Sabahları Limonlu Su İçmek Zayıflatır Mı?

C vitamini deposu olan limon suyunun düzenli olarak tüketilmesi vücuttaki yağların yakılmasını hızlandırıyor. Bağışıklık sistemimizi güçlendiren antiviral ve antibakteriyel maddeleri yoğun olarak içeren limon suyu yağ depolarından kurtulmanız için en ideal besindir. Kanı incelterek kan dolaşımını hızlandıran limon suyunun kana daha hızlı karışması için ılık bir bardak su ile karıştırılarak içilmesi gerekir. Vücudun susuz kalmasını önleyen limonlu su diyeti günümüzde uygulanan en etkili yağ yakıcı diyetlerin başında geliyor.

Limonlu Suyun Vücuda Faydaları
– Bioflavonoid, pektin, sitrik asit kalsiyum, magnezyum ve C vitamini bakımından zengin olan limonlu su bağışıklığınızı güçlendirerek sizi enfeksiyon hastalıklarına karşı korur.
– Demir ve kalsiyum gibi minerallerin daha kolay emilmesini sağlar.
– Tansiyonu düşürücü etkisinin yanı sıra kan şekerini dengeleyen limonlu su zayıflarken açlık çekmenizi önler.
– Kalp, beyin, böbrek ve sinir fonksiyonlarının düzenli çalışmasını sağlar.
– Cildinizin pH dengesini sağlayarak tüm cilt sorunlarından kurtulmanızı sağlar.

Limonlu Suyun Zayıflamaya Etkisi
İştahınızı Azaltır: İçerdiği pektin lifi sayesinde gün içinde sürekli atıştırma isteğinizi durdurabilirsiniz. Açlık hissini yatıştıran limonlu su kalorisi yüksek yiyeceklerden uzak durabilmenize yardımcı olur. İnsülin direncini sağlayarak tatlı krizlerini önler. Diyet listenizde belirlediğiniz besinlerden daha fazlasını yememek için daha kolay direnç sağlayabilirsiniz.

İdrar Söktürücüdür: Limon suyunda bulunan sitrik asit karaciğeri çalıştırır ve detoksifikasyon etkisi yapar. İdrar miktarını arttırarak vücuttan atılamayan toksinlerin idrar yolu ile daha hızlı atılmasını sağlar.

Ödem Oluşumunu Önler: Vücutta şişlik yaparak kilolu görünmenize neden olan ödemin ter ve idrar yolu ile atılmasını sağlar. Düzenli olarak içilen limonlu su vücutta biriken toksinleri atar ve şişliklerden kurtulursunuz.

Yağları Eritir: Özellikle kilolu kişilerin vücudunda bulunan yağların parçalanmasına yardımcı olan limon suda bulunan sitrik asit önceden oluşmuş yağların yok olmasını sağlar. Ayrıca tüketilen besinlerin daha kolay sindirilmesini sağladığından vücutta yağ depolanmasını önleyici etkiye sahiptir.

Sindirim Sistemi Sorunlarını Yok Eder: Yemeklerden sonra sıkça görülen reflü, gaz, şişkinlik, mide yanması ve ekşimesi gibi sorunları önler. Yemeklerden sonra kendinizi daha rahat hissetmenizi sağlayan limonlu su aynı zamanda besinlerin daha kolay hazmedilmesine yardımcı olur.

Metabolizmayı Hızlandırır: Organların fonksiyonlarını düzenli olarak yerine getirebilmesi için metabolizmanın hızlı çalışması önemlidir. Vücuttan toksinlerin atılması ve yağların yakılabilmesi için limonlu su içerek metabolizma hızınızın yavaşlamasını önleyebilirsiniz.

Limonlu Su Nasıl Tüketilmeli?
Sabahları uyanır uyanmaz içilmesi tavsiye edilen limonlu su metabolizmanızın gün boyu çalışmasını sağlar. Güne dinç ve enerjik başlamanıza yardımcı olan limonlu suyu her sabah bir bardak içebilirsiniz. Suyun daha kolay emilebilmesi için ılık olmasına özen gösterin. Bir limonun suyunu sıkıp bir bardak ılık su ile karıştırarak hazırlayabileceğiniz limonlu suyun içine dilerseniz çubuk tarçın, bal ya da taze nane yaprakları da ilave edebilirsiniz.

Yoruma kapalı.