En İyi Polifenollü Zeytinyağı Markaları Nelerdir?

Polifenollü Zentinyağı Markaları Listesi!

Polifenollü zeytinyağı, içeriğindeki polifenol miktarının fazla olduğu zeytinyağlarına verilen isimdir. Peki, polifenol nedir? Polifenoller; genellikle bitkilerde bulunan, gıdalarda yer edinmiş, faydalı bir takım doğal kimyasallardır. Laboratuvar ortamlarında üretilenlerden farklı olarak, bitkilerin bizzat kendisinde doğal olarak yer almaktadırlar.

YouTube video

Polifenoller insan sağlığına faydası olan yapılar olup, aldığımız besinlerde doğal olarak bulunan, katkısız unsurlardır. Zeytinyağındaki polifenoller de, genellikle zeytinin dallarından ve yapraklarından gelmektedir. Polifenollü zeytinyağı markaları arasından, polifenol oranı yüksek ve düşük seçenekleri değerlendirebilir, kendiniz ve sevdikleriniz için en doğal ve temiz yağları dilediğiniz gibi tercih edebilirsiniz. Çok yüksek polifenollü sızma yağı daha doğal olmaktadır; naturel sızma yağı olmasını sağlayan ise az miktarda kimyasal içermesidir. Yemeklerde kullanacağınız doğal sızma yağı için ultra yüksek polifenollü yağ seçebilirsiniz.

Polifenollü Zeytinyağı Markaları Tercih Etmek Neden Önemlidir?

Market raflarından doğal ve sağlıklı yağlar satın almak isteyen kimselerin polifenollü zeytinyağı nedir sorusunu merak ettiği bilinmektedir. Polifenollü zeytinyağı kısaca, içerisinde polifenol denilen doğal ve faydalı maddelerin çokça bulunduğu zeytinyağıdır. İnsan sağlığı için tehlikeli, yapay kimyasallarla üretilmiş olan yağlar, kişinin sağlığı için ne kadar tehdit oluşturuyorsa, faydalı yağlar da vücut için o kadar kıymetli maddeler taşımaktadır.

Sağlığa faydalı antioksidanlar açısından zengin olan polifenoller, doğal ve temiz üretimden meydana gelen zeytinyağlarında bulunmaktadır. Antioksidanlar, vücudu zararlı etkilere karşı korumakta, bağışıklığı kuvvetlendirmektedir. Kan basıncını düşük tutarak daha sağlıklı bir bedene sahip olmayı sağlar. Vücudun kolesterol dengesini sağlar. Diyabet gibi hastalıklar için de son derece faydalıdır.

Polifenollü zeytinyağı markaları hakkında araştırma yaparak, polifenollü zeytinyağı nasıl kullanılır konusunda bilgi edinebilirsiniz. Bu markaları tanıtmak için sizlere bir liste hazırladık.

1- Fenolive

Piyasada birçok farklı markada zeytinyağı bulunmasına rağmen, yüksek polifenollü zeytinyağı markaları arasında belki de en meşhuru Fenolive markasına aittir. Hem ulusal hem de uluslararası düzeyde adını duyurmuş olan Fenolive, altın madalya başta olmak üzere alanında pek çok ödüle layık görülmüştür. Polifenol oranını gün geçtikçe daha fazla arttıran firma, yüzde yüz sağlıklı ve doğal zeytinyağları üretmektedir.

polifenollu-zeytinyagi-markalari-nelerdir

Zeytinyağını üretirken en iyi ağaçlardan, en taze zeytinlerle ve en doğal yöntemlerle üretim yaparak ürünlerine kalite kazandırmaktadır. Güzel memleketimizin zeytin diyarı olması ve markanın en iyi zeytin ağaçlarını seçerek üretim yapması, kalitesini artıran en önemli etkenlerdendir. Fenolive zeytinyağı yorum ve kullanıcı görüşlerini inceleyerek, marka hakkında daha fazla bilgiye ulaşabilir, tecrübelerden yararlanabilirsiniz.

2- Novavera

Polifenollü zeytinyağı markaları arasında en bilinenlerden biri de Novavera marka zeytinyağlarıdır. Novavera kendi alanında Dünya sıralamasında 6. Sırada yer alır. Dünya çapında ilk 10’a girmeyi başaran tek Türk markası olduğu iddiasıyla piyasada bulunan Novavera, bu başarısını 2020 yılında aldığı toplam 56 ödülle taçlandırmıştır.

Bir kadın girişimci markası olarak piyasaya çıkan Novavera zeytinyağlarının kuruluşu, 2018 yılına, Ayvalık’a uzanmaktadır. Doğanın verdiği değerleri korumayı, onları bozmadan ve kirletmeden üretim yapmayı hedefleyen firma, polifenollü zeytinyağları üretiminde, hem dünyada hem de ülkemizde ilk sıralarda yer almaktadır. Çocukların vücut yapısı ve sistemi için özel olarak ürettiği zeytinyağları ile de dikkat çekmektedir.

3- Hilmi Yıldırım Zeytinyağları

Polifenollü zeytinyağı markaları içerisinde adı geçen bir diğer marka da Hilmi Yıldırım Zeytinyağlarıdır. 2018, 2019 ve 2020 senelerinde Amerika Birleşik Devletleri’nde oluşturulan, dünyanın en iyi zeytinyağları listesine giren marka, uluslararası ve ulusal platformlarda birçok ödüle layık görülmüştür. Polifenol oranı yüksek zeytinyağları ile sağlıklı seçenekleri müşterilerine sunmaktadır.

polifenollu-zeytinyagi-markalari-nelerdir
Polifenollü Zeytinyağı Markaları Hangileri?

Bir aile işletmesi olan Hilmi Yıldırım Zeytinyağları, geniş bir tarihi arka plana sahip olan köklü bir markadır. Cumhuriyetin ilanı günlerinden günümüze kadar, Aydın’ın Germencik ilçesinde kurulmuş olan zeytinyağı fabrikasında, en doğal ve en iyi zeytinyağını üretmek için çalışmalarına hızla devam etmektedir.

4- Ravla

Yüksek polifenollü zeytinyağı faydaları öğrenildikten sonra zeytinyağı, daha dikkat edilen ve araştırılan bir ürün haline gelmiştir. Yüksek polifenollü zeytinyağı markaları hakkında düşünüldüğünde, söz edilmesi gereken başka bir marka ise Ravla’dır. Faaliyetlerini Güney Ege bölgesinde sürdürmekte olan bu işletme, yüksek polifenol içerek zeytinyağları üretimi için özenle çalışmaktadır.

Polifenollü zeytinyağı markaları içerisinde önemli bir yeri olan Ravla zeytinyağları, soğuk sıkım tekniğiyle üretilmektedir. Tamamen doğal olarak üretilmesi amaçlanan bu yağlar için, memecik adı verilen zeytin türünün tek tek el ile toplanması, makine ve ilaç değmeden işleme başlanması önemli bir adımdır. İçeriğindeki yüksek antioksidanlar ve polifenoller ile Ravla zeytinyağları, hem yetişkinler hem de çocuklar için özel üretim gerçekleştirmektedir.

5- Abidin Tatlı

polifenollu-zeytinyagi-markalari-nelerdir

Polifenollü zeytinyağı markaları arasında bir diğer önemli marka ise Abidin Tatlı markasıdır. Yüksek polifenollü doğal üretimlerini müşterilerine sunan Abidin Tatlı Zeytinyağları, zeytin ve zeytinyağının hikâyesini de sitesinde okuyucularıyla paylaşmaktadır. Köklü bir geçmişe sahip olan bu işletme de, polifenol açısından zengin içerikli ürünler üretmeye devam etmektedir.

6- İzorya

İzorya zeytinyağları, polifenollü zeytinyağı markaları içerisinde en çok tercih edilenler arasındadır. Zeytin yetiştiriciliği için en uygun toprak ve iklim yapısına sahip yerlerden biri olan Mersin’in Mut ilçesinde yetiştirilen bu zeytin ağaçları, geleneksel elle toplama tekniğiyle hasat edilmektedir. İlaçlama gibi kimyasallara maruz kalmadan, tamamen doğal halde üretilen ürünler,  yüksek polifenol içeriği ve sağlıklı yapısıyla müşterilere sunulmaktadır.

7- Ören

YouTube video

Ören zeytinyağları, polifenol içeren zeytinyağları üretme iddiasıyla serüvenine başlamış olup, polifenollü zeytinyağı markaları arasında yerini almıştır. Kendi sitesinde bolca bilgi bulabileceğiniz bu markanın yağlarına da, sitesinden sipariş vererek ulaşabilirsiniz. Firma, zeytinyağı dışında; zeytin, salça, kuru sebzeler, kuruyemişler, doğal sabun ve reçeller gibi pek çok organik ürün üretimi de sağlamaktadır.

8- Olivkoy

İnsan sağlığının işlenmiş ve zararlı gıdalar tarafından tehdit altında olduğu günümüzde, iyi ve sağlıklı zeytinyağı deneyimini insanımıza sunmayı amaç edindiğini söylüyor Olivkoy zeytinyağları. Polifenollü zeytinyağı markaları arasında sayabileceğimiz bu marka, bakkal ve marketlerde yer almamakta, kendi sitesi üzerinden satış yapmaktadır. Bu sayede yalnızca iyi zeytinyağı arayışında olanlara ulaşmayı hedeflemektedir.

Sitesi ve Youtube kanalı üzerinden birçok faydalı bilgiyi hedef kitlesine ulaştıran Olivkoy, iyi zeytinyağını her yönüyle insanımıza tanıtmayı hedefler. İnsan sağlığı için son derece yüksek öneme sahip olan sağlıklı yağ tüketimini insanlara aşılamayı amaç edinmiştir. Ürettiği polifenol içerikli sağlıklı zeytinyağlarını da, insanımıza tanıtmakta ve ulaştırmaktadır.

9- SIDYMA

Polifenol yüksek zeytinyağı markaları içerisinde, tanınan ürünlere sahip olan markalardan bir diğeri de SIDYMA’dır. Yurt içi ve yurt dışında, bağımsız laboratuvar incelemelerinde yüksek polifenol oranı saptanmış olan SIDYMA, insan sağlığına iyi gelen doğal zeytinyağları üretmek için çabalarını sürdürmektedir. Firma çocuklar için de yumuşak tonlarda özel zeytinyağları üreterek, bir adım daha öne geçmektedir.

polifenollu-zeytinyagi-markalari-nelerdir

SIDYMA markasına ait zeytinyağları, içerdiği polifenoller ve antioksidanlar yönüyle, sağlığınıza yatırım yapmak için tercih edebileceğiniz bir numaralı zeytinyağları olmaya adaydır. Polifenollü zeytinyağı markaları düşünüldüğünde, bu markaya ait test edilmiş ve onaylanmış polifenol içeriğiyle dikkat çeken ürünleri, markanın kendi sitesinden inceleyebilirsiniz.

10- Palamidas

Palamidas, polifenollü zeytinyağı markaları arasında kendine yer bulmuş önemli bir markadır. Manisa’nın Akhisar ilçesinde kurulan fabrikada, zeytinlerin geleneksel yöntemlerle toplanması, kimyasal işleme maruz bırakılmadan soğuk sıkım tekniğiyle üretilmesi süreçlerinden geçmektedir. Dünya çapında layık görüldüğü ödüllerle de kendisini kanıtlamayı başarmıştır.

11- Tlos Olive

polifenollu-zeytinyagi-markalari-nelerdir

Tlos Olive markası, polifenollü zeytinyağı markaları içerisinde yer alan önemli bir markadır. Altın madalya sahibi bir marka olan Tlos Olive, 2015 senesinden günümüze kadar başarılı çalışmalara imza atmıştır. İnsan sağlığı üzerindeki yararları fark edilen polifenollerin, kıymeti bilinerek çıkılan bu yolculukta; halen polifenol oranı yüksek, sağlıklı ve temiz içeriğe sahip zeytinyağlarının üretimi devam etmektedir.

12- Orfion Zeytinyağı

Yüksek polifenollü zeytinyağı kullananlar, Orfion markasının üretimi olan zeytinyağlarını da sıkça tavsiye etmektedir. 1953 senesinde kurulan bu işletme, günümüze kadar varlığını sürdürmüş olup, geniş bir bilgi birikimine sahiptir. Dört kuşak boyunca devam eden aile geleneğine dayalı olan bu marka, tecrübesiyle sizleri cezbedecektir.

Polifenollü zeytinyağı markaları içerisinde bilinen önemli markalardan olan Orfion, insan bedeni için en sağlıklı zeytinyağını meydana getirme konusunda gayret göstermektedir. Bu gayret sonucunda geçmişten günümüze tarihi bir gelenek olarak devam eden bu markanın hayata geçmesi ve topluma sağlıklı ve temiz zeytinyağı temini sağlanmıştır. Ürünleri incelemek için markanın sitesini ziyaret ederek detaylı bilgi alabilirsiniz.

13- Polifenollü Zeytinyağı Markaları: Defnelia

Polifenollü zeytinyağı markaları içerisinde söz edebileceğimiz bir diğer marka ise Defnelia’dır. Özden Gözlüklü Saka tarafından kurulan bu marka, polifenol içerikli ve tamamen doğal zeytinyağları üretimine kendini adamış bir isimdir. Zeytine ve zeytinyağı mucizesine inanan marka, günümüzde sağlıklı zeytinyağı üretimi adına faydalı adımlar atmaya devam etmektedir.

polifenollu-zeytinyagi-markalari-nelerdir

Doğal yağ kullanmak kadar vücutta yer alan yağları yakmaya yardımcı olan malzemeler, besinler oldukça önemlidir. Özellikle margarin / paket yağlar vücutta yağlanmaya sebep olur. Bu yüzden doğru yağ tercihinde bulunmak gerekir. Peki yağları yakmak için neler kullanmalı, tüketilmelidir? Metabolizmayı Hızlandıran ve Yağ Yakan Besinler yazımıza bakarak bu konuda bilgi alabilirsiniz.

Yoruma kapalı.