu tedavisi kesin olarak ‘yan etkileri var’ denilecek kadar yüksek olsa da bireylerin her birinde tüm belirtiler görülmek zorunda değildir. Uzman kişi tarafından başarılı bir şekilde uygulama yapıldıktan sonra botoksun yan etkileri minimum görülebilir. Ancak yan etkiler genellikle benzer şekilde seyir eder.

Dünya Sağlık Örgütü FDA tarafından onaylanmayan bir uygulama olduğunu söylemek mümkündür. Başta Avrupa ülkeleri olmak üzere birçok ülkede uygulama yapılmaz. Bahsedilen bu uygulama mide botoksun zararları bilinse de Türkiye ve Ortadoğu ülkelerinde uygulanır. Yapılan araştırmalar kapsamında uygulamanın zararları arasında:

  • Kalp ritim bozuklukları,
  • Midede genel sorunlar,
  • Yeterli solunum alamama,
  • Kalp krizi,
  • Nörolojik problemler,
  • Mide nekrozu ortaya çıkabilmektedir.

Mide Botoksu Ölüm ile Sonuçlanır mı? Mide Botoksun Zararları Arasında Ölüm Var mı?

Mide botoksun zararları arasında doğrudan ölümle sonuçlanma gibi bir durum söz konusu değildir. Daha doğrusu dünya genelinde yapılan bir uygulama olmaması ve genel itibari ile uygulama yaptıran kişiler üzerinde etkiler araştırılamamaktadır. Bu durumda yapılacak genellemeleri çok kısıtlı hale getirmektedir.

Ölüm ile doğrudan sonuçlanma söz konusu olmasa da özellikle ‘riskli’  grup içerisinde yer alan bireylerin uzun vadede sahip olacağı hastalıklar ölümün dolaylı sebebi olabilir. Örneğin; mide botoksu işlemi sonrası kalp krizi geçirme riskiniz normale nazaran artabilir.

Aynı şekilde gerçekleştireceğiniz kriz vaktini de öne çekerek risk teşkil etmesine sebep olabilir. Ancak bu kesin olarak görülen bir durum değildir, netliği tartışılır.

Mide Botoksu Fiyatı Ne Kadar? Mide Botoksu Fiyatları 2021 – 2022 Bilgisi

mide-botoksun-zararlari

Günümüzde mide botoksun zararları kadar mide botoks fiyatları araştırılmaktadır. Tahmin edileceği üzere kur bazında oluşan değişimlerden en sık etkilenen alanlardan birisi estetik olmuştur. Estetik operasyonların birçoğunda fiyat güncellemesi her geçen gün gerçekleşir.

Bu aşamada bireylerin güncel fiyatlar için uzmanla iletişime geçmesi gerekir. Normal bir botoks kadar uygun fiyatlı olmadığı gibi tüp mide ameliyatı gibi pahalı değildir.

Mide Botoksu Yaptıran Ünlüler Hangileri?

Tahmin edildiği üzere mide botoksu yaptıran ünlüler de son yıllarda çok yaygınlaşmış vaziyette bulunmaktadır. Diyet ile verilemeyen kilolara çözüm bulmak ve iştahı kesebilmek amacıyla ünlüler arasında bu yönteme başvuranlar en az mide ameliyatı geçirenler kadar çoktur. Sanat dünyasında başvuranlar şu şekilde bulunuyor:

  • Safiye Soyman,
  • Kubilay Penbeklioğlu,
  • Nur Ertürk en çok bilinen isimlerdendir.

İlginizi Çekebilir: Burun Ameliyatı Sonrası Kemik Çıkıntısı Neden Olur? 3 Açıklaması!

YouTube video

Yoruma kapalı.