Rulokat Kilo Aldırır Mı?

Son zamanlarda kilo birçok kişinin büyük bir problemi olmaktadır. Yaş fark etmeksizin herkes fazla kilolarından şikayetçi olmaktadır. Kilo nedeni ile birçok kişi sağlık problemleri ile uğraşmaktadır. Sağlık problemlerinin yanında kilo kaynaklı özgüven düşüklüğü de birçok kişi de görülmektedir. Fazla kilolar birçok sağlık sorununun nedeni olmaktadır. Kilo ise genel olarak düzensiz ve sağlıksız beslenme ile ilişkili olmaktadır. Bunun yanında gündelik yaşamda çok fazla hareketsiz kalmak da kilo almanın bir diğer sebebi olmaktadır. Alınan bu kilolara ise erken müdahale çok önemli bir yerde bulunmaktadır. Erken müdahale edilmezse obeziteye neden olmaktadır.

Kilo verme yolunda ilerleyenler, kalorisi yüksek besinlerden uzak durmaktadırlar. Fakat bazı zamanlarda bireyler cips gibi fast- food yiyecekleri yemek istemektedirler. Bu yiyeceklerin kalorileri yüksek olduğundan dolayı diyeti büyük ölçüde etkilemektedir.

Abur cubur yemeyi sevenler ise rulokat kilo aldırır mı? gibi soruları sorabilmektedirler. Çayların ve kahvelerin yanında ayrılmaz bir bütün olmakta ve birçok kişi tarafından sevilerek yenilmektedir. Gofret ürünlerine girmesi nedeni ile akıllarda birçok soru işaretini de bırakmaktadır.

Market raflarını süsleyen ve yıllardan beri seveninin çok olduğu rulokat, dozunda yenildiği zaman kiloya sebebiyet vermemektedir. Fakat aşırı tüketim sonucunda diyete engel olarak, gün içerisinde çok fazla miktarda kalori alınmasını sağlamaktadır. Bunun önüne geçmek için dozunda yenilmesi gerekmektedir.

1 porsiyon rulokat içerisinde ise

  • Yağ 26.8 g
  • Protein 3.3 g
  • Enerji 516 kcal
  • Karbonhidrat 65.6 g

bulunmaktadır. Bu değerler incelendiği zaman ise vücuda çok bir zararının olmadığı görülmektedir. Düşük kalorili gruba girmektedir. 1 porsiyon rulokat ise 170 gram olmaktadır.

1 tane rulokat yemenin kilo aldırıp aldırmadığı da merak edilmektedir. 1 adet rulokat kilo aldırmamaktadır. Bunun nedeni ise 1 tane rulokatın 31 kalori olması gelmektedir. 31 kalori oldukça düşük olması nedeni ile fazlaya kaçmadan tüketmek bir sorun teşkil etmemektedir.

31 kaloriyi yakmak için 5 dakika yürümek yeterli olmaktadır. Bunun yanında 3 dakika koşmak da alınan kaloriyi yakmaktadır. Ayrıca 4 dakika bisiklet de alınan kalorileri yakmak için sürülebilmektedir.

Yoruma kapalı.