Petito Kaç Kalori?

Çocuklar tarafından oldukça fazla sevilen, küçük boyutuyla günün ortasında keyifli bir atıştırmalık olan Eti Petito bol sütlü çikolata büyükler tarafından da sevilmektedir. Konu çikolata olunca yaş söz konusu olmamaktadır. Bu nedenle büyükler de Petito tüketmekten keyif almaktadır. Ancak diyet yapanlar ve formunu korumak isteyenler, Petito kaç kalori olduğunu merak etmekte ve formunu korumak isteyenlerin tüketmesi sonucu kilo aldırıp aldırmayacağını sormaktadır.

Küçük boyutta bir atıştırmalık çikolata olmasından dolayı ve bol sütlü olmasından dolayı büyüklerin çocuklara tavsiye ettiği atıştırmalık Eti Petito, çok tüketildiğinde ise kilo aldırabilecek bir çikolatadır. 1 adet Petito içindekilerle beraber şu besin değerlerine sahiptir:

  • Karbonhidrat: 3,42 gr
  • Protein: 0,53 gr
  • Yağ: 2,26 gr
  • Lif: 0,12 gr

Petito çok sevilen bir çikolata olması ile beraber, küçük boyutta olmasından dolayı tek seferde oldukça fazla tüketilebilmektedir. Ancak bu durum özellikle diyet yapanlar için oldukça tehlikeli durumları ortaya çıkartabilmektedir. 1 adet Petito 6,5 gr kadardır ve kalorisi de 36 kcal’dır. Bu nedenle de gün içerisinde birden fazla tüketilmesi, kilo alınmasına neden olabilmektedir.

Petito’nun boyutuna aldanıp fazla fazla tüketmemek gerekmektedir. Çünkü 36 kalorilik bir besinin vücuda girmesi sonrasında bu kaloriyi yakmak oldukça zor bir hal alabilmektedir. Özellikle gün içerisinde birden fazla tüketilmesi durumunda ve hareketsiz bir işe sahip olunması nedeni ile verilen kilolar geri alınabilmektedir. 1 adet Petito’yu tükettikten sonra alınan enerjiyi yakmak için toplamda 6 dakika yürümek ya da 2 dakika koşmak gerekmektedir. Birden fazla tüketildiğinde, tüketilen çikolata miktarı kadar koşma süresi de artış gösterecektir. Bu nedenle tüketiminde son derece dikkat edilmesi gereken bir besin maddesidir.

Ayıcık şekli ve çikolatasında bol süt bulunan, çocuklar için yararlı besin maddelerinden bir tanesi olan Petito, herkes tarafından keyifle tüketilebilecek bir gıdadır. Her besin maddesinde olduğu gibi dikkatli tüketildiğinde ve kararınca tüketildiğinde herhangi bir zarar da oluşturmamaktadır. Aynı zamanda çocukların da Petito’yu tüketirken dikkatli olması gerekmekte ve erken yaşta özellikle obeziteye neden olacak yüksek kalorili besinlerden uzak durması gerekmektedir.

Yoruma kapalı.