Nasıl Kilo Alınır?

Günümüzde en fazla kilolar kadar zayıflıkta bir nevi insanların psikolojik anlamda yoran sorunların başında yer alıyor. Bazı sağlıksal sorunlar ve genetik bozukluklar sonucu insanların pek çoğu her ne yapsalar bile bir türlü kilo alamamaktadır. Boyuyla orantısız bir kiloya sahip olmak hem ilerideki yaşantınız da sağlığınızın risk altında olmasına hem de sizleri psikolojik anlamda bile olumsuz yönde etkilemesine de neden olmaya başlayacaktır. İşte bu tür sorunlardan bir an önce kurtulabilmeniz adına hemen sizlerde nasıl kilo alınır yollarına başvurarak en kısa zaman dilimi içerisinde hızlı kilo alarak istediğiniz bedensel görünüme de sahip olabilir ve kendinizi mutlu hissedebilirsiniz. Kalıtsal bir hastalığı olmayan kişilerde bu durum sağlığın ciddi tehlike de olduğunun sinyallerini vermektedir. İdeal kilo kavramı son zamanlar da hem fazla kilolular hem de aşırı zayıf olan kişiler için fazlası ile önem taşıyan kavramların içerisinde yer alıyor.

Hormon testi zayıf olan insanların ilk yapması gereken adımların başında yer almalıdır. Bu konuda uzman bir doktordan yardım almak sizlere daha hızlı ve pratik bir şekilde kilo aldırmaya en kolay şekilde yardımcı olacak yolların arasında yer alıyor. Aynı zamanda kilo aldıran masrafsız diyet listelerinin yoluna da zayıf olan kişinin başvurması, düzenli ve dengeli beslenmesi vücudun bu tür ritmik eylemlere alışmasına ve zamanla kilo almasına da neden olacaktır. Pek çok kişi eminiz ki çevrenizden sizlere baskı yapıyor ve çok zayıf olduğunuzu söyleyerek sizleri daha da olumsuzluğa doğru sürüklüyordur. Fakat bu durum kişi de bilinçaltına yerleşerek kilo alacağı varsa bile alamamasına neden oluyor. İşin en pratik yolu size gün içerisinde fazlası ile ihtiyaç duymuş olduğunuz besinleri listesinde barındıran ve günlük kalori ihtiyaçlarınızı karşılamaya yardımcı olacak diyet programlarına uyum sağlamanız olacaktır. Üstelik kilo almak isteyen kişi bununla sınırlı kalmadan uyku sorunları ve dengesizliğini de kısa zaman zarfında çözmüş olması gerekmektedir. Sizin için hazırlamış olduğumuz bol protein içeren ve kalori miktarını ayarlamanızda yardımcı olacak diyet listesine uyum sağlamaya başlayın.

Kilo Aldıran Yiyecekler
Meyve suları, kırmızı et, balık, tavuk, ton balığı, pirinç, bezelye, patates, tereyağı, süt, peynir, fıstık, badem, fındık, incir, erik, üzüm kuruları, havuç, ceviz, kuru meyveler, kayısı, şeker pancarı, mantarlı yemekler.

Hızlı Kilo Almak İçin Diyet Listesi

1. GÜN
Sabah
2 adet yumurta ile birlikte bol kaşarlı ve tereyağlı omlet
Ay çekirdekli ekmek ( 3 dilim )
Portakal suyu ( 1 bardak )
Reçel ( 3 tatlı kaşığı )
Maydanoz
Ara Öğün
Süt ( 1 bardak )
Öğle
Domatesli tavuk
Tereyağlı pilav ( 1 tabak )
Zeytinyağlı havuç ( 1 kase )
Ara Öğün
Ayran ( 1 bardak )
Akşam
Mercimek çorbası ( 1 kase )
Pizza ( Orta boy )
Domates salatası ( 1 kase )
Gece
Kabak çekirdeği ( 1 avuç )
Erik pestili
Boza ( 1 bardak )

2. GÜN
Sabah
Simit ( 1 adet )
Siyah ya da yeşil zeytin
Keçi peyniri
Reçel ( 3 tatlı kaşığı )
Ara Öğün
Boza ( 1 bardak )
Fındık ( 1 avuç )
Öğle
İzmir köfte
Domates suyu ( 1 kase )
Makarna ( 1 tabak )
Ekşili çoban salata ( 1 kase )
Ara Öğün
Tahin helva ( 5 kaşık )
Ekmek ( 1 dilim )
Akşam
Kıymalı ıspanak ( 1 tabak )
Ekmek ( 2 dilim )
Yoğurt çorbası ( 1 kase )
Gece
Salep ( 1 bardak )
Badem ( 1 avuç )

3. GÜN
Sabah
Kaşarla birlikte 1 adet sahanda yumurta
Simit ( 1 adet )
Limonlu zeytin
Domates
Ballı tereyağ ( 2 tatlı kaşığı )
Ara Öğün
Fındık ( 1 avuç )
Öğle
Hamsi buğulama
Çoban salatası ( 1 kase )
Ekmek ( 2 dilim )
Ara Öğün
Tahin pekmez ( 4 kaşık )
Tam buğday ekmeği ( 2 dilim )
Akşam
Kıymalı mercimek ( 1 kase )
Peynirli pide ( 1 adet )
Limonata ( 1 bardak )
Bol maydanozlu, domatesli ve soğanlı salata ( 1 kase )
Gece
Süt ( 1 bardak )
Cevizli kek ( 2 dilim )

Yoruma kapalı.