Prostata Bağlı Şiddetli Ağrılar İçin Soğan Kürü

0 54

Erkekler için kabus gibi bir hastalık olan prostata soğan kürü çok iyi gelmektedir. Prostat önlem alınmazsa ileriki yaşlarda sorunlara yol açabilir. Çoğunlukla 35-40 yaşlarından sonra görülmeye başlayan hastalık kesinlikle dikkate alınmalıdır.

Günlük hayatta erkek üreme organı bölümlerinden bir tanesidir. Görevi erkek sperm hücresinin kadın rahminde canlı kalmasını sağlamaktır. Zamanla büyümeye başlar ve mesanede biriken idrarın atılmasını zorlaştırır. İdrar taşmalarına yol açar ve sorunlara neden olur. Prostat ile ilgili bilinçli olarak önlemler almak çok önemlidir.

Prostat ile Baş Etme Yolu Soğan Kürü

kolay-diyet-listesi-prostata-karşı-soğan-kürü

İyi huylu prostat için birebir olup bu konuda soğan kürünün faydaları tartışılmazdır. Düzenli olarak tüketilirse çok iyi sonuçlar ortaya çıkar. Ayrıca vücut içindeki birçok enfeksiyonu yok etmiş olursunuz.

Soğan kürü tarifi nasıl olur nasıl yapılır birlikte inceleyelim:

Malzemeler:

  • Bir tane orta boy açık kahverengi soğan kullanılmalıdır.
  • İki bardak temiz su

kolay-diyet-listesi-prostata-karşı-soğan-kürü

Yapılışı: Kürü hazırlarken mutlaka kök ve kabukları kullanılmalıdır. Soğanda işlem yapmadan önce sirkeli suda bekletilmelidir. Bu arada su küçük bir tencerede kaynatılmalıdır. Su kaynarken soğanı dört eşit parçaya bölüp suyun içine atın. Dört dakika kaynadıktan sonra ılımasını bekleyip tüketilebilir.

Soğan kürü altı ayda bir olarak on beş gün boyunca uygulanır. On beş gün kesinlikle aşılmamalıdır.

Miyom İçin Soğan Kürü Kullananlar

Miyom kadın hastalıklarında en çok karşılaşılan hastalıklar arasındadır. Tıp dilinde tümör olarak bilinmekle beraber önlem alınması gereken bir hastalıktır. Soğan kürü yapanlar miyoma karşı çok etkili olduğunu kalkan görevi gördüğünü söylemişlerdir.

kolay-diyet-listesi-prostata-karşı-soğan-kürü

Hormonsal bir tümör olup ürüme dönemine giren her beş kadında görülen iyi huylu bir tümördür. Obez ve doğum yapmayanlarda daha sık gözlenir. Hatta gebelik döneminde düşük yapmaya neden olur.

Soğan kürü hazırlandıktan sonra dört aylık periyotlarla kontroller sonucu kullanıma devam edilir.

Kist İçin Soğan Kürü Kullananlar

İçi sıvı ya da hava dolu olan keseler kist yani tümör olarak bilinir. Vücudun her yerinde oluşabilen özelliği vardır. Fakat kadın rahminde oluştuğunda kötü şeylere sebep olabilmektedir. Birçok etmene bağlı olarak ortaya çıkan kistler daha çok kalıtsal özelliğe bağlı olarak görülür.

kolay-diyet-listesi-prostata-karşı-soğan-kürü

Soğan kürüyle kistler düzenli kullanımda %90 oranında yok olduğu görülmüştür. Burada önemli kriter adet döneminden çıkıldıktan 2 gün sonra kullanıma başlanılmasıdır. Kür sayesinde  adet düzensizliği normale dönerken kistleri de yok etmiş olursunuz.

kolay-diyet-listesi-prostata-karşı-soğan-kürü

Soğan kürü polikistik over hastalığına karşıda çok etkili olur. Kist ve polikistik over için 15 gün boyunca orta boy soğan ile bir buçuk iki bardak suda yapılan kür uygulanmalıdır. İlk süreçte bile yok olan hastalıkla bu şekilde savaşmak mümkündür.

Yazımızı beğendiyseniz mutlaka kuru soğanın faydaları yazısına bakmalısınız. Kuru soğanı günlük hayatınızda daha fazla kullanmanız dileğiyle sağlıkla kalın.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.