Öğrenci Para Kazanma Yolları / 2024 Güncel Liste

Öğrenci Para Kazanma Yolları Nelerdir?

Öğrenci para kazanma yolları için artık günümüzde eski yöntemlere ek olarak daha geniş kapsamlı seçenekler mevcuttur. Yeme, içme, gezme, yurt masrafı derken yetişemediğiniz maddi durumun önüne aşağıdaki iş imkanları sayesinde yeniden kavuşabilirsiniz. Çoğunlukla internetten öğrenci para kazanma konusunda sizlere yardımcı olacak öneriler ve detayları aşağıda yer almaktadır.

Öğrenci Para Kazanma Yolları 2024

Günümüz gelişen teknolojisi sayesinde birçok iş olanağına evden dışarı çıkmadan ulaşmak mümkündür. Ayrıca bu yöntemlerle sadece bir iş ile çalışmak durumunda kalmazsınız. Öğrenciyken de para kazanmanın mümkün olduğuna bu alternatifler sayesinde erişebilirsiniz. Peki hem para kazandıran hem de ileriki yaşantınızda tecrübe edeceğiniz işler hangileridir?

ogrenci-para-kazanma

1 – Sanal Asistanlık Yapma

Özel bir eğitim olmadan müşteriye genelde uzaktan idari hizmet sunma esasına dayalı öğrenci para kazanma yoludur. Yani normal ofis sekreterinin yerine getirmesi gereken işleri online olarak yapmaktır. Evden para kazanmak öğrenci için rahat işlerden biridir. Yapmanız gerekenler;

 • E – mail yazıp cevaplama
 • Randevuları takip etme
 • Elektronik dosyalama
 • Metin hazırlama
 • Grafik tasarım
 • Blog yazma
 • Sosyal medya ve pazarlama
 • Defter tutma vb. alanlarda hizmet verebilirsiniz.

2 – Öğrenci Para Kazanma: Çeviri Yapmak

Öğrenciler için özellikle de dil becerileri gelişmiş kişilere karlı ve popüler öğrenci para kazanma yollarından biridir. Gelişen teknoloji sayesinde çok uluslu işletme ile dünya çapında daha fazla fırsata erişebilirsiniz. Yatırımsız para kazanma yöntemlerindendir. Serbest çevirmenler için kullanılacak olan platformlar üstünden dizi, film, makale, kitap vb. alanlardan çevirmenlik yapabilirsiniz.

3 – Blog Yazarak Para Kazanma

Blog yazarlığı son dönemlerde revaçta olan mesleklerden biridir. Özellikle günlük para kazanma konusunda ister kendiniz isterseniz de başkaları için blog yazabilirsiniz. Bunun için bol araştırma yapmalı, tek başına çalışmayı öğrenmeli, uzun süre masa başında oturabilmelisiniz. Bunun üç yolu vardır;

 • Ücretsiz platform üzerinden blog yazma
 • Kendi web sitenizi kurup blog yazma
 • Bir müşteri ya da şirkete çalışarak ve onların bloğunu yöneterek öğrenci para kazanma yollarına erişebilirsiniz.

ogrenci-para-kazanma

4 – Anket Doldurarak Para Kazanma

Öğrenciler için en uygun ve akla gelen ilk seçeneklerden biridir. Gelişen teknolojiyle bağlı olarak evden dışarı çıkmadan yani internetten anket doldurarak para kazanmak mümkündür. Dikkat edeceğiniz şey güvenilir siteler üstünden anket doldurmaktır. Ayrıca bu işi yaparken diğer dikkat edecekleriniz;

 • Aynı anda birden fazla siteye üye olmalısınız.
 • Profil bilgilerinizi tam girmelisiniz.
 • Önceliğiniz mutlaka yüksek ücretli anketler olmalıdır.
 • Verilen promosyonları da takip etmelisiniz.

5 – Reklam İzleyerek Para Kazanma

İnternet üstünden 1 saatte para kazanma yöntemlerinden biridir. Öğrenci para kazanma için yorulmadan zahmetsiz şekilde gelir elde edeceğiniz bu işte, her izlediğiniz reklam başına gelir alabilirsiniz. Çok fazla getirisi olmasa da dersler ile yürütebileceğiniz konforlu işlerden biridir.

6 – Yarı Zamanlı Çalışma

Her ne kadar da eski ve klasik sistemlerden olsa da öğrenci para kazanma konusunda en çok tercih edilen işlerden biridir. Üniversitelerin kütüphane, yemekhane, yüzme havuzu, laboratuvar gibi ortamlarında yarı zamanlı olarak çalışabilirsiniz. Diğer yandan bulunduğunuz şehrin yarı zamanlı işlerine göz atabilirsiniz. Örneğin Ankara’da yaşıyorsanız Ankara ek iş olanakları için araştırma yapabilirsiniz.

7 – Animasyon İşleri ile Öğrenci Para Kazanma

Eğlenmek ve eğlendirmek istiyorsanız bu iş tam size göredir. Parti, düğün salonu, mekan açılışı, AVM gösterileri gibi alanlarda iki ile üç saat süren animasyon işleri yaparak para kazanabilirsiniz. Sermayesiz para kazanma yolları arasında yer alır.

Özellikle yaşadığınız şehirde halihazırda bu işi yapmakla meşgul olan animatörler ile bağlantı kurabilirsiniz.

ogrenci-para-kazanma

8 – Fotoğraf Satmak

Dünyanın belki de en zevkli işlerinden olup, öğrenci para kazanma konusunda hem eğlenceli hem de karlı aktivitelerden biridir. Bu şekilde hem kendinize zaman ayırmış hem de kendi paranızı eğlenerek kazanmış olursunuz. Yani bu işin amacı internetten stok fotoğrafı satışı yapmaktır. Bunu yaparken yüksek çözünürlüklü, konusu olan, photoshop olmadan, kaliteli çekimler yapmayı bilmelisiniz.

9 – Freelance Para Kazanma

Freelance yani bağımsız öğrenci para kazanma yollarından biridir. Eğer çevreniz geniş ve iş yapacağınız alan fotoğrafçılık, tasarım vb. ise kendinize ait hesap açarak takipçileriniz ile işinizi büyütme olasılığınız mevcuttur. Özellikle son dönemlerde artışa geçen bu meslek grubu, öğrenciler için de oldukça karlı ve eğlenceli işlerden biridir. Avantajları şöyledir;

 

 Öğrenci Para Kazanma Bağımsız Çalışma Yöntemi Avantajları
Esnek Çalışma Saatleri Bu kişiler genelde kendi çalışma saatlerini yaşantılarına uygun şekilde ayarlar. Özellikle öğrenci para kazanma için bu durum çok önemlidir.
Bağımsız Konu Çalışması Bu kişiler genellikle bağımsız şekilde istedikleri yerden dünyanın her yanındaki müşteriler ile bağlantı kurabilirler.
Kendi Müşterini Seçme Özgürlüğü Kendi uzmanlık alanına en yatkın projeleri yapma şansı bulunur.
Farklı Projelerde Deneyim Kazanma Farklı sektör ve müşteriler ile birlikte çalışma imkanı ve buna bağlı deneyim kazanma şansı da vardır.
Bağımsızlık Birden fazla müşteri ile çalışma durumu olduğu için, kesilen bir projeden diğerine devam etme şansı bulunur.

10 – Metin Yazarlığı Yaparak Para Kazanma

ogrenci-para-kazanma

Metin yazarlığı öğrenci para kazanma konusunda hem kendinizi geliştireceğiniz hem de ek gelir elde edeceğiniz işlerden biridir. Dünyanın neresinde olduğunuz hiç fark etmeden yazma yeteneği olan 18 yaşından küçükler için para kazanma başta olmak üzere tüm bireylere yönelik çalışma alanlarından biridir.

Özgün şekilde içerik üretebilme, araştırma yeteneğine sahip olma ve yazım – imla kurallarına dikkat etme işin püf noktasıdır.

11 – İnternetten Ders – Kurs Verme İşi

Özellikle bilgi birikimine güvenen öğrencilerin hem para kazanma hem de kendini alanında geliştirmesi amacıyla ideal seçenekler arasında yer alır. Günlük öğrenci para kazanma yolu isteyenler için etkilidir.

12 – Sesli Kitap Anlatıcısı

Giderek popüler olan teknoloji kullanımı kitap okuma alışkanlığını da online şekle dönüştürmüştür. Akıllı telefonlar sayesinde artık bu alanda hizmet veren bağımsız çalışanlardan destek almak mümkündür. Sesinize ve akıcılığınıza güveniyorsanız öğrenci para kazanma yöntemlerinden olan sesli kitap anlatıcılığı yapmak için beklemeniz gerekmez.

Sıkça Sorulan Sorular

ogrenci-para-kazanma
Öğrenci Para Kazanma

Öğrenci para kazanma için artık birbirinden farklı alternatifler bulunmaktadır. Zamana bağlı kalmadan yapabileceğiniz işler hakkındaki detaylara yukarıdan bakabilirsiniz. Ayric aşağıdaki sorulardan da daha detaylı öneri alabilirsiniz.

1 – Evde Para Kazanmak için Ne Yapabilirim?

Evden para kazanmak eskiye nazaran daha kolay hale gelmiştir. Bunda gelişen teknoloji ve çalışma koşullarının değişikliği etkilidir. Evden para kazanmak isteyenler için blog açma, online ders verme, online danışmanlık hizmeti, programcılık, web sitesi tasarımcılığı vb. konulara yönelebilirsiniz.

2 – Görev Yap Para Kazan Nedir?

Kendi habitatını oluşturmayı amaçlayan ve herkesin kazançlı çıkmasına yardımcı olan bir sistemdir. Öğrenci para kazanma yolları içinde hemen herkesin görev yaparak gelir elde etmesine yardımcı olur. Bu işler; e – ihracat, danışmanlık, blog kurma, editörlük yapma, çevirmenlik gibi alanlardır.

 3 – Öğrenci Para Kazanma Part Time İşler Hangileridir?

Yarı zamanlı şekilde ister evden isterseniz de işyerine gelerek yapabileceğiniz birçok çalışma alanı mevcuttur. Bunlar; içerik yazarlığı, video editörlüğü, özel ders verme, satış danışmanlığı, animatörlük, kütüphane görevlisi, fotoğrafçılık vb. işlerdir.

 

 

 

Yoruma kapalı.