Pirinç Yutarak Zayıflamak

Pirinç Yutmak Zayıflatır mı ?

Kilo vermek için kullanılan en tuhaf yöntemlerden biri de çiğ pirinç yutarak zayıflamak yöntemidir. Pirinç karbonhidrat bakımından zengin bir içeriğe sahip olduğundan ötürü sizi tok tutacak bütün özelliklere sahiptir.

Pirinç Yutmak Gerçekten Zayıflatıyor Mu?

Pirinç genel olarak karbonhidrat bakımından zengin olduğundan dolayı genellikle kilo aldırıcı bir besin olarak karşımıza çıkmaktadır. Fakat bildiğimiz pirinç pilavı kilo aldırırken, pirinci çiğ olarak tüketmek ise kilo verimine neden olabiliyor.  Özellikle adet döneminde bulunan kadınların sürekli bir şeyler yeme isteğini ve özellikle tatlı krizlerinin bastırılmasında önemli bir rol oynamaktadır. Böylece fazla kilo alımı gibi bir derdiniz olmayacaktır.

Pirinç Yutarak Zayıflama Yöntemi Nasıl Uygulanmalıdır?

Çiğ pirinç yutarak zayıflamayı hedefliyorsanız,  her gün aldığınız pirinç sayının bir fazlasını ertesi günde tüketmelisiniz.  İlk gün 1 pirinç yediğinizde, 30. güne geldiğinizde 30 pirinç yemiş olmalısınız. 30. Günden sonra ise birer tane azaltarak tüketmelisiniz. Yani 60.güne geldiğinizde 1 tane pirinç tüketmelisiniz. Ayrıca birinci 1 bardak ılık suyla içmeniz gerekmektedir. Pirinci yuttuktan sonra ise 1 bardak daha ılık su içmeniz çiğ pirincin karın ağrısına yol açmayı önleyecektir.

Pirinci Çiğ Yutmak Kaç Kilo Zayıflatıyor?

Her konuda olduğu gibi kilo verme konusunda da yediğiniz yiyeceklerin de ne kadar kilo vereceğiniz konusunda etken olduğunu unutmamalısınız. Ancak bunun yanında yediğiniz yiyecekler zayıflamaya uyumluysa, sporunuzu yaptıysanız 2 ay gibi kısa bir sürede 8 ila 14 gibi büyük kilolar verdiyseniz, doğru yoldasınız demektir. Eğer doğru yolda olduğunuza inanıyorsanız, bu kürü tekrar uygulamak istiyorsanız da bu kürü uyguladığınız zamandan itibaren üstünden 3 ay geçmesini beklemelisiniz.

Pirincin Yararları Nelerdir?

Pirinç içerisinde glüten maddesini bulundurmadığından dolayı, alerjen içermemektedir. Ayrıca  birçok insan glüten hassasiyetinden dolayı birçok yiyeceği tüketememekte, tüketirse büyük sonuçlara yol açabilmektedir. Fakat pirincin glüten bulundurmaması iyi bir tercih sebebi olacaktır. Ayrıca pirinç lif oranı az bir besin olduğu için de bağırsak problemlerine özellikle de ishal probleminiz varsa iyi gelmektedir. Bunların dışında iyi bir enerji kaynağı olduğu için özellikle sporcuların karbonhidrat eksiğini kapatmak için bire bir besindir.

Yoruma kapalı.