Murat Topoğlu 1 Haftada 3 Kilo Verdiren Diyet Listesi

1 haftada 3 kilo

Zayıflamak isteyenlerin, özellikle yaz aylarının yaklaşması ile beraber birçok diyet listesi arayışına girmekte olduğu görülmektedir. Ünlü diyetisyen Murat Topoğlu 1 haftada 3 kilo verdiren diyet listesi ile zayıflamak isteyenlere oldukça hızlı bir şekilde zayıflama imkanı sağlamaktadır.

1 haftada 3 kilo verdiren bu diyet, daha uzun vadede zayıflama sağlamasından dolayı şok diyet sınıfında yer almamaktadır. Bu nedenle de herkesin kolayca ve rahatça uygulayabileceği diyet listeleri arasında yer almaktadır. Murat Topoğlu’nun bu diyet listesinde her besin grubundan yiyeceğe yer verilmektedir. Bu sayede diyet uygulayan kişi, diyeti uyguladığı süre boyunca herhangi bir açlık hissiyatı ile karşılaşmamaktadır. Aynı zamanda birçok diyet göz önünde bulundurulduğunda bu diyet, oldukça basit bir şekilde uygulanabilmektedir.

Murat Topoğlu 1 haftada 3 kilo verdiren diyet listesinin daha etkili olabilmesi adına ek olarak bazı takviyeler de yapılabilmektedir. Bunlardan bir tanesi bünyeyi ve metabolizmayı daha hızlı bir şekilde çalıştırmasını sağlayacak bitki çaylarıdır. Ancak kullanılacak bitkilerin de önemi büyüktür. Metabolizmayı hızlandırmak için hazırlanacak olan çay içerisinde kabuk tarçın, karanfil, çekirdek kakule ve bal kullanarak hazırlamak gerekmektedir. Bununla beraber hazırlanacak bu çay gün içerisinde öğünler esnasında tüketilmesi önerilmektedir.

Bir diğer kilo vermeyi hızlandırıcı etki yaratacak olan unsur egzersizler ve spordur. Diyet yapan kişi aynı zamanda gün içerisinde çeşitli vücut egzersizleri yaparak, metabolizmanın daha hızlı bir şekilde diyete tepki vermesini sağlayabilmektedir. Böylece zayıflama daha hızlı bir şekilde gerçekleşmektedir.

Murat Topoğlu’nun hazırlamış olduğu 1 haftada 3 kilo verdiren diyet listesi ise haftalık olarak sabit bir şekle sahiptir. Yani 1 hafta boyunca aynı öğünler alınmaktadır. 1 haftada 3 kilo verdiren diyet listesi şu şekildedir:

Kahvaltı:

  • 1 orta dilim çavdar ekmeği,
  • 30 gram beyaz peynir,
  • 1 adet salatalık ya da domates,
  • 3 addet orta boy zeytin (yeşil zeytin tavsiye edilir)

Öğle:

  • Büyük bir kase yeşil salata,
  • 1 kase yoğurt

Akşam:

  • Büyük bir kase yeşil salata,
  • 1 kase yoğurt.

Bu diyet listesi haftanın her günü uygulandığında 3 kilo vermek mümkün hale gelmektedir. Ancak uzman diyetisyen görüşleri alınmadan, bilinçsiz bir şekilde uygulanması sonucunda sağlık sorunları meydana getirebilmektedir. Bu nedenle uzman görüş alınması ve sonrasında uygulanması doğru bulunmaktadır.

Yoruma kapalı.