Nasıl Arkadaş Edinilir ? 15 Adımda Yalnızlıktan Tamamen Kurtulun!

Nasıl Arkadaş Edinilir | Arkadaş Edinme Yolları

Yalnızlıktan sıkılan insanların kafasını nasıl arkadaş edinilir gibi sorular meşgul etmektedir. Her insan nasıl isterse öyle arkadaş edinebilir. Mühim olan bu arkadaşlıkların ne kadar kalıcı olduğu… Kısacası nasıl arkadaş edinilir olayı fazla kafanızı yormadan ele alın. İnsan zaman zaman eskileri düşünür çocukluğunu, en masum zamanlarını ve o günleri özler. Anılarını, mazide kalınmış en güzel dostluklarını bir bir gözünün önüne getirir.

YouTube video

İnsanın içinden gelmeli dostluk, tüm samimi duygularla ilerlemeli gittiği yolu. Konu ile alakalı nasıl arkadaş olabilirim arkadaş edinme ortamları nelerdir gibi sorular oldukça merak edilmekte ve çözüm bulmak istenmektedir. Ne kadar çabalasanız da arkadaş edinemiyorum diyorsanız ve eğer çevrenizde arkadaşlarınız yoksa sizlere arkadaş nasıl edinilir ve arkadaş nasıl bulunur sorularının cevabını veren listeyi bir bir açıklayacağız.

Nasıl Arkadaş Edinilir | Arkadaş Edinme Yolları

Arkadaş çevresi nasıl genişletilir sorusunun birçok cevabı vardır. Biz de sizler için konu ile alakalı ayrıntılı bir yazı hazırladık. Bu yazıda nasıl arkadaş edinilir , internetten nasıl arkadaş edinilir , nasıl yabancı arkadaş edinilir gibi en çok merak edilen soruların cevabını bulabilirsiniz.

nasil-arkadas-edinilir

1 – Doğru İnsanları Seçin

 

Çok seçici biri olmayın fakat her ne kadar arkadaş edinmek sizin için bir arayış olsa da siz doğru insanı bulup onunla bağ kurun. Seçtiğiniz kişi size en güzel anıları yaşatsa da bir o kadar kötü zamanları da yaşatabilir. Özellikle orta okulda arkadaş nasıl edinilir sorusunun cevabını merak edenler için oldukça önemli bir husustur. Çünkü bu yaşta insan iyiyi kötüden ayırma konusunda diğer yaşlara göre biraz daha tecrübesizdir.

2 – Sırdaş Olun, Güvenin, Güven Verin

nasil-arkadas-edinilir

En önemli aşamadır güven vermek. Birlikte bir şeyler paylaşacağınız arkadaşı buldunuz ve tüm içtenliğinizle ona güvenmeyi öğrenin ve onunda size güvenmesini sağlayın. Size vereceği bir sırrı kimseye demeyin aynı şekilde sizin de o beklentiye girdiğinizi gösterin. Sırdaş demek arkadaşlığın ta kendisidir. Bu sırları itina ile saklayın, koruyun.

3 – Nasıl Arkadaş Edinilir | Yalan Söylemeyin

nasil-arkadas-edinilir

Nasıl arkadaş edinilir sorusunun cevabını sağlıklı bir şekilde hayata geçirmek istiyorsanız ne olursa olsun hayatınızda hiçbir zaman yalana yer vermeyin. Özellikle arkadaşlarınızla aranıza yalan sokmayın. Bir arkadaşınız bir konu hakkında size yalan söyledi ve siz bunu öğrendiniz. Ne düşünürsünüz? Üzülürsünüz ve ona karşı olan güveniniz sarsılır. İhanete uğramış gibi hissedersiniz bu gibi durumlarla karşılaşmamak için hayatınızdan yalanı çıkarın ki karşınızda ki kişiden de yalan hareketler görmeyin.

4 – Öngörülü Davranmayın

nasil-arkadas-edinilir

Siz siz olun, arkadaşlarınızı karşı hiçbir konuda öngörülü bir şekilde bakmayın. Varsa hataları onu kırmadan, incitmeden söyleyin. Bu sizin arkadaşınıza olan sahip çıkma içgüdüsünü ortaya çıkarır. Bir arkadaşınız daha önce yapmadığı, tecrübesi olmadığı bir işe adım atmak üzere. Onun gideceği yola taş koymayın. Şöyle kötü olur, böyle kötü olur tarzında cümleler kurarak hevesini kırmayın. Yani demek istediğimiz ona güven verin gideceği yolda yalnız bırakmayın. Motive edin.

Sizin yanınızda olduğunu bilsin. Sonucunu bilmediğiniz bir şey konusunda arkadaşınızı yargılamayın. Lakin gideceği yol güven vermeyen bir yol ise bu konuda ki hissiyatınızı da samimiyet içerisinde açık açık dile getirin.

5 – Dil Irk Gözetmeyin (Sınıflandırmayın)

nasil-arkadas-edinilir

En önemli yolların başında gelmeli bu durum… Arkadaşlarınızı sınıflandırmayın. Hangi ırktan olursa olsun eğer size karşı sıcak bir tebessüm verirse sizde ona karşılık verin. Ayrımcılık yapmaktan kaçının. Zengin olsun, fakir olsun ne fark eder. Önemli olan sizi sevmesi, saygı duyması aynı şekilde sizin de ona duyduğunuz saygı…

6 – Rencide Etmeyin, Küçümsemeyin

nasil-arkadas-edinilir

Eğer iyi bir insansanız arkadaşınızı hiçbir şekilde rencide etmez onu küçümsemezsiniz. Unutmayın karşınızda size değer veren sizin yanınızda duran bir arkadaşınız var. Bu kişinin sizden alacağı ufak bir darbe arkadaşlığınızı bitirebilir. Aranızda çıkabilecek en ufak tartışmaları sakince halletmeye çalışın.

Özellikle kalabalık ortamlarda birbirinizin hatalarını deşifre ederek küçük duruma düşürmeyin, düşmeyin. Bu gibi durumlar arkadaşlığın sağlamlığını ortaya koyar. Hiçbir insan kendisini küçük düşüren kişilerle bağ kurmak istemez. İster istemez soğur ve araya uzak mesafeler girer. Bu durum da arkadaşlığınızın çok çabuk bitmesine neden olur. Nasıl arkadaş edinilir sorusunun öncelikli cevaplarından biri bu husus olmalıdır.

7 – Argo Kelimeler Kullanmayın

nasil-arkadas-edinilir

Arkadaşlıkta aranması gereken önemli ve hassas bir husustur. Günümüzde bazı insanlar en yakın arkadaşlarına çok rahat bir şekilde argo kelimeler kullanabiliyor. Bir şey olmaz o alınmaz benim söylediklerimi. Böyle düşüncelerden sakının. Arkadaşınıza yapabileceğiniz başlı başına kötülüktür bu. Doğru ve dürüst bir insan olun. Güzel konuşun. Aynı şekilde sizinle de güzel konuşulmasını isteyin. Argo kelimeleri hayatınızdan çıkarın.

 8 – İnsanlara Samimi Davranın, Uzak Kalmayın

nasil-arkadas-edinilir

Bir arkadaşlıkta önemli olan diğer unsur samimiyettir. Aranıza mesafe koymayın, uzak kalmayın. Araya giren mesafe sizin kuracağınız arkadaşlığın temelini sarsabilir. Gidip görüşemeseniz bile arada bir arayıp halini hatırını sormanız bu arkadaşlığınızın yakınlığını gösterir. Günümüzde birçok insan görüşmelerini internet üzerinden görüntülü olarak sağlayabiliyor. Sizde bu sayede yurt dışında yaşayan arkadaşlarınızla, hatta birkaç arkadaşınızla aynı anda çok rahat internet ortamında görüntülü bir şekilde sohbetler edebilirsiniz. Bu sayede nasıl yabancı arkadaş edinilir ya da internetten nasıl arkadaş edinilir sorularının da cevabını almış olursunuz.

9 – Arkadaş Bulabileceğiniz Ortamlarda Bulunun

nasil-arkadas-edinilir

Bugün en çok arkadaşlık kurulan ortamlardan biri okuldur. Bunun yanı sıra gideceğiniz harika arkadaşlıklar edinebileceğiniz ortamlar da vardır nasıl arkadaş edinilir diye sorarsanız. İşte arkadaş edinme yolları

·      Kamp Yapmak

Günümüzde en doğal aktivitelerden biri kamplardır. Bir yandan yeşillik, temiz hava ile baş başa vakit geçirirken öbür yandan doğa, samimi insanlarla da tanışabilirsiniz.

·      Tur Gezilerine Katılın

 

Tek başınıza bir tatile çıktığınızı düşünün yeni yerlerin keşfini yaparken yeni arkadaşlıklarda kurabilirsiniz.

·      Spor Merkezi

Yüzme, Boks, Taekwondo, yahut daha farklı sporlarla uğraşarak yeni ortamlara girebilirsiniz böylece arkadaş ortamları da oluşmuş olur.

·      Kurslara Gidin

 

Gideceğiniz kurslar sizin gelişiminiz açısından önemli olduğu kadar arkadaş bulmak açısından da bir o kadar önemlidir. Bir dil kursu yahut yemek kursu başlıca alternatifleriniz arasında olsun. Dünya yemeklerini öğreten bir kursa gittiğinizi düşünün. Bu sayede farklı kültürlerdeki yemekleri yapmayı öğrenirsiniz hem de sizinle aynı yolda yürüyen insanlarla ortak amacınızın bir olduğu. Ya da bir resim kursu… Şimdi her yerde her merkez de kurs bulunmaktadır. Ücretli, ücretsiz size uygun olan kursları internet aracılığıyla bulup size en yakın yerde başlayabilirsiniz.

10 – Evde Kapalı Kalmayın, İnsanlar İle İletişime Geçin

nasil-arkadas-edinilir

Evde durmayı seven bir insansınız arkadaşlarınız için arada bir dışarı çıkmalısınız. Onlarla iletişime geçerek buluşma randevuları ayarlayın. Bir cafe ya da sinemaya gidin. Birlikte yapacağınız yürüyüş bile sizin aranızdaki bağınızı kuvvetlendirir.

11 – Arkadaşlarınızla Dışarı Çıkın, Onların Çevresiyle Kaynaşın

Güzel bir arkadaşlığın sürebilmesi için sık sık bir araya gelin. Eğer ki arkadaşınız bulunduğu ortama kendi arkadaşlarını da davet etmek isterse saygı duyun kızmayın böyle yaparak onun gözündeki sevginizi arttırırsınız. Kimi insan bu durumlardan pek haz etmez hatta kıskanır da. Fakat bu davranışınız sizin mükemmel, anlayışlı bir dost olduğunuzu ortaya koyar. Siz siz olun arkadaşınız için her ortama ayak uydurmaya çalışın

12 – Nasıl Arkadaş Edinilir | Kulüplere Üye Olun

nasil-arkadas-edinilir

Kendi sevdiğiniz, ilgi duyduğunuz alanlara yönelin. Sizinle aynı düşünceye sahip olan insanlar tanımak sizin elinizde. Satranç oynamasını seven biriyseniz kulüplere üye olun sizin gibi satranç sever kişilerle tanışabilirsiniz. Bir yandan etrafa faydalı olurken öbür yandan yeni arkadaşlıklar kazanabilirsiniz. Çevreci, doğayı seven biriyseniz çevre temizliği kulüplerine üye olun. Şayet sizin gibi doğaseverlerle çevreyi koruyup doğa hakkında seminerler düzenleyerek arkadaş ortamı hazırlamış olursanız

Engellilerle dayanışma kulübü, Turizm Kulübü, Hayvanları koruma kulübü, Kültür ve edebiyat kulübü, İzcilik kulübü. Halk oyunları kulübü, Tiyatro kulübü, Müzik kulübü, Kızılay kulübü, Resim kulübü, Yeşilay kulübü, Sivil savunma kulübü, Sosyal yardımlaşma ve dayanışma kulübü, Trafik güvenliği ve ilk yardım kulübü, Bilişim ve internet kulübü bunun gibi bir çok kulübü araştırarak kendinize uygun olanı seçebilirsiniz. Kısacası nasıl arkadaş edinilir derseniz arkadaş edinme yolları listesinden bir diğeri olan bu kulüpleri internetten bularak inceleyebilirsiniz.

Nasıl arkadaş edilinir konulu yazımızı beğendiyseniz evdeki dostumuz olan Kış Çiçekleri  ile alakalı yazımıza da göz atabilirsiniz.

Yoruma kapalı.