Patlamış Mısır Kilo Yapar Mı?

Kaç Kalori Bu Patlamış Mısır ?

Sinemada Mısır Keyfi Kilo Aldırır mı ?

Tüm dünya da olduğu kadar ülkemizde de sevilerek tüketilen patlamış mısırın ne kadar kilo aldırdığı ya da kilo alımını hızlandırıp hızlandırmadığı merak konusu olmuştur. Televizyon ve sinema keyfinin olmazsa olmazlarından biri olan patlamış mısır şüphesiz insanlar tarafından da keyifle tüketiliyor. Patlamış mısır kilo aldırır mı diye merak eden kişiler doğal olarak bunun araştırması içerisine de girmeye başlamıştır. Sınırlı miktarda tüketilen patlamış mısırı hiçbir şekilde kilo alımını gerçekleştirmez.

Kaç Kalori Bu Patlamış Mısır ?

Kalori listesi kontrol edildiğinde 100 gram patlatılmış mısır 374 gram kalori içerdiğinden dolayı patlamış mısır tüketimini aşırıya kaçırmak ister istemez kilo almanızı tetikleyecektir. Üstelik bay ve bayanların patlamış mısır tüketirken en çok yapmış olduğu temel hatalardan birisi de patlamış mısırın yanında birde asitli içecekleri de içmeleridir. Kalorisi zaten yüksek bir besin olan patlamış mısırın yanına birde asitli içecekler eklenince istenmeyen kiloların yeniden geri alınması da ne yazık ki yaşanabiliyor. Bu sebeple patlamış mısır tüketimi sırasında son derece dikkatli olunması gerekir. Eğer ki diyet programlarını uyguluyorsanız bu tür yollara başvurmanız diyetinizin hiçbir şekilde olumlu bir etki yapmamasına da neden olacaktır. O sebeple siz siz olun ve istediğiniz şekilde kilo vermenin yollarını bir an önce aramaya başlayın.

Ölçülü Yemekte Fayda Var

Her ne kadar lezzetli bir besin kaynağı olsa da ister istemez kimi insanlar aşırıya gidebiliyor. Patlamış mısırın bir miktar yenmesin de zarar yoktur fakat aşırıya gidildiğinde vücutta yağ depolanmasına neden olabilecektir. Göbek yağlanması oluşabilecek vakaların ilk başında yer alıyor. Patlamış mısır tüketildikten sonra alınan kalorilerin verilmesi ve yağa dönüşmemesi için mutlaka ama mutlaka yapmanız gereken ilk iş ise bol bol spor eylemlerinde bulunmak olacaktır. Bu sayede kalori alımınızı da dengede tutmuş olacaksınız.

Patlamış mısır, her ne kadar çok sevilen bir yiyecek olarak bilinse de her şeyin olduğu gibi patlamış mısırında çok fazla tüketilmeye başlanması kilo alma gibi benzer sorunları beraberinde ortaya çıkarabiliyor. Bunun için sizlerde patlamış mısırı yerken kalori hesaplamasını yapmalı ve mümkün olduğunca abartıya kaçmamalısınız diyebiliriz.

Mümkünse Yağsız ve Tuzsuz Patlamış Mısır Tüketin

Mısır tam tahıllı bir besin kaynağı olduğundan lif açısından zengindir. Uzmanların yapmış olduğu araştırmalara göre patlamış mısır pek çok antioksidan madde içermektedir. Antioksidan madde kansere karşı korunma sağlıyor. Patlamış mısır keyfinden mahrum kalmak istemiyor ve sağlıklı beslenmek istiyorsanız yağsız ve tuzsuz patlamış mısır tüketebilirsiniz.

Patlamış Mısır Besin Değerleri

Porsiyon Miktarı: 100 gr
Kalori: 374
Toplam yağ: 4,3 gr
Sodyum: 7 mg
Potasyum: 274 mg
Karbonhidrat: 74 gr
Diyet lifi: 13 gr
Şeker: 0,9 gr
Protein: 11 gr
Kalsiyum: 5 mg
Demir: 3 mg
B6 Vitamini: 0,3 mg
Magnezyum: 123 mg

Yoruma kapalı.