Patates Cipsi Kaç Kalori?

Patatesin iyice kızartılarak kıtır kıtır kıvamına gelerek yüksek ateşte kızartma yöntemiyle elde edilen atıştırmalık olarak karşımıza çıkmaktadır. Patates cipsi günümüzde atıştırmalıklar arasında yer alması yönünden her açıdan dikkatleri üzerine çekmeye devam eder. Öte taraftan patates cipsinin gerçekten de birçok özelliklerine ilişkin olarak patates cipsi kaç kalori olmak üzere yer verildiğini de gerçekten de dikkate almak gerekir. Ortada duran tüm bu en temel nitelikler ışığında önemli bir besin kaynağı olmaya devam ettiğini dikkate almamız gerekmektedir.

Ev Yapımı Patates Cipsi

Siz de kendi kendinize evinizden patates cipsi yapabileceksiniz. Üstelik çok kısa sürede yaparak hemen patates cipsi kaç kalori olma özelliğinden hareketle hem daha leziz hem de kendi hijyenik koşullarınızda güvenle masrafsız bir şekilde yapacaksınız.

Bunun için gereken malzemeler arasında üç patates, beş yemek kaşığı ayçiçek yağı ve baharatı olarak tercihinize göre acı biber, kırmızı biber ve tabi ki tuz eklemeniz gerekir.

Patatesleri şeklini tamamen siz belirlemek üzere bıçakla ince ince kıyın. Rendeleme sürecinden geçirin ve yarım saatliğine soğuk suda bekletin. Soğuk suda bekletilmesinin nedeni patates içerisinde yer alan nişastayı alması ve daha çıtır olabilmesi amacıyladır. Daha sonra kurulama işlemi yapılarak tavada kızarıncaya kadar ve kıtır kıtır oluncaya kadar baharatları ekleyerek siz de evinizden patates cipsi yapabileceksiniz.

Besin Değerleri

35 gr toplam yağ oranı bulunan patates cipste bunun yanı sıra 53 gr karbonhidrat, 7 gr protein, 5 gr diyet lifi yer almaktadır. Bu özelliklerine yer verilecek olunduğu zaman patates cipsinin gerçekten de besin değerlerine ilişkin olarak karşımızdaki yerini korumaya devam ettiğini dikkate almak gerekecektir. Bütün bu niteliklerine yer verilecek olunduğu zaman karşımıza çıkmaya devam ettiğini her yönden belirtmek gerekir.

Kalorisi

Ortalama 100 gr porsiyonluk patates cipsinin 530 kcal değeri bulunmaktadır. Bu nedenle kilo almak istemeyen kişilerin ve yağa karşı allerjisi bulunanların kontrollü bir şekilde tüketmesi tavsiye edilmektedir. Bu özelliklerine yer verildiği zaman gerçekten de karşımızdaki yerini korumaya devam ettiğini dikkate almak gerekir.

Yoruma kapalı.