Mide Küçültme Ameliyatı Fiyatları İzmir

Obezite cerrahisi kapsamında gerçekleştirilen mide küçültme ameliyatı İzmir de pek çok uzman doktor tarafından güvenle gerçekleştirilmektedir. Mide küçültme ameliyatı fiyatları İzmir de ortalama fiyatlarda seyrediyor olsa da ameliyatı gerçekleştirecek olan Doktor ve ameliyatın yapılacağı hastane seçimi fiyatın belirlenmesinde etkili olmaktadır. Peki, mide küçültme ameliyatı nedir? Mide küçültme ameliyatı kimlere yapılır? Mide küçültme ameliyatı nasıl yapılır? Mide küçültme ameliyatı fiyatları İzmir de ne kadar?

Mide Küçültme Ameliyatı Nedir ?

Mide Küçültme Ameliyatı Fiyatları
Mide Küçültme Ameliyatı Fiyatları

Mide küçültme ameliyatı obezite teşhisi konmuş ve obezite sebebiyle sağlığı risk altında olan kişilere uygulanan obezite cerrahisidir. Tüp mide ameliyatı ve Gastrik Bypass olmak üzere iki çeşit mide küçültme ameliyatı yapılmaktadır. Mide küçültme ameliyatı fiyatları uygulanacak cerrahi yönteme göre de değişiklik göstermektedir.

Mide detoksu

Tüp mide ameliyatında laparoskopik cerrahi yöntemi kullanılarak mide uzunlamasına kesilerek küçültülmektedir. Mide de % 80’e varan bir küçülme olduğu için tüp mide ameliyatı son dönemlerde en sık tercih edilen yöntem olarak bilinmektedir.

Mide Küçültme Ameliyatı Fiyatları İzmir
Mide Küçültme Ameliyatı Fiyatları İzmir

Gastrik Bypas ameliyatında ise mide küçültülmekte, oniki parmak bağırsağı devre dışı bırakılmakta ve mide direkt olarak ince bağırsağa bağlanmaktadır. Bu ameliyat yöntemi mide küçültme cerrahisinde en eski yöntemlerden biridir. Özellikle Tip-2 diyabeti bulunan kişilerde bu ameliyatın yapılması tercih edilmektedir.

Mide Küçültme Ameliyatı Kimlere Yapılır ?

1 Haftalık Kolay Diyet Listesi İle Yaza Merhaba Deyin

Mide küçültme ameliyatı olabilmek için obezite teşhisi konuş olması gerekmektedir. Öncelikli olarak Vücut kitle endeksi 40 üzerinde olan kişiler mide küçültme ameliyatı için uygun kişilerdir. Şayet diyabet, tansiyon gibi kronik bir rahatsızlığınız var ise ve Vücut kitle endeksi 35 ile 40 arasında ise doktor tarafından mide küçültme ameliyatı için onay verilebilmektedir.

Mide Küçültme Ameliyatı Nasıl Yapılır ?

Young woman cooking on recipes, healthy food

Mide küçültme ameliyatı, tüp mide ameliyatı- sleeve gastrektomi olarak gerçekleştirilecek ise genel anestezi ile laparoskopik cerrahi yöntemi kullanılmaktadır. Tüp mide ameliyatı yaklaşık olarak 1 ile 1,5 saat arası sürebilmektedir. Karın bölgesinden 4 ya da 6 adet delik açılarak giriş yapılmakta ve mide küçültme işlemi gerçekleştirilmektedir. Midede ameliyat için açılan delikler gizli dikiş ile kapatılmakta ve ameliyattan 4 saat sonrası kişinin ayağa kalkmasına izin verilmektedir.

mide ameliyatı fiyatları izmir
mide ameliyatı fiyatları izmir

Tüp mide ameliyatı sonrası yatış süresi 2 ile 3 gün olabilmektedir. Bir süre sıvı diyet ile beslenilmesi, ameliyat sonrası doktor kontrollerinin aksatılmaması, kilo kontrolleri ile birlikte kan değerlerinin de takip altında tutulması çok önemlidir. Tüp mide ameliyatı olan kişilerin midesi küçüldüğü için çok daha az gıda ile doyması mümkün olmakta ve böylece kilo verme süreci de hızlanmaktadır. Ancak unutmamak gerekir ki düzensiz ve aşırı beslenme nedeni ile midenin yeniden büyümesi ve kilo alım sürecinin başlaması da olasıdır.

Mide Küçültme Ameliyatı Fiyatları İzmir de Ne Kadar ?

mide ameliyatı fiyatları izmir

Mide küçültme ameliyatı İzmir de pek çok hastane ve doktor tarafından gerçekleştirilmektedir. Özel obezite birimi olan hastanelerde bulunan İzmir de mide küçültme ameliyatı fiyatları 10 bin ile 50 Bin TL arasında değişiklik göstermektedir. Mide küçültme ameliyatı fiyatları İzmir de neden bu kadar değişken diye soracak olursanız her hastanenin fiyat politikası ve bu konuda ki uzman doktorunun verdiği hizmet kalitesi değişebilmektedir.

Her hastalıkta olduğu gibi mide küçültme ameliyatı yapan doktor ya da hastane bulmanız mümkündür. Ancak ciddi sağlık problemleri oluşturabilecek ve büyük bir uzmanlık gerektiren bu konuda hastane ve doktor seçimi yaparken çok dikkatli olunması da önemlidir. Bu nedenle İzmir mide küçültme ameliyatı yapan hastaneler araştırmanızda seçici olmanızı ve mide küçültme ameliyatı yorumları okumanızı tavsiye ederiz.

İzmir Mide Küçültme Ameliyatı Yapan Hastaneler

mide ameliyatı fiyatları izmir

İzmir Ekol Hastanesi

İzmir de obezite cerrahisinde en çok ismi konuşulan hastanelerinden biri İzmir Ekol Hastanesidir. Gerçekleştirdiği başarılı mide küçültme ameliyatları sayesinde pek çok kişinin sağlıklı bir şekilde zayıflayarak yeni yaşamına dönmesine katkı sağlayan İzmir ekol hastanesinde mide küçültme ameliyatı fiyatları vücut kitle endeksine ve başvuru yapan kişinin varsa diğer hastalıklarına göre değişiklik göstermektedir.

Medical Park İzmir

Tüm Türkiye de yaygın hastaneleri ile tanınan Medical Park İzmir Karşıyaka da 46 bin m² alana kurulu hizmet vermektedir. Pek çok cerrahi operasyonun gerçekleştirildiği Medical Park İzmir de mide küçültme ameliyatı da başarı ile gerçekleştirilmektedir. Mide küçültme ameliyatı fiyatları İzmir Medical Park da operasyonu yapacak olan doktor ve hastanede kalış süresine göre 20 Bin ile 40 bin arasında ki fiyatlarda değişkenlik göstermektedir.

İzmir Tınaztepe Hastanesi

İzmir de yer alan 4 hastanesi ile pek çok alanda ismini duyurmayı başarmış bir hastane olan Tınaztepe Hastaneleri mide küçültme ameliyatı yapmaya başladı. Bayraklı da bulunan Tınaztepe Galen hastanesinde gerçekleştirilen başarılı mide küçültme ameliyatı ile obezite cerrahisinde de en çok tercih edilecek hastanelerden biri olmaya aday. Mide küçültme ameliyatı fiyatları İzmir Tınaztepe hastanelerinde operasyonu gerçekleştirecek olan doktora ve hastanın vücut kitle endeksine göre değişim göstermektedir.

Yoruma kapalı.