2022 Online Yoga Dersi Nereden Alınır?

Online Yoga Dersi Nedir?

Online yoga dersi, pandemi döneminin hayatlara dahil olmasıyla birlikte özellikle araştırılan konu olmaktadır. Birçok işlemin online olarak sergilendiği ve bunda pandemi ile birlikte internet kullanımının yaygınlaşması yoga dersleri için de etkileyici olmuştur. Peki online yoga dersi nedir, nereden alınır?

Online Yoga Dersi Nedir?

online-yoga-dersi
Online Yoga Dersi

Online yoga dersleri genel anlamda ilk önce yoga mantığını belirtmek, teorik olarak bilgi aktarmak ile ilk aşamaya sahiptir. Sonrasında ise iki kola ayrılmaktadır. İlki online yoga eğitmenlik eğitimi olmakla birlikte diğer kolunda ise eğitmen olmak istemeyip sadece yoga yapmak adına eğitim almak isteyenleri kapsamaktadır.

Yoga hareketlerini öğrenmek bununla birlikte yogaya dair derin bilgiler elde etmek aslında bu alanda doğru ilerlemeyi sağlayacaktır. Fakat birçok insan evde yoga yaparken bir şekilde yanlış hareketlere yönelmektedir. Bunun dışında yanlış nefes alışverişi, yanlış saat seçimi gibi çok olumsuz durumlar ortaya çıkabilir. Halbuki olması gerektiği gibi bir yoga yapmak için daha bilirkişilerden eğitim almak gerekir.

En İyi Online Yoga Dersleri  Hangileri?

Online yoga dersi gerek meditasyon gerekse farklı tür yogası olacak şekilde değişik şekillerde uygulanmaktadır. Yoga dersleri online olarak birçok kurum ve kişi üzerinden verilmektedir. Rahatça evde yeni hareketler öğrenmek isteyenlere veya hiç bilmeyenlere değişik seviye bazında bilgiler size sunulacaktır. En iyi yoga dersleri için ise tek bir kurum ya da kişi ismi vererek yardımcı olmak yanlış olacaktır.

Zira Cihangir yoga, Bebek yoga gibi çeşitli ilçelere bağlı olarak fiziksel anlamda yoga dersleri veren kurumlar vardır. Bu kurumlar aynı zamanda online yoga kursları da sunmaktadır. Fakat burada belirleyici olan fiziksel yoga kadar online platform üzerinde de kaliteli içerik sunmaktır. Herkes bu konuda talep ettiği yoga hareketleri ya da teorik bilgiyi bulamadığından kişisel araştırma yapmak gerekir.

online-yoga-dersi

Yoga Kursu Seçmeden Önce Nelere Dikkat Edilmeli?

Online yoga dersi seçmeden önce bazı dikkat etmeniz gereken noktalar bulunmaktadır. Yoga dersleri sayesinde istediğiniz meditasyonu yapmak, rahatlamak, özünüze dönmek belki de biraz hareketlilik hayatınıza katmak isteyebilirsiniz. Bu aşamada tek yapmanız gereken online yoğa eğitimleri almak olacaktır. Peki online yoga eğitimleri almadan nelere dikkat edilmeli?

1- Eğitmen Bilgisi

Yoga dersi almadan önce yoga eğitimi verecek kişinin sahip olduğu özellikler oldukça önemlidir. Kaç senedir yoga ile ilgilendiği, eğitmenlik yaptığı mutlaka araştırılmalıdır. Hatta bununla kalmayarak önceden verdiği eğitimlere dair gelen yorumları da mutlaka okumalısınız. Birebir deneyimlemiş kişilerin diyecekleri sizlere bu konuda daha net bilgi verecektir.

2- Online Yoga Dersi Sertifika Kapsamı

Eğer online yoga eğitmenlik dersi alıyorsanız ve ders sonunda yoga sertifikası alacaksanız, sertifikanın kapsamı oldukça önemlidir. Sertifikanın hangi alanlarda, kapsamlarda geçerli olduğunu bilmeniz ileride eğitim vereceğiniz süreçte kolaylık sağlayacaktır. Özellikle belirli kurumlar desteği ile verilen sertifikaların geçerliliği daha fazladır.

online-yoga-dersi

3- Eğitim Süresinin Uzunluğu

Online yoga başlangıç seviyesinden başlayarak belirli bir alana kadar ilerlemektedir. Online yoga dersi için bu eğitimin uzunluğu önemlidir. Çok kısa süreli yoga dersleri herhangi bir bilgi ya da hareket size katmayacaktır. İlerlemek istiyorsanız mutlaka eğitim süresini bilmelisiniz. Hele bir de eğitmenlik ise amacınız gerçek anlamda kapsamlı ve uzun süreli bir eğitim olmalı.

4- Eğitim Planlama ve Kapsam Alanı

Eğitimci bilgisi kadar eğitimin planlaması, kapsam alanı değerli bir konudur. Yoga eğitimi başlangıç seviyeden başlayarak çok ileri düzeye mi gidecek? Başlangıç seviyesinde kalarak birkaç hareket öğretmekle mi sonlanacak? İşte bu konulara cevap aramak gerekiyor. Aksi takdirde online yoga dersi sonucunda tatmin olmazsınız.

5- Online Yoga Eğitimi Ücreti

Günümüzde online yoga dersi araştırması olan bireylerin en çok merak ettiği konuların başında gelmektedir. Elbette online yoga dersi almadan önce ücretleri araştırmanız gerekiyor. Ücret kapsamında değerlendirme yapmak tek başına yeterli olmasa da belirleyici unsurlardan birisidir. Mutlaka uygun fiyatlarla en çok verim alacağınız dersleri seçmelisiniz.

online-yoga-dersi

Yoga Kursları Fiyatları 2022 | Online Yoga Ders Ücreti Ne Kadar?

Online yoga eğitimi kapsamında verilen eğitimlerin ücreti değişiklik göstermektedir. Online yoga ders ücreti aldığınız türe bağlı olarak değişiklik gösterir. Örneğin online yoga eğitmenlik eğitimi alıyorsanız tahmin edeceğiniz üzere online yoga ders ücreti değişecektir. Fakat temelde evde yoga yapmak adına online yoga dersi alacaksanız ücretlerin daha uygun olduğunu belirtmek mümkündür.

Ücretsiz Online Yoga Dersleri Bulunuyor mu?

Online yoga sertifikası almak gibi bir hayaliniz bulunuyorsa maalesef ücretsiz online yoga dersleri bulunmamaktadır. Bu eğitimler sonunda bir eğitmen, uzman yetiştirme amacı bulunduğundan mutlaka ücret karşılığında verilmektedir. Yalnız evde yoga yapmak gibi bir hedefe sahipseniz ücretsiz online yoga dersi Youtube gibi kanallardan faydalanabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir: 2022 Yoga Eğitmenliği Kursu İstanbul Şube Önerileri

YouTube video

 

Yoruma kapalı.